Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Bobomigi

Data utworzenia : 2013-10-14 11:01 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:45

nosia89

3234 Odsłony
8 Komentarze

Inaczej jest to język migowy ale dzieci. Bobomigi polegają na porozumiewaniu sie z niemowlęciem za pomocą znaków migowych. Dziecko, które nas słyszy nie potrafi mówić, ale potrafi nam np. pokazać: że chce sie bawić, pić mleczko, że zobaczyło pieska czy też to, że chce iść na spacer. Rodzice którzy są przy dzieciach często nie zauważają prostych znaków jakie starają nam się przekazać maluchy. Takie dziecko potrafi nam pokazać że chce mleczko, że boli je brzuszek ale także jeśli damy dziecku szansę poprzez miganie, podzieli się z nami swoimi odczuciami. Zachęćmy do migania cala rodzinę, a także przyjaciół, wtedy dużo łatwiej będzie nam się komunikować z maleństwem. Kiedy migać? Najczęściej jest to od 6 miesiąca życia, wtedy dziecko zaczyna się interesować wieloma rzeczami i zaczyna komunikować po przez gestykulacje. Na początku niech to będą małe rzeczy jak np. pokazać dziecku pieska i mówmy "piesek" on będzie obserwował.W ten sposób można porozumieć się z małym dzieckiem i nie musimy wcale czekać aż zacznie mówić

2020-01-31 08:45

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

2013-11-06 22:58

Ja czytałam o bobomigach i początkowo chciałam się w to "bawić" ale jakoś się nie złożyło. Nie wiem w sumie dlaczego, może trochę czasu, trochę cierpliwości. To chyba nie jest takie proste jak się wydaje, a faktycznie brak komunikatywności z dzieckiem jest problemem i źródłem wielu niepowodzeń. Zazdroszczę mamom, które twierdzą, że mimo iż ich dziecko nie mówi ani słowa one je rozumieją doskonale i każdą potrzebę właściwie potrafią zaspokoić. W sumie to zazdroszczę albo nie dowierzam.

2013-11-06 22:27

Córcia ma 16 miesięcy i mówi już kilka słówek teraz jest na etapie tylko mama mamo oć i tak dalej :)

2013-11-01 14:20

Anitko, a mój ma 2 latka i 3 mce i wszyscy są w szoku, ze chlopczyk a tak duzo mówi... Dzis na cmentarzu mowi do pana, ze taty nie ma, ze poszedl swieczke zapalić :p a pan sie spytam czy z nim pojdzie a on mówi, ze nie bo ma braciszka, mamusie i tatusia, no i zaraz idzie do sklepu po soczek i wafelka ;) w ogole to maly trajkot z niego :)

2013-10-25 21:16

Marta z tym piszczeniem to taki etap, samo minie. Co do mowy dzieci rozwijają się różnie są 3 latki które ledwo mówią, kiedy mała miała półtora roku to więcej mówiła niż jej o rok starsza koleżanka która na siusiu wołała "eee" Teraz ma niespełna 2 latka a zwykły spacerowicz w parku potrafi się z nią dogadać i ją zrozumieć;)

2013-10-24 16:47

Moj syn dopiero ma pieć miesięcy i jest na etapie brania stóp to buzi. Czekam na pierwsze gesty

2013-10-24 16:34

Bialutka troszkę Ci zazdroszczę bo moje Szczęście ma już 15 miesięcy i na razie nie chce się odezwać. Tak jak pisze Nosia maluchy potrafią przekazać nam bardzo dużo informacji i to niekoniecznie werbalnie. Choć werbalnie lecz nie słownie też potrafią ;) Synek ostatnio jak się czegoś domaga to zaczyna piszczeć. Masakra, uszy puchną, nie wiem jak go tego oduczyć. Ale jest też kilka fajnych dźwięków np. tidiś - jak znajdzie paproszka i podaje mi do ręki ;) aata - pokazuje na lampę i nie wiem czy to "lampa" czy " co to " bo "co to" jest bardzo podobne w brzmieniu pubu - buty ale też pępek

2013-10-24 13:22

Mój synek bardzo wcześnie zaczął mówić, a teraz ma 14 miesięcy i mówi lepiej od niektórych 2-latków. Ale bardzo fajnie zwracać uwagę na gesty dziecka, bo czasem dziecko nie umie czegoś nazwać i pokazuje. Jeśli wyłapiemy takie momenty, to na pewno ułatwimy dziecku poznawanie świata. Dzieci porozumiewają się jak umieją, piskiem, krzykiem, słowami i gestami. Te ostatnie pozostają z nami do końca życia.