Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Czy do Was zawita "prawdziwy" Św. Mikołaj?

Data utworzenia : 2013-12-15 13:33 | Ostatni komentarz 2017-12-21 21:19

ona_net

9549 Odsłony
92 Komentarze

Czy Wasze dzieci (jak zakładam w wieku koło 2-4 latka) zobaczą w tym roku się z Mikołajem? Przebierze się ktoś za niego z Waszej rodziny albo uczynny sąsiad? a może uważacie, że takie maluchy są jeszcze za małe i będą się go bały? albo może powiecie dziecku, że Mikołaj puka i odwracając jego uwagę podsuniecie prezenty? Mój dwu i pół latek już nie może się doczekać, kiedy się spotka z Mikołajem. Wcale nie czeka na prezenty, tylko na Mikołaja, żeby sie do niego przytulić:) Widział Mikołaja w bajce jak jedzie po niebie saniami i od tej pory wygląda na dwór przez okno czy jest już śnieg i ćwiczy machanie rączką do Mikołaja. Tylko, że czasami dzieci są odważne na sucho, a jak przyjdzie co do czego to żeby się nie skończyło płaczem... tak było z moją chrześnicą. W zeszłym roku miała już cztery latka i też nie mogła doczekać się spotkania z Mikołajem. A jak przyszedł i zobaczyła go w progu to tak się biedna rozpłakała, że dobre pół godziny nie można jej było uspokoić... przebranie było ładne, nie żeby jakieś straszne;) Moja koleżanka od lat robi ten sam numer: przed domem jej mąż robi dużymi butami ślady na śniegu. Potem udają, że puka Mikołaj i pokazują te ślady - mówią dzieciom, że właśnie to był Mikołaj. Taki sposób na to, żeby Mikołaj był chociaż go nie było.

2013-12-20 16:08

U nas 6 grudnia przychodzi mikolaj a w wigilie prezenty pod choinka zosrawia dziecię Boże

2013-12-17 13:54

U nas podobnie jak u Mamuni. Mikołaj przychodzi 6 grudnia a na Swieta prezenty przynosi Gwiazdka Betlejemska ;)

2013-12-17 11:49

Tak się zastanawiam czemu Mikołaj na Święta przychodzi:)U nas tak jest,że Mikołaja obchodzi się 6 grudnia,a nie 24 w Wigilię prezenty przynosi Aniołek:)A wracając do Św.Mikolaja to w przyszłym roku 6 grudnia zaprosimy go do domu dziadków by wszystkie nasze dzieciaczki mogły razem się cieszyć z wizyty Świętego Mikołaja.Tyle,że jak będziemy zamawiać Mikołaja to to" prawdziwego"w stroju biskupa nie tego fikcyjnego z Laponii.W tym roku już z siostrami miałyśmy tak zrobić,ale Emi się boi więc zrezygnowałyśmy.Starsza była u Mikołaja w przedszkolu:)

2013-12-15 18:54

Do Nas przychodzi Gwiazdor a jak to wygląda opisywałam w tym wątku --> http://lovi.pl/pl/forum/13/1608/1