Noworodek i niemowlę (865 Wątki)

Podkurczanie nóżek, płacz , wzdęcia

Data utworzenia : 2020-04-09 06:16 | Ostatni komentarz 2020-07-09 22:55

PysiaMłoda

698 Odsłony
26 Komentarze

Hej :) Chciałabym się poradzić. Moja 3-tygodniowa córeczka zaczęła dość często mieć kolki (chyba ) podkurcza nóżki , płacze , kręci się , ma twardy brzuszek i często nie jest w stanie zrobić kupki. Na początku wszystko było okej kupka po kilka razy dziennie , a na dzień dzisiejszy 2-3 , bąki idą cały czas z tym , że jak po dłuższym czasie nie robienia w końcu zrobi to tak , że aż pampers w sekundę przecieka. Trochę mnie to martwi bo podobno u tak małego dziecka rzadko , który pampers jest bez kupy , a ona sama nie zawsze płacze ostatnie dwa dni prawie wgl nie płakała ani nóżek nie podkurczała chociaż te kupy tak jak pisałam wyżej. Podaje jej codziennie acolka , vit D3 , suplement diety Linex i ciocia położna poradziła mi tabletki rozpuszczać w butelce Lacto 30Dr.  Podczas tego podkurczanie nóżek i płaczu pomaga jej ciepła tetra na brzuszku , podciaganie nóżek do brzuszka i masowanie oraz masaż odbytu i kąpiel w rumianku. Córka bardzo też się klei są godziny w ciągu dnia takie , że nie schodzi mi z klatki piersiowej , a gdy tylko zaśnie i chce ją odłożyć to momentalnie się budzi i płacze. Jest to moje pierwsze dziecko i może jako bardziej doświadczone mamy mogłybyście mi coś podpowiedzieć jak sobie radzić w takich sytuacjach , jak jej przynieść ulgę :( 

2020-07-09 22:55

U nas kupki były co 3-4 dni, płacz i prężenie przy każdym bączku. Próbowaliśmy kropelek, niestety nie widziałam żadnej poprawy. Przy rozszerzaniu diety kupki się unormowały. W usypianiu i uspokajaniu początkowo również pomagała nam piłka fitness, sprawdzała się nawet w najbardziej hardcorowych sytuacjach. Później dla wygody zainwestowałam w poduszkę kangu i do tej pory jestem bardzo zadowolona. Działa identycznie jak piłka ale jest wygodniejsza i praktyczniejsza.

2020-07-03 18:20

U mnie podobnie jak u Pauliny. Żadne kropelki nie pomagały, męczyliśmy się prawie miesiąc , niestety... i w zasadzie całe dnie. Mały zwijał się z bólu o kazdej porze- jedynie nocki o dziwo były najlżejsze...

jak sobie przypomnę to aż mnie ciarki przechodzą 

pilka gimnastyczna bardzo pomaga przy uspokajania a i odciąża kręgosłup - takie 2 w 1:)

2020-07-03 16:02

U nas przy kolkach i problemach z brzuszkiem bardzo pomogła poduszka kangu. Gdy tylko córeczka zaczynała płakać i podkurczać nóżki od razu brałam ją na ręce i skakałyśmy. Bardzo szybko się uspokajała i zasypiała a i dla mnie to był najwygodniejszy sposób bo poduszka nie obciąża kręgosłupa:)

2020-05-25 23:36

Na bóle brzuszka polecam termoforek z pestek, podkurcza nie nóżek, masowanie, ale nie kolistymi ruchami lecz od pępka w dół. 

2020-05-14 20:56

Masaże, ciepła kąpiel, podkurczanie nóżek, robienie "Rowerka" nóżkami. U nas na przykład na ból brzuszka pomogło wychodzenie z malcem na balkon. Córka moja miała kolki, syn kolek na szczęście nie ma ale zdarzały się dni bolesności i właśnie najlepszy efekt robił balkon. Słyszałam, że kąpiel w specjalnym wiaderku dla dzieci przynosi im ulgę- czy działa nie wiem, nie posiadałam takowego wiaderka. Co do rurek zgadzam się, sama bym stosowała je dopiero w ostateczności bo one mają swoich zwolenników ale ja jestem za tym, że one rozleniwiają jelita. Są takie rurki do drenażu - one są kilka razy cieńsze niż te o których była mowa i pielęgniarka w szpitalu mówiła, że te rurki zupełnie nie mają wpływu na pracę jelit dziecka więc są w 100% bezpieczne i można je stosować. Nie wiem czy faktycznie tak jest dlatego też bym brała tę kwestię na dystans. 

2020-05-14 09:04

u nas na wzdęcia najlepiej sprawdził się Lefax (ogólnie stawiałabym na Sab Simplex, aczkolwiek jest dość ciężko dostępny), Lefax kupuję tutaj: https://www.apo-discounter.pl/lefax-na-wzdecia-plyn-w-pompce-100ml-pzn-02563865

2020-04-15 19:40

Kasia- u nas naprawdę już nic nie pomagało. Zostało tylko usuwanie mechaniczne

2020-04-15 14:55

Rurki Windii tylko ostatecznosc zdecydowanie tak. 

Jeszcze mozna zastosowac mus zrobionh z jablek na wieczor albo syrop latulosum jak juz faktycznie dziecko sie meczy ale to dla troszke wiekszych dzieciaczkow ;)