Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy dziecko w nocy płacze

Data utworzenia : 2014-01-18 13:45 | Ostatni komentarz 2014-03-02 20:50

monia_0309

4630 Odsłony
15 Komentarze

Od pewnego czasu moja Natalia w nocy budzi sie z placzem. Jest to dla mnie niepokojace i próbuje znalezc rozwiązanie aby przesypiala cala noc. Budzi sie co 3 godziny czasem czesciej. W nocy wstaje do niej i robię jej mleczko albo daje jej herbatke w zależności co przyniesie ulge. Ma 14 miesiecy i powinna przesypiac cala noc... przed snem je kasze 210 ml czasami wiecej zasypia miedzy 20 a 21. Wiem ze w nocy nie powinnam dawac jej jedzonka bo brzuszek musi odpoczac ale jak daje jej do picia herbatke a ona wypija 150 ml i nadal placze daje jej mleko i zasypia. Niestety po godzinie lub 2 znowu sie budzi z placzem. Nie ma twardego brzuszka wiec to nie brzuszek. W pokoju nie jest tez goraco temperatura miedzy 20 a 21. Nie ma goraczki.

2014-02-05 14:50

Monia moja tak płakała przez półtora miesiąca. Najpierw myślałam, że głodna, więc zamiast mleka dostawała kaszkę na noc, ale płakała dalej, potem myślałam, że zęby, ale to jest różnica jak płacze z bólu a jak nie. Do picia w nocy dostawała wodę, i dalej płakała. W końcu kilka dni temu wpadłam na pomysł, że może jest jej gorąco. I usunęłam jedną warstwę, czyli cieniutki śpiworek. I powiem ci, że od kilku dni przesypiam całe noce. Więc może sprawdź czy małej nie jest za gorąco albo za zimno.

2014-01-22 10:21

mój synek przespał całe noce może z 10 razy od kiedy się urodził (ma roczek). jakoś tydzien temu przespał 4 noce pod rząd całe, i kiedyś, z pół roku temu też. i tyle. tak to się budzi na jedzenie (jak go nakarmię o 21-22 to za około 6 godzin płacze i chce jeść) i w między czasie budzi się tez co godzinkę-dwie, a raczej przebudza czy też płacze przez sen. bo oczka ma zamkniete ale kwili i jak go poglaszcze po główce i zaspiewam to sie uspokaja. i tak nawet do 9 razy w przeciągu mojego snu... zastanawiam się co mu jest bo gdyby to ył brzuszek to by raczej płakał i się budził, a nie tylko przebudzał. spocony nie jest, rączki ma ciepłe, więc za zimno/za gorąco raczej mu nie jest.

2014-01-22 09:06

Ja juz druga noc do mleka dodaje kleik ryzowy jest lepiej bo budzi sie juz rzadziej. Dzisiaj plakala o 2 i 6. Wydaje mi sie ze mam glodomora malego;)

2014-01-21 21:03

Moje dziecko od paru dni tak ma. Nie wiedzialam czemu. Dopiero dzisiaj dostal katarku a tak to w dzien caly czas sie slinil. I mysle ze to zeby. Jak mu posmarowalam dentinoxem to przestal plakac

2014-01-19 14:39

Dokładnie ...nie licz na to , ze po skonczeniu roku dziecko bedzie spało bite 8-9 czy 10 h ;) Mój Kacpi nadal 2 razy na mleczko sie budzi i zadna woda czy herbata do niego nie przemawia . Słuchaj a co do płakania...jak ząbki ? Kacper ostatnio tez płacze ale własnie dlatego, ze wychodza mu górne przednie zabki . 5 msc dziecko jeszcze ma prawo co 3 h wołac o mleczko ..po 7 msc mozna by sie starac o przesypianie chociaz 5 ,6 h

2014-01-18 18:44

Moniko! Każde dziecko jest inne - dziecko nawet takie 2 letnie wcale nie musi przesypiać całej nocy.. Płaczu mogą być różne przyczyny np. koszmary albo chęć bliskości z mamą. Co do pragnienia czy głodu w nocy - jeżeli chodzi o pragnienie to ja mimo tego, że jestem już teraz dorosła to od zawsze wstaje w nocy i pije..; ) Czasem nawet wstanę ze 2 razy i wypiję po całej szklance wody.. I tak noc w noc..; ) Jeżeli dziecko jest głodne to dlaczego nie podawać mleka? Może akurat go potrzebuje, bo zaczyna się szybciej rozwijać..? Mój synek ma 5 miesięcy więc raczej Ci nie pomogę ale chciałabym by przesypiał noc a wstaje równo co 3 godziny.. Nie powinien ale wstaje.. Dla dziecka nie ma reguły; ))

2014-01-18 16:24

Ja nie sugerowałabym sie tym czy dziecko powinno jeść jeszcze w nocy czy nie, jeśli jest głodne to podać butlę i nie męczyć ani siebie ani dziecka, proponuję podawać wiecej posiłków w ciągu dnia, stopniowo sama odstawi butelkę, moja mała jadła butlę do półtora roku, odstawiliśmy ją kiedy w dzień więcej podjadała. Jeśli dziecko w nocy płacze zaobserwuj jak się zachowuje czy na pewno jest to wywołane głodem, u nas w tym okresie męczyły małą lęki nocne, zbyt intensywne atrakcje w ciągu dnia przechodziły na sen wieczorny, mała strasznie płakała i nie można było jej uspokoić, pamiętam ze również w tym czasie próbowałam odstawić butelkę, słysząc mądre rady innych, w końcu stwierdziłam ze na wszystko przyjdzie czas.