Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Zylki krwi w kupce

Data utworzenia : 2017-12-17 10:21 | Ostatni komentarz 2017-12-22 10:18

Agatttka

716 Odsłony
5 Komentarze

Witam mamusie !! Mamy problem, nasza pociecha przechodzila jelitowke. Zaczela robic kupki z takimi malymi zylkami krwi. Zrobilismy wyniki tak jak zalecil lekarz i wyszly dobre. Dzis po raz kolejny zrobila kupke z krwia. Czy ktoras mamusia miala taki problem? Z mezem zastanawiamy sie czy na ip jechać.

2017-12-22 10:18

Krew w kupce to sygnał, że coś się dzieje, jeśli te badania wyszły dobrze, a problem dalej jest, no to trzeba szukać dalej i znaleźć przyczynę. U nas też śluz i krew pojawiła się przy alergii, ale była też wysypka, która nas naprowadziła. Przy biegunce zwłaszcza takiej dużej, często pojawia się krew, może też nic się nie dzieje, i za kilka dni wszystko wróci do normy, jednak lepiej to sprawdzić i nie stresować się. Daj znać, co tam u Was...

2017-12-18 16:31

Proponuję pójść do pediatry jak najszybciej, a najlepiej gdzieś na oddział pediatryczny żeby zrobić szczegółowe badania i przede wszystkim USG brzucha bo to są nie typowe objawy nawet po jelitówce . U nas z pierwszym synem tak było podobnie jak miał kilka miesięcy , po południu zrobił taką krwistą że śluzem kupę i od razu pojechaliśmy do szpitala zrobili badania plus USG wyszło wszystko dobrze na szczęście ale powiedział nam lekarza że nie pójdziemy do domu dopóki nie będzie wiedział z kąt i dlaczego .... Więc pobrali krew na sprawdzenie alergenów i wyszło że na białka mleka i stąd te krwawienia. Wdrażaliśmy dietę i do tej pory nigdy więcej się nam nie przytrafiła krew w kale.... Daj znać co tam u was????

2017-12-17 21:14

Agatttka dla mnie śluz i krew w stolcu to kategoryczny sygnał na to, że trzeba udać się do pediatry. Nawet jeżeli już byłaś i wyniki są dobre, to jeżeli stało się to powtórnie ja bym udała się ponownie na kontrolę. Ewcia może mieć też rację, że jeżeli kupka była twarda, mogło dojść do otarcia stąd ta krew. Czasami zdarza się, bardzo rzadko, ale jednak, że nawet małe dzieci dostają hemoroidów, wyniki wówczas są prawidłowe. Ale wydaje mi się, że wówczas krew jest raczej na papierze po wytarciu a nie bezpośrednio w stolcu. Dlatego moim zdaniem udaj się jutro do pediatry.

2017-12-17 19:38

Agatka u nas czegos takiego nie bylo ,ale wiem ze bratowej corka tak miala ale corka miala 4latkani ja to bardzo zaniepokoilo i poszla z tym do pediatry i dala jej skierwoanie na badania i tez wyszlo jej wszystkie dobrze i mowila ze byc moze robi twrde stolce i mogla sobie uszkodzic skore odbytu przepisala jej cos na rozluznienie kupki a moj synek mial raz ale bardzo malutko i akut wybieralam sie na wizyte do pediatry z wynikami przed zabiegiem na przepukline i badania byly dobre ,pediatra zasugerowala ze moj synek ma alergie na bialko ho bral mm bebilon pepti bez bialka i ze to od uczulenia na bialko wiec moze to alergia na bialko ale testy mozesz zrobic na ok min.2latka.

2017-12-17 12:38

Agatka nigdy niem miałam do czynienia z takim problemem. Skoro lekarz zlecił wykonanie badań i wyszły w porządku może nie ma potrzeby panikować. Jeśli dzisiaj pojawiła się tylko jedna taka kupka, to może poczekajcie do jutra i odwiedźcie swojego lekarza po raz kolejny. Podsyłam wątek, w którym inne mamy miały podobny problem: https://lovi.pl/pl/forum/11/9849/1