Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy dziecko powinno rozpoznawać kolory?

Data utworzenia : 2014-05-09 21:21 | Ostatni komentarz 2014-07-31 17:43

konto usunięte

13104 Odsłony
24 Komentarze

Przeciętne trzyletnie dziecko rozpoznaje i nazwa poprawnie cztery podstawowe kolory takie czerwony, zielony, niebieski i żółty. Jednak umiejętność rozpoznawania barw może pojawić się już u dwulatków. Istnieje jednak pewna różnica między świadomym nazywaniem kolorów a ich rozpoznawaniem. Naukę kolorów można próbować zacząć już z dwuletnim szkrabem. A wy kiedy zaczęłyście nauczać dziecko kolorów bo ja mojemu 9 miesięcznemu synkowi za każdym razem jak podaje klocki lub jakąś zabawkę zawsze mówię jaki to kolor. Nie wiem czy to nie za wcześnie , a wy kiedy zaczęłyście taką naukę i kiedy wasze dzieci zaczęły je rozróżniać i poprawnie nazywać. Jakie są wasze doświadczenia:)

2014-07-31 17:43

moja córa rozpoznaje kolory dopiero gdzieś tak od roku....niestety bardzo często kiedy pytam ją o kolory jak się skupi potrafi odpowiedzieć prawidłowo ale kiedy już jej się myśleć nie chce wtedy zaczyna strzelać....czy tak może być? Czy to normalne i 4 latków czy jednak powinnam się za nią ostro wziąć?

2014-07-26 12:13

Dzieci kolory na pewno rozróżniają, a około 2 roku życia zaczynają je nazywać i wskazywać odpowiedni na polecenie rodzica. Moje dziecko od 10 miesiąca życia lubi chodzić trzymając w rączce coś czerwonego, pomarańczowego lub różowego. Jak ma ułożyć piramidkę z kółeczek to wszystkie ładnie ułoży, ale pomarańczowe kółeczko zabierze ze sobą.

2014-07-26 12:04

dzieci rozpoznają kolory po swojemu od samego początku zwłaszcza te jaskrawe i wyrazistsze natomiast w okolicy dwóh lat kształtuje się już wyraźnie rozpoznawalność kolorów

2014-07-25 18:20

No fajnie zainteresować wiedzą dziecko moja corka ma 5,5 miesiąca i bardzo lubi jak czytam bajki opowiadam wierszyki tak się cieszy może coś rozumie z tego

2014-07-23 23:04

U nas mam wrazenie ze najwieksza nauka jest po prosto opowiadanie i odpowiadanie dziecku. My naszej corki nigdy nie zbywamy mowieniem "nie teraz", "nie wiem", "nie pytaj mnie o wszystko". Dzieci sa ciekawe swiata i ja odpowiadam na kazde pytanie corki tak jak umiem, a jak nie wiem to z przyjemnoscia sie dowiaduje z innych zrodel i jej odpowiadam.

2014-07-15 21:12

Male dziecko chłonie wiedze jak gąbka wiec na prawde warto uczyc poprzez zabawe. Dziecko jest zadowolone i my cieszymy sie z postępów

2014-07-15 12:37

córcia w wieku półtora roku potrafiła nazywać kolory oczywiście po swojemu mówiąc, poczatkowo myślałam ze jest to zbieżność i sytuacje przypadkowe, potem stwierdziłam ze się myliłam. Naukę kolorów, kształtów możemy wprowadzić stosunkowo wcześnie, nawet nie świadomie, mówiąc do malutkiego dziecka np. podając klocki czy zabawki (to jest żółty klocek, to okrągła piłka) Córcia ma 2 i pół roku a zna dużo kolorów zarówno po polsku jak i po angielsku, tego również uczyłyśmy się poprzez zabawę, rzucanie kolorowej piłki i wskazywani paluszkiem jaki jest na niej kolor, kolory można ćwiczyć, wracając ze spaceru ja tak często robiłam kiedy na chodnikach stały zaparkowane auta każdy mijający samochód w innym kolorze, kolorowe liście jesienią. Podobnie jest z nauką kierunków prawa lewa, ja zawsze zakładając spodnie buty mówię którą nóżkę ubieramy w ten sposób mała szybko nauczyła się która nóżka czy rączka jest prawa a która lwa.

2014-07-14 22:15

Wydaje mi sie ze 3 letnie dziecko to juz zna wiecej kolorow, moja corka w wieku 2 lat znala juz wiekszosc i porpawnie je nazywala.