Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jakie tłuste dziecko!

Data utworzenia : 2018-08-03 14:39 | Ostatni komentarz 2021-05-10 10:35

J.Swierczewska

6411 Odsłony
106 Komentarze

Witajcie mamy. Córka 10 sierpnia skończy 15 miesięcy i waży 12.5 kg. Urodziła się drobna - 2900 kg. Dziś już drobna wcale nie jest, ale nie o to w tym chodzi. Byliśmy dziś na szczepieniu i wszystkie pielęgniarki komentowały wygląd i wagę mojego dziecka. Lekarz stwierdziła że mam "wielkie" dziecko, zaś pielęgniarka powiedziała "ale macie tłuste dziecko". Akurat na szczepieniu był z nami tata Łucji i zakończył głupie teksty swoim zdaniem "a dla mnie to ona mogła by jeszcze przytyc bo jest chudziutka jak nie wiem". Wiadomo każde dziecko jest tyczka, ma swoje prawa a na wagę w tym wieku patrzy się z przymrużeniem oka. I tutaj jest moje pytanie - spotkalyscie się z komentarzem że wasze dziecko jest "tłuste" albo jest "patyczakiem"? Ile wasze dzieci ważą/ważyły w wieku 15 miesiecy?

2021-05-10 10:35

ważne aby zdrowe było, i tak w raz z wiekiem wszystko może sie zmienic, ważne aby zapewnić dziecku dawkę ruchu najlepiej na świeżym powietrzu, teraz jest ciężki czas covida co nie sprzyjało wyjściom na różnego rodzaju rozrywki rozruchowe ale ten czas miejmy nadzieje po woli mija;) 

2021-05-10 07:15

Na początek radzę się przestać przejmować! Z tego co widzę to waga Twojej córci nie wybiega zbyt mocno poza górna granice gdyż dziecko w wieku 15 mc może ważyć 12,2 kg jesli patrzymy na ogólnodostępne wykresy. Ale jak wiemy każde dziecko jest inne i nasza córka tez łamała wszelkie standardy, oczywiście bez komentarzy się nie obeszło. Urodziła się majac 50 cm a do teraz wyskakuje wzrostem poza skale „Ona za szybko rośnie„ , „ Na prawde ma tylko pół roku?!„ itp itd. co ja mam zrobić? Kamieni nakładać do kieszeni żeby przestała rosnąć? Były momenty ze była za ciężka były momentu ze była za lekka! To są dzieci, każde rozwija się swoim tempem a ja gwarantuje ze maŁa wyskoczy do góry i nawet się nie obejrzycie jak przestanie być pulchniutka

2021-05-09 20:07

Myślę że jeśli jest zdrowe to wagą nie ma znaczenia. Syn ma 2 lata I waży 13kg. Córka 7mkeaiecy i waży ok 10kg :D każde dziecko jest inne.. 

2021-05-07 11:24

Aneczka jasne każdy gada, byle dziecko było zdrowe !

2021-05-07 07:38

Jak dziecko jest zdrowe nic nie dolega to nie ma czym się martwić. Ludzie gadają i będą gadać taka ich natura 

2021-05-06 22:44

Kverve to spory dzidziuś jak już tyle waży 

2021-05-06 21:48

Kverce dokładnie trzeba patzreć czy dziecku idzie w tym samym kanale czy może są jakieś skoki lub spadki z kanałów w tedy to juz jest niepokojące 

2021-05-06 15:03

To mój syn to dopiero tłuścioch, waY 12kg a ma dopiero 10msc niecałe.. Wzrostowo nosi ubranka na 86/92.w centyl ach jest poza skala. 

Patrzy się na to czy dziecko idzie w tym samym centyli i czy nie ma większych odchyleń niż jeden centyl w górę i w dół. Koniecznie sprawdź też BMI dziecka. Jeśli jest koło 50xentyla to nie ma co się martwić :)