Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

mamo ja siedzę! czyli pierwsze próby

Data utworzenia : 2013-01-30 12:52 | Ostatni komentarz 2015-12-31 16:40

Maria.Z

15147 Odsłony
93 Komentarze

kiedy wasze maluchy zaczely siadac? moja ma nie cale 5 mies. ale juz dawno by chciala siasc, chociaz ja jej nie daje bo wydaje mi sie ze jest za mala. wczoraj polozylam ja do wozka na pól leżąco, ja patrze a ona siedzi :P

2015-12-31 16:40

Fabianek ma 6 i pol miesiaca i juz siedzi sam natomiast starszy syn zaczal siedziec jak mial ponad 7 miesiecy. Kazde dziecko rozwija sie swoim tempem wazne aby do niczego malca nie zmuszac a sam na pewno dostrzeze swoje umlejetnosci fizyczne i bedzie sprawialo mu to frajde:-)

2015-12-29 23:37

Moja najstarsza córka miała 7 miesięcy, średnia 8. Obie usiadły z pozycji raczkowania, tak jak opisała to Marta. Najmłodsza skończyła niedawno 6 i już by chciała siedzieć. Jak kładę ją na pół leżąco w leżaczku, to siada. Z leżenia podnosi się do siadania, ale jej się nie udaje. Dziś próbowała pełzać i unosić kolanka do raczkowania. Od chęci dziecko do samodzielnego siadania jednak długa droga. Ja mojej małej nie sadzam na siłę. Kładę ją za to często na brzuszku i zachęcam do "poruszania się" układając jej ulubione zabawki w pewnej odległości. Jak będzie gotowa to sama usiądzie.

2015-12-29 23:12

Moja córka miala 8 miesięcy a przed synem czeka wyzwanie. Córka siadala początkowo z pozycji raczkowania tzn siadala najpierw na jeden poldupek a później na całą pupę.

2015-05-25 23:32

Moje dziecko miało 7,5 miesiąca

2015-05-24 10:16

Kubuś samodzielnie usiadł na 9,5 miesiąc.

2015-05-23 21:47

Moja córcia zaczęła siadać na pół roczku, siedziała stabilnie na 7 miesięcy a na 10 miesięcy zaczęła stawiać kroczki:) Jak sama chce to jak najbardziej niech siada, zmuszać nie wolno:)

2015-04-22 22:57

Moja jak miała 5 miesiecy to już siadała sama w łóżeczku, co mnie zaskakiwało, a jak miała koło 4 mieisęcy to już porządnie lapała za palce i się sama podciągała. Każde dzecko ma swój rytym i jeśli dajesz paluszki i się podciąga to niech to robi, ćwiczy w ten sposób, a skoro czuje taką potrzebe i czuje że ma tyle siły to warto w ten sposób ćwiczyć.

2015-04-08 15:02

Córcia po skończonych dwóch miesiącach zaczynała trzymać główkę, kiwała się ale ostro dźwigała. pod koniec 3 miesiąca zaczęła dźwigać się jakby chciała usiąść, teraz ma 4,5 i jeszcze nie siedzi, ale potrafi jak siedzi u kogoś na kolanach schylić się do stópek. Nie mogę doczekać się, aż usiądzie:)