Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Oblizywanie okolic ust i nosa

Data utworzenia : 2018-12-16 08:16 | Ostatni komentarz 2019-01-29 22:37

AgataS1990

3165 Odsłony
12 Komentarze

Witajcie Mamusie, Chciałbym zapytać o jedną sprawę, może będziecie miały jakieś doświadczenia z własnymi dziećmi w tym temacie. Moja siostrzenica w wieku 6 lat ma nawyk oblizywania górnej wargi, skóry nad nią. Przez to, że tak robi, pojawiła się ogromna czerwona rana. Siostra cały czas tłumaczy jej, że nie może tak robić, że musi się kontrolować, smarują razem rankę, wydaje się, że rozumie, że źle robi, widzi tego konsekwencje, mówi, że już nie będzie, bo niw chce mieć tej ranki, niestety temat powraca. W domu, przy rodzicach praktycznie tak nie robi, jednak w szkole już tak. Przez weekend zazwyczaj te rana się goi i prawie jej nie ma, zaś, gdy wraca do szkoły, to temat powraca. Macie jakieś pomysły? Myślicie, że to na tle nerwowym taki odruch? Siostrzenica jest pogodną dziewczynką, otwartą, lubi chodzić do szkoły.

Konto usunięte

2018-12-16 21:55

Ja myślę, że tak jak Mama_Gratki napisała problem może rozwiązać pomadka nawilżająa do ust. Dziewczynka poczuje się zachwycona, że może być już taka dorosła i "malować" sobie usta i na pewno będzie to obiła w wielką ochotą. To nawilży usta i nie będzie czuła potrzeby oblizywania ich. Zastanawia mnie jednak to, że jak piszesz problem pjawia się tylko w szkole, w domu nie istnieje... Hmm, a może faktycznie to taki tik nerwowy...

2018-12-16 18:03

Jeśli nie jest to na tle nerwowym to faktycznie pomadka wydaje się dobrym pomysłem. Ważne żeby pomadka nie była zbyt smaczna, by nie zachęcać do dalszego oblizywania ust. Te smakowe dla dzieci odradzałabym w tym przypadku. Trzeba pójść za przykładem naszych babć, gdy dziecko obgryzało paznokcie - rączka nie może być smaczna więc nie maczamy jej w miodzie tylko w czymś czego dziecko nie lubi (oczywiście wszystko w granicach rozsądku) :) Drugą rzeczą jaka przychodzi mi do głowy - może za mało pije?

Konto usunięte

2018-12-16 15:11

Mam częsty kontakt ze starszymi dziećmi i wiele z nich tak robi, nie tylko dziewczynki. Przyczyn może być kilka: jedna dość oczywista: na tle nerwowym, coś trzeba robić więc jedne dzieci obgryzają paznokcie, inne szarpią za skórki przy paznokciach, inne się drapią, a inne oblizują usta. Może być też tak, że czuje że jej wtsychają więc chce je zwilżyć. Najlepiej kupcie jej pomadkę do ust (są bezbarwne, bezzapachowe lub wręcz smakowe dla dzieci). Może jak dziewczynka bedzie miała natłuszczone usta to problem zniknie. Te ranki mogą prowadzić do tzw „kącików”, zajadôw, plesniawek więc działajcie jak najszybciej. Zwykłego kremu nie polecam bo ranka może ją szczypać i to tylko nasili oblizywanie wargi

2018-12-16 11:38

Moja najstarsza ma 10 lat prawie a do tej pory obkizuje wargi i nie raz ma na około ust takie czerwone ranki. Najczęściej zima. To jest chyba odruch. Bo mój awie że ma tak nie robić ale co jakiś czas sobie oblizuje.