Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

odbijanie podczas posiłku

Data utworzenia : 2013-11-06 14:09 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:44

Katarzyna-1984

3166 Odsłony
4 Komentarze

Witam może któraś z was ma ten sam problem moja 4 letnia córka podczas jedzenia strasznie beka i to nie raz tylko właściwie non stop,wcale nie je szybko wręcz za wolno,pilnuję zeby mała gaduła nie gadała przy posiłku,ale cisza też nie pomaga właściwie zaczeło dziać sie to od jakiegoś miesiąca sąsiadka mówi ze to może refluks ale mi sie wydaje ze to nie to.Może wasze pociechy też miały coś takiego.

2020-01-31 08:44

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

2014-01-08 13:24

Myślę, ze zbyt dużo gada przy jedzeniu przez co łyka zbyt dużo powietrza (bądź gdzieś zauważyła takie zachowanie) Jeśli byłby to reflux zapewne ujawnił by się dużo wcześniej, jeśłi nie było problemów z ulewaniem w okresie noworodkowym czy niemowlęcym nie podejrzewałabym tej choroby, ale zawsze mozesz o to zapytać przy najbliższej wizycie u pediatry.

2014-01-07 23:38

Odbijanie często występuje u dzieci, moja córeczka nie miała tego problemu ale mała od kuzyna ciągle. na początku towarzyszył refluks, wymioty... a jak podrosła odbijanie się. Lekarz dał kilka wskazówek m.in. zrezygnować z obcisłych ubranek, jeść spokojnie nie gadając z zamkniętymi ustami- nie mlaskać (sposobem na ciszę podczas posiłków było czytanie bajek, a jak była starsza niestety telewizor, ale z czasem ciągłe odbijanie ustąpiło), oczywiście zadnych gazowanych napoi, na jakiś czas odstawili całkowicie słodycze, czekoladę cebule, tyle zapamiętałam. Ale przy najbliższej wizycie u pediatry opowiedz o swoich problemach, wątpliwościach, lepiej zapytać a nie martwić się niepotrzebnie. Pozdrawiam

2013-11-06 22:23

Jeśli nie jest to takie wygłupianie się dziecka to powinnaś obserwować małą ale chyba nie należy histeryzować, może to przejściowe problemy, być może ma to związek właśnie z refluksem ale chyba nie do końca bo przy refluksie to raczej posiłek się cofa a nie tylko odbija. Jak rozumiem dotyczy to każdego posiłku. Obserwuj, a jak nie minie to przy najbliższej wizycie u lekarza zapytaj.