Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

gry planszowe/logiczne dla naszych pociech

Data utworzenia : 2018-01-07 18:46 | Ostatni komentarz 2022-09-11 18:55

Ewcia88

4369 Odsłony
81 Komentarze

Juz dawno myslalam o zalozeniu tego watku ;) podzielcie sie w jakie gry gracie z Waszymi pociechami w wolnych chwilach. Ja ostatnio właśnie rzadko tu bywam za dnia gdyz cały czas poświęcam swojej trzylatce gdy drugie spi. Malowanie u nas swoją drogą bo wiadomo by kształtować jej rączkę ale zauważyłam ze oprócz puzzli teraz zaczęły interesować ja gry. Na Mikołaja dostała grę Peppa w ogrodzie. I kilka razy graliśmy. Na święta dostała Peppa piknik i ta jest jeszcze lepsza. Zabrałam ja do siostry to dziewczyny nie chciały odejść tak im się podobało zbieranie sloneczek . Dostała również klocki Meli i nie powiem bo również lubi z nich kombinować przeróżne rzeczy z pomocą. Gry się u nas bardzo sprawdzają w weekendy lub w wieczory gdy mąż w domu. To mobilizuje by rodzina robiła coś razem. Polecam naprawdę. U nas córka mega zadowolona gdy tak gramy razem i nas ogrywa he he Zawsze na Internecie się szuka opini o danej grze. Więc może jak tak się rozpiszemy znajdę inspirację na kolejne. Ostatnio gry kupiłam na czytam.pl bo mieli najtaniej

Konto usunięte

2018-01-08 22:29

A od jakiego wieku wasze pociechy umiały zagrać w jakąś planszówkę z całą rodziną? Ale tak realnie się tym zainteresowały :) Bo widziałam jakieś proste planszówki już dla 2-latków ale jakoś tego nie widzę, by taki mały dzidziutek to ogarnął :D

2018-01-08 19:47

Ewcia widac że gra wciąga :D

2018-01-08 18:55

Synek dostał w przedszkolu na mikołajki grę spadające małpki i codziennie od 6 grudnia w nią gramy :) jak przyjeżdża jego 2 letnia kuzynka to też ma frajdę z niej :)

2018-01-08 16:48

Super gra polecam. A jak wciaga. Moj brat na tel sobie sciagnal i pyka sobie he he bo do gry musi byc czterech. My ino dzieci polozymy spac bedziemy jechac znowu z partyjka ;) A gra polega na tym ze masz 21 klocków różnego koslawego kształtu i musisz je tak układać by ułożyć jak najwięcej i blokować innych by położyli jak najmniej ;)

2018-01-08 16:36

Pierwsze widzę ta gre

2018-01-08 16:18

Dziś jestem w gościach u siostry i gramy w grę która mala jej dostała pod choinkę ;) czy ktoras z Was słyszała o grze blokus? Ale super gra. Niby pisze od 7+ ale mala ma 5.5 i idzie równo ze starszymi. A mojego jak ta gra wciagla he he już szukał na necie gdzie można zamówić. Ale chodliwa musi byc bo wszędzie w bramach ; ( kurka musze czatowac codziennie ...

2018-01-07 19:41

Lubi bajkę Peppa właśnie i stąd te dwie gry jak na zdjęciach ;)) ale mamy jeszcze grę grzybobranie gdzie na planszy są malutkie grzybki i po drodze trzeba je zbierać do koszyczka. To ja też lubi ;) bardziej chyba właśnie ten fakt żeby jak najszybciej zapelnic koszyczek he he

2018-01-07 19:32

Moj mąż uwielbia planszowki i chciałby te hobby przenieść na syna, który w sumie aż tak tej pasji nie podziela, ale czasami trochę pogramy :). Polecam W ogrodzie firmy haba, ale te wersję 2+, ma fajne drewniane duże elementy 8 jest to gra kooperacyjna czyli gra się wspólnie przeciw grze - krukowi, który chce nam podkraść owoce z sadu. Wydaje mi się, z e taka ewentualna przegrana z grą a nie z drugim graczem jest dla dziecka łatwiejsza na początku do zaakceptowania. Fajna jest też Ratujmy króliczki, a le tu juz gramy przeciwko sobie. Syn ma dobrą pamięć, w iec lubi też czasem pograć w memo. Przypadła mu tez do gustu gra Hej to.moja ryba, mimo tego ze ma niby oznaczenie 8+, to ma proste zasady i synek w wieku 4.5 lat, bez problemu daje radę . miał też taki okres, że bardzo lubił takie zwykłe planszowki jeszcze z mojego dzieciństwa, gdzie rzuca się kostką, przesuwa pionek i czasami wykonuje jakieś akcje. Zależy też co lubi Twoja córka, b o może jakaś gra z ulubioną bajka?