Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Zła dieta kontra ...... nadpobudliwość ???

Data utworzenia : 2018-04-30 23:31 | Ostatni komentarz 2018-05-23 18:48

Ewcia88

774 Odsłony
12 Komentarze

Slyszalyscie o tej zależności u dzieci ? Mi dwa lata temu chyba gadała siostra bo jej mała miała taki etap że jedzenia nie chciała tylko samo słodkie. Teraz trochę mi córka znowu chimerowala i tak mi się to przypomniało więc pomyślałam że tu wrzucę i się z Wami podzielę ;) A więc jeśli malec jada często frytki , pączki, ciastka, hamburgery itp czyli żywność tłustą i słodycze - zawierająca izomery trans kwasów tłuszczowych- może być nadpobudliwy , nerwowy a nawet agresywny....częste jedzenie słodyczy powoduje huśtawki nastrojów.....unikać żywności wysoko przetworzonej , soków mocno słodzonych... Kiedyś , z dwa lata temu, w gazecie byla notka o tych szkodliwych "E" dla dzieci i sobie zachowałam ta stronę. Wrzucę Wam fotkę - popatrzcie sobie.

2018-05-23 18:48

Nadpobudliwość jak najbardziej może być powodowana dietą. Cukier, konserwanty itp. Czasem nawet jedzenie na które mamy nietolerancję może powodować nadpobudliwość. Mój syn na przykład prawie fruwa po ścianach jak zje coś na co ma nietolerancję.

2018-05-08 15:44

dziubus dokładnie, my większość i tak oglądamy przez aplikacje internetowe, ale wygodniej jest z tv, z uwagi na ekran, mniej męczy niż malusi ekran w laptopie. No i fajnie tak się z mężem zrelaksować wieczorem przy komedii romantycznej :)

2018-05-08 12:54

My nie mieliśmy długo tv, teraz mamy i lubię sobie głupoty włączyć :) ale nie wiem jak będzie z dzieckiem, chyba bym wolała jednak bez lub nie włączać. Za dużo bodźców może powodować nadpobudliwość, bo dziecko nie potrafi się skupić. A że cukier pobudza to chyba powszechnie znany fakt :)

2018-05-07 22:37

U nas brak telewizora to nasz wybór i jestem z niego dumna ;) Mi do szczęścia nie jest potrzebny a jak chce coś obejrzeć to mamy internet i komputer:)))

2018-05-07 21:59

Ja telewizor miałam od zawsze jedynie przez jakieś półtora roku nie miałam żadnej telewizji ani naziemnej ani satelitarnej. Pod tv podłączałam komputer i wszystko to co chciałam oglądałam on line. A sama dieta na pewno jakiś wpływ ma ale wg mnie jest też wiele innych czynników które mają taki sam wpływ na nadpobudliwość maluchów.

2018-05-07 21:30

Jedzenie, czy tv na pewno ma wpływ. Choć nie zawsze, wiadomo. Ja bez odpowiedniej dawki cukru jestem zła :P Całe studia nie mieliśmy telewizora z mężem i w ogóle nam go nie brakowało. Obecnie mamy, ale jak już oglądamy w weekend, to i tak wszystko to co w aplikacjach internetowych jest, więc jak najbardziej rozumiem, że ktoś może go nie mieć:) Brak kasy w obecnych czasach to chyba nie powód, by nie mieć tv.

2018-05-03 13:55

O jejciu ;)) brak telewizora z wyboru czy brak kasy na zakup?? Ja szczerze powiedziawszy film ogladam dopiero w weekend z mezem a tak to tylko corka wieczorynke i telewizor stoi

2018-05-03 12:45

Tez słyszałam że takie jedzenia ma wpływ na ludzi . Na starszych i na dzieci wiec bardzo zwracam uwagę na dietę bo jesteśmy tym co jemy :)) Mój synek nie ogląda telewizji bo nie mamy telewizora ;) mam problem z głowy ;)