Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Chłopiec i zabawy lalkami

Data utworzenia : 2018-01-22 22:37 | Ostatni komentarz 2019-09-09 19:46

konto usunięte

3320 Odsłony
60 Komentarze

Od kilku dni mój czterolatek cały czas chce się bawić lalkami.... Byliśmy u rodziny i tam u kuzynek zobaczył mnóstwo lalek i akcesoria i teraz chcę lalki i ubranka.... dostał od nich kilka plus bobasa z którym chodzić chce wszędzie i traktuje go jak własne dziecko któremu pokazuje wszystko , śpiewa kołysanki i robi różne rzeczy które ja robię z jego młodszy bratem... Nie zabraniamy mu , nawet jest to miłe że jest taki opiekuńczy i że naśladuje moje zachowanie co bardzo mnie cieszy;-) Ale czy to normalne ????

2019-09-09 19:46

JustaMama różowych ubrań raczej małemu też nie kupuję, ale to może przez to, że nikt u nas za tym kolorem nie przepada, a już zwłaszcza moje dziecko :O Taki z przedszkola stereotyp wyniósł, że kolor różowy jest tylko dla dziewczynki, więc go nie zmuszam :) 

2019-09-08 20:05

No mój mąż wyjątkowo wyczulony na tym punkcie :D pamiętam jak synek miał ze dwa miesiące i założyłam mu pajaca we wzór zebry czarno biały. Matko jaka była awanti kazał mi wyrzucić ten ciuszrk bo napewno nie jest chlopiecy. Potem kupiłam synkowi koszule blado różowa jak był starszy to mogłam zakładać tylko jak mąż z nami nie szedł :D

2019-09-08 19:44

JustaMama to ja bym była zlinczowana przez Twojego męża, bo mój syn często oglądal bajki właśnie takie typowo dla dziewczynek, w tym Barbie :D I nie uważam, że to coś złego, mój mąż tak samo. No wózka synkowi kupić bym nie kupiła, ale jakby się uparł na typową lalkę, to tak.  Na razie bawi się tymi Kenami od Barbie i z nimi śpi :D Będzie miał siostrę, to i wózkiem się może będą razem bawić :)

2019-09-08 11:29

Justyna większość mężczyzn tak reaguje jakby to było coś złego przecież to tylko dziecko. Ponoć dziecko w wieku 2-3lat indendyfikuje się z mamą i tatą czyli wie że tata to chłopiec a mama dziewczynka .Nie ma powodu do niepokoju, jeśli dziewczynka lubi bawić się samochodami czy nie chce chodzić w spódniczkach, a chłopiec chce dostać lalkę lub żeby wymalować go szminką. Dzieci są ciekawe świata. Tak się rozwijają. Najważniejsze to tłumaczenie dziecko, co jest dla kogo, ale pozwolić też próbować różnych rzeczy .

2019-09-08 10:38

Mój syn jak idzie gdzieś gdzie jest w domu dziewczynka to uwielbia się bawić bobasem i wózkiem dls lalek. W przedszkolu z tego co wiem też często bawi się w rodzinę i właśnie chodzi z wózkiem. Nie widzę w tym nic złego aczkolwiek mój mąż chybs by mnie soakował gdybym kupiła synowi wózek czy bobasa. On nawet nie pozwala mu bajki Barbie oglądać :D

2019-09-07 21:59

Pamiętam że mojej siostry syn też pewnego razu uparł się na lalkę. Zabawa nią oczywiście nie trwała długo ale co miała zrobić kupiła i już :) mój synuś natomiast raz od kuzynki przytaszyczł wózek dla lalek :D pobawił się kilka dnia i zabawka poszła w od stawkę jak wiele innych 

2019-09-07 21:26

Moje dzieci bawią się wspólnie lalkami i autami przecież nie zabronię chłopcu zabawy lalką , niech wie co to jest i że dziewczynki bawią się tak samo autem . Moja kuzynka ma bliźniaki dwóch synów i kiedyś poszli do sklepu  zz zabawkami żeby wybrali sobie prezenty jeden wziął auto a drugi lalkę i co mama miała zrobić?  Kupiła :) zabawa nią  nie trwała długo a dziecko się cieszyło  

2019-09-05 19:24

Mój aktualnie 5-latek bawi się Kenami ;-) Ma fazę na granie w piłkę nożną, więc chciał figurki piłkarzy, ale skąd miałam mu takie wytrzasnąć? W kilku sklepach byłam, to oczywiście, że nie mieli. Więc mamuśka pomyślała, jednego Kena kupiłam, drugiego wygrzebałam z szafy z mojego dzieciństwa. Kupiłam sportowe ubranka i buty do nich i co? I ma piłkarzy ;-)