Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nóżki ...

Data utworzenia : 2018-08-06 15:32 | Ostatni komentarz 2018-12-08 03:03

Mamowe

1249 Odsłony
16 Komentarze

Nie wiem nawet jak temat nazwać . Mam problem . 3 lata jeździłam z synkiem do ortopedy bo miał antetorsje kości udowych z której wyrósł podobno... Niestety nóżki stawia nadal krzywo i odkąd nosi krótkie spodenki widać to jeszcze wyraźniej ..dodatkowo kupiliśmy buty takie do latania na piankowej podeszwie która starła się z jednej strony a dokładniej od wewnętrznej strony stop ... Chce we wrześniu idąc się jeszcze na jedną kontrolę do innego ortopedy typowo dziecięcego bo się bardzo martwię . Jak synek wróci od babci wyśle zdjęcie bucika

2018-08-07 10:31

Mamowe twój synek jest jeszcze mały :) znajdź pożądanego ortopede. Mi poleciła fizjoterapeutke moja pediatra :)

2018-08-07 09:48

U mnie właśnie dużo osób ma ten problem.

2018-08-07 08:00

Nie Paulina , przynajmniej o tym nic nie wiem .. do września się wstrzymam . Pójdę do ortopedy to może coś mi doradzi . Może będzie lepszym specjalista niż poprzedni

2018-08-07 00:13

Kochana a u was w rodzinie ktoś też ma taki problem bo u mnie to dziedziczne. Siostry syn ma 6 lat i też tak stopy stawia ale lekarz powiedział że to w genach i tylko wkładki do butów

2018-08-06 22:49

Tylko mój ma 5 lat ... I boje się żeby to za późno nie było ...

2018-08-06 21:40

Mamowe ja była z moim dwu latkiem u fizjoterapeutki i robie codziennie masaż stóp małemu . Synek stawia stopę do środka lewa bardziej . Niestety za późno dowiedziałam się że dziecko nie może siadać w literę "W" no i przegapilismy kilka miesięcy jak tak siadał ... Moja fizjoterapeutki powiedziała żeby robić coś od razu a nie czekać aż samo przejdzie ;) Mamy też ćwiczyć na piłce ale z tym musze się jeszcze ogarnąć :/ Taka wizyta u fizjoterapeuty to na prawdę fajna sprawa ;) wiele rzeczy wytłumaczy i poleci ćwiczenia :)

2018-08-06 21:13

Moja Zuza ma 10 lat i stawia stopy do środka i chyba teraz prywatnie się wybiorę do ortopedy

2018-08-06 16:23

Mamowe u córki też jest problem z nóżkami ma koślawość kolan i stóp. Byłam u kilku ortopedów i wszyscy twierdzili, ze wyrośnie. A to wcale nie prawda, przy zwykłych bucikach wada się pogłębiała i dobrze, że koleżanka z córką trafiła do wspaniałego lekarza na bilans który skierował ją na komputerowe badanie stóp bo też ścierała buty od wewnętrznej strony i mi o tym powiedziała. Wtedy też odszukałam u nas takie badanie i pojechałam z córką. Koszt to 100 zł., ale warto. Pani dobrała córce odpowiednie buty i dzięki temu już po roku było widać różnicę. Teraz córka ma 6 lat chodzi jeszcze w specjalnych butach, ale z badania na badanie widać, że stopa układa się coraz lepiej, a ja wiedząc jaką miała wadę 2,5 roku temu widzę postępy w prawidłowym ustawieniu stóp. Ale same buty to nie wszystko my mamy jeszcze odpowiednie ćwiczenia które są bardzo ważne i pomagają w osiągnieciu zdrowych stóp córki. Musimy pamiętać, że złe układanie stóp, to zła postawa całego ciała a to niesie ze sobą pogłębiające się wady.