Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Co na zatwardzenia u dwulatki

Data utworzenia : 2013-07-09 07:46 | Ostatni komentarz 2017-10-30 07:04

malnad

12612 Odsłony
91 Komentarze

Witajcie! Macie jakieś skuteczne sposoby na zatwardzenia i dwulatki (dokładnie 2,5 roku). U nas ten problem pojawił się ponad miesiąc temu i od tej pory martwię się brakiem kupki u córki.Kompot ze śliwek, jabłek itp. nic nie daje. Ostatnio nawet czopek glicerynowy nie wywołam jej.Diety nie zmieniałam więc to nie jej wina. Macie jeszcze jakieś sprawdzone pomysły?

2013-07-10 14:43

Malnad, my też przechodziliśmy przez zaparcia, gdy trzeba było uczyć się kontroli nad kupka. Czasami dzieci tak bardzo się starają, że przeginają w drugą strone. nam bardzo pomagało: suszone owoce, suszone sliwki zalane wrzątkiem, woda z miodem zrobiona wieczorem, podana rano i niezawodne rodzynki. I taka moja osobista rada; nie daj się czopkom glicerynowym i srodkom typu lactulosum. próbujcie najpierw naturalnie

2013-07-09 14:49

Malnad jak nie zmieniałaś diety u córki to może uczyliście ją korzystać z nocnika? Podobno wtedy dzieci potrafią powstrzymywać się od robienia kupy. Na pewno w tym wątku który podała dariolka znajdziesz coś pomocnego. Powodzenia

2013-07-09 13:44

Może tu coś znajdziesz,wątek o zaparciach http://lovi.pl/pl/forum/11/328/1