Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

jedzenie

Data utworzenia : 2014-02-11 22:55 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:43

nadzieja1

3136 Odsłony
7 Komentarze

Mam pytanko. Czy dziecko którejś z Was miało problemy z gryzieniem? Mój synek niedawno skończył 3 latka, jednak rzadko chce jeść kanapki, nad obiadem także spędza bardzo dużo czasu. Gdy się mu pomaga w jedzeniu jest ok, czasem trzeba mu przypomnieć, że teraz trzeba jeść. Problemy zaczynają się gdy ma ma jeść samodzielnie.

2020-01-31 08:43

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

2014-02-19 13:47

nadzieja1 moim zdaniem 3latek powinien być już na tyle samodzielny, że zjedzenie obiadu/kanapek nie powinno stanowić dla niego większego problemu. Zazwyczaj dzieci w tym wieku chodzą już do przedszkola i posiadają już umiejętność zjedzenia posiłku bez większej pomocy dorosłych. Myślę, że problemem jest raczej to, że syn nauczył się, że jest wyręczany przy tej czynności przez ciebie. Oczywiście, że szybciej i czyściej kiedy mam nakarmi ale... dziecko jeśli nie będzie samo próbować i się brudzić to nigdy się nie nauczy. Tak samo jest z gryzieniem. Konsystencja papek jest dobra dla maluszków a nie dla starszych dzieci. Tak jak pisały dziewczyny może to się niekorzystnie odbić na jego zgryzie! Jeśli jedzenie stanowi problem i nie chce jeść, nie zmuszaj go. Postaraj się aby posiłki były bardziej kolorowe i przez to atrakcyjniejsze :) kolorowe talerzyki i sztućce to dla dziecka wielka frajda! Nieciekawe kanapki mogą się przecież zamienić się w łódki, wagoniki (pamiętajmy, że dzieci "jedzą" oczami). Zwykła zupa może mieć niezwykła nazwę, która zainteresuje niejadka do spróbowania. Radzę spróbować tych przedszkolnych sztuczek ;)

2014-02-15 17:38

I tak jak napisała Silje proponuje podawać dziecku do raczki kawałeczki jedzenia może wtedy się do gryzienia przekona.

2014-02-14 14:40

Czasami dziecku jest wygodniej być karmionym papkami. Sama znałam taki przypadek, że prawie 4 letnie dziecko miało iść do przedszkola i był problem, bo nie chciał sam jeść. Ale tu wina leżała po stronie mamy i babci, które chcąc, żeby dziecko szybko zjadło zawsze go karmiły i nie pozwalały na próby samodzielnego jedzenia. Myślę, że powinnaś zachęcać go do samodzielnego jedzenia i podawać takie rzeczy, które bez problemu weźmie do rączki. I przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość :) Powiem szczerze, że obawiam się u siebie podobnego problemu, z racji tego, że jak sama karmię to mam czysto w około dziecka i wierz mi, mimo, że moja ma 8 miesięcy walczę ze sobą już teraz i staram się jak najczęściej podawać jej coś do rączek, żeby się uczyła. Radzi już sobie z chlebkiem, waflami ryżowymi, owoce jeszcze przez siateczkę, ale lada chwila zaczniemy próbować samodzielnego jedzenia. Zacznę od banana, bo jest dość miękki :)

2014-02-14 12:28

To zwróć na to większą uwagę i popracujcie nad gryzieniem, mój starszy synek te był leniuszkiem jeżeli chodzi o gryzienie i skończyło się w późniejszym wieku na aparacie ortodontycznym, i ortodonta mówił że to mogła być przyczyna jego wady zgryzu.

2014-02-14 12:19

Warto sprawdzić czy maluch umie gryźć, moze połóż na tacy kilka produktów które wymagają gryzienia i wówczas zobaczysz czy to lenistwo czy tego po prostu nie umie. Jesłi karmiłaś dziecko zupkami ze słoiczków mozę tutaj leżec przyczyna, gdyż niektórych firm zupki to po prostu papki, ja zwracałam uwagę przy zakupie zupek jaką mają konsystencję, czy przygotowują malucha do gryzienia. Moze byc też tak ze maluch przyzwyczaił się do pomocy mamy i woli być karmiony, bardzo szybko przyzwyczaja się malucha do karmienia przez dorosłych ;) ale gożej odzwyczaić. W sklepie sa dostępne fajne makarony w róznych przedziwnych kształtach, jakiś czas temu kupiliśmy małej misie którymi jest zachwycona i tak to zupa misiowa jest pochłaniana w mgnieniu oka moze spróbuj podstępem?

2014-02-13 06:59

a kiedy zaczełas zmieniac papki na taikie pokarmy z " kluseczkami" , grudkami i kawałkami w zupkach ? w sumie skoro je podany kes od Ciebie a samodzielnie nie chce to mi tu raczej wyglada na leniuszka ! :D Moze przyzwyczailas go i teraz tak mu wygodniej :)?