Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy dziecko w nocy płacze

Data utworzenia : 2014-01-18 13:45 | Ostatni komentarz 2014-03-02 20:50

monia_0309

4644 Odsłony
15 Komentarze

Od pewnego czasu moja Natalia w nocy budzi sie z placzem. Jest to dla mnie niepokojace i próbuje znalezc rozwiązanie aby przesypiala cala noc. Budzi sie co 3 godziny czasem czesciej. W nocy wstaje do niej i robię jej mleczko albo daje jej herbatke w zależności co przyniesie ulge. Ma 14 miesiecy i powinna przesypiac cala noc... przed snem je kasze 210 ml czasami wiecej zasypia miedzy 20 a 21. Wiem ze w nocy nie powinnam dawac jej jedzonka bo brzuszek musi odpoczac ale jak daje jej do picia herbatke a ona wypija 150 ml i nadal placze daje jej mleko i zasypia. Niestety po godzinie lub 2 znowu sie budzi z placzem. Nie ma twardego brzuszka wiec to nie brzuszek. W pokoju nie jest tez goraco temperatura miedzy 20 a 21. Nie ma goraczki.

2014-03-02 20:50

monia, moj synek tez tak mial w tym wieku, po prostu budzil sie w nocy z placzem i koniec... bylo to zwiazane z trojkami i czworkami, ktore na raz wychodzily, ale to potrwalo ze 2 tygodnie i dalej byl juz spokoj :) chyba ten czas trzeba przeczekac po prostu... czasami atrakcje czy ich brak nie sa powodem, ze dziecko sie budzi w nocy... np.dzis w nocy, moj starszy synek ze 3 razy budzil sie z placzem i mnie wolal, a jak rano spytalam czemu plakal w nocy i sie budzil to on do mnie "bo tacy chlopacy za glosno gadali na dworze". My mieszkamy na pierwszym pietrze, widocznie ktos pod jego oknem w nocy stal i glosno sie smial/gadal, biorac pod uwage ze byla to sobota to wszystko mozliwe ;) to byl tylko przyklad, ze czasami nic zlego sie nie dzieje, tylko dziecko chce sie przytulic albo ma taki etap ze nie moze spac...

2014-03-01 14:34

Gwiazdeczko najlepiej obserwować dziecko kiedy tak się zachowuje, czy w dzień miało jakieś większe atrakcje lub przeżycia czasami dla nas coś naturalnego dla malucha jest silnym przeżyciem, wówczas przeżywa to strasznie w nocy. My mieliśmy podobny problem ograniczyłam wizyty gości a większe imprezy omijaliśmy dla spokoju małej;-) warto zwrócić uwagę na to co leci w tv jeśli dziecko ogląda, piszesz o wieku 15 miesięcy u nas w takim okresie sie zaczeło są to lęki nocne. Jeśli mała źle znosi ząbkowanie a zele nie pomagają spróbuj podać jej syrop np ibufen który działa przeciwbólowo jest wskazany również przy bólach zwiazanych z zabkowaniem, warto to jednak skonsultować z lekarzem, kiedy mielismy kilkanaście nocy nieprzespanych to właśnie ibufen nam pomógł,

2014-02-28 23:45

u nas też mały wstaje , a młoda niestety często przy płaczu mimowolnie sie budzi i wtedy mam podwójne płaczki. Staram się żeby młody nie budził starszej siostry, ale ostatnio wszystko wina ząbków bo ślini sie tak, że nawet przez sen teraz mu slina cieknie

2014-02-28 23:15

Gwiazdka moze to zabki mojej tez ida teraz czworki kupki mega luzne i ze sluzem...

2014-02-28 22:58

Monia 0309 to super macie:) rozumiem ze to temperatura pomogla, widocznie twoja corka ma tak jak moja, kocha zimno :) u nas troche gorzej jest bo my mamy pobudki znow w nocy ale to raczej z powodu zabkowania, bo niczym innym tego wytlumaczyc nie moge, chyba ze ma jakies koszmary nocne, ale w wieku 15 miesiscy miec koszmary to sama nie wiem....

2014-02-28 14:25

Gwiazdka mala przesypia juz cale noce czasami budzi sie w nocy i chce jesc. Temerature zmniejszylam jeszcze o pare stopni no i malanie spi pod przykryciem. Jak widac moje dziecko uwielbia jak jest zimno. Ostatnio nawet zauwazylam ze nie przytula sie do mnie w nocy bo za bardzo ja grzeje czasami tylko przytuli sie do mnie...

2014-02-06 20:54

A moze jednak za goraco w tej sypialni macie. Ostatnio pisalam tu na orum ze ksiazce szanowanego izjoterapeuty i rehabilitanta Pawla Zawitkowskiego (Mamo tato, co ty na to cz.3) na str 84 pisze ze dziecko powinno spac w temp od 16 do 18 st, tak tak, nie pomylialam sie moja corka tak spi, tez ma 14 miesiecy, i powiem ci ze jak nie zabkuje(bo wtedy te budzi sie co chwila) to spanie w temp 18 stopni super jej sluzy a jak tylko odkrece kaloryer to mam zapewnione popbudki co chwila w nocy tak wiec u nas pomogla w wlasnie temp aha, jak corka miala goraco w sypilani np latem to wstawala co 2-3 h na picie (bo tak jej sie chcilao pic) wiec masakra

2014-02-06 09:01

Silje dzisiaj na noc małej założyłam body na krótki rekaw w sypialni byla standardowa tem ponizej 20. Mala obudzila sie w nocy tylko raz nie wiem czy to sprawka ubioru;) wczoraj tez ja trochę wymeczylam spala moze 40 minut łącznie. .. Niestety po nocy ma katar. No coz bedziemy dalej próbować dzisiaj na noc znowu krótki rekaw już dzisiaj nie bede jej meczyc;)