Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Zła dieta kontra ...... nadpobudliwość ???

Data utworzenia : 2018-04-30 23:31 | Ostatni komentarz 2018-05-23 18:48

Ewcia88

773 Odsłony
12 Komentarze

Slyszalyscie o tej zależności u dzieci ? Mi dwa lata temu chyba gadała siostra bo jej mała miała taki etap że jedzenia nie chciała tylko samo słodkie. Teraz trochę mi córka znowu chimerowala i tak mi się to przypomniało więc pomyślałam że tu wrzucę i się z Wami podzielę ;) A więc jeśli malec jada często frytki , pączki, ciastka, hamburgery itp czyli żywność tłustą i słodycze - zawierająca izomery trans kwasów tłuszczowych- może być nadpobudliwy , nerwowy a nawet agresywny....częste jedzenie słodyczy powoduje huśtawki nastrojów.....unikać żywności wysoko przetworzonej , soków mocno słodzonych... Kiedyś , z dwa lata temu, w gazecie byla notka o tych szkodliwych "E" dla dzieci i sobie zachowałam ta stronę. Wrzucę Wam fotkę - popatrzcie sobie.

2018-05-03 11:11

Też uważam że coś w tym jest. Bo jak ograniczę swojej starszej córce słodkie i tv to jest inna. Ogólnie nie ogląda dużo - wieczorem godzinna wieczorynka i za dnia sporadycznie albo wcale ale jak ma słaby dzień to wymusza bajki na YouTube i tu potrafi godzinę - jak się napatrzy odpowiednią ilość to odda sama tel jak nie to jest ryk gdy zabieram i nerwa....więc staram się jak mogę chować telefon i zajmować ja czym innym i jest bardzo grzecznym dzieckiem.... Ale Mamowe dałaś do myślenia że to działa nie tylko na dzieci ale i na nas.....muszę wziąć się za siebie he he bo ubustwiam slociutkie ;))

2018-05-02 15:02

Przyczyn może być wiele...ale zgadzam się , że to co jemy ma ogromny wpływ bo widzę sama po sobie ...jak jadam cały tydzien czy dwa zdrowo - lekko jestem inna ...spokojna , radosna i LEKKA a jak miałam tydzien fast foodów czyli frytki , pizza jakieś chipsy ( w ciazy nie jadam ) i wciaż wafelki , cukierki czekoladowe czy nawet tzw szklaki to wytrzymac ze sobą nie mogłam ..chodziłam poirytowana , zła i zmeczona . Może przypadek a może nie . Dieta ważna sprawa i od dziecka trzyba wprowadzac dobre zdrowe nawyki ;)

2018-05-01 22:18

Moje długo ostatnio bajki oglądają a słodkie to uwielbiają

2018-04-30 23:34

W sumie to jeszcze bym dołożyła że nadpobudliwość jest kształtowana też długim przesiadywaniem przed TV, komórka czy laptopie....też to mocno wpływa ;/