Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Pierwsze buty...

Data utworzenia : 2017-07-15 14:18 | Ostatni komentarz 2023-09-28 23:21

olka00

8471 Odsłony
140 Komentarze

Witam, Chcialabym zasiegnac informacji od was, doswiadczonych mam na temat pierwszych butow z tym ze chcialabym konkretne propozycje /linki/zdjecia poniewaz podstawowe informacje czytalam na necie ale moze ktoras z was ma jakies swoje sprawdzone typy. Jestesmy na etapie wstawania na nogi ale jeszcze dupcia sie kolysze, gdy patrze na swoja 9,5miesieczna core jak wciaz i wciaz wstaje zaczelam zastanawiac sie nad pierwszymi butami . W domu niech chodzi boso bo to ponoc najzdrowsze ale juz niedlugo bedie chciala chodzic na zewnatrz. Wiec pytanie jakie powinny byc pierwsze buty ? Zwazywszy na to ze mamy lipiec. Sportowe ? Typu trampki ? Ze skory ? Doradzcie :)

2017-07-17 13:01

gabilabi to fajny pomysł, choć czasami wycyrklować z rozmiarem na kolejny sezon i trafić to cud :D Swoją drogą cena taka, ze szczęka opada, nigdy nie widziałamaz tak przecenionych u nas, nawet gdy były to ostatnie pary :) ekstra okazja!

2017-07-17 12:36

To mój synuś chodzi w sandałach elefanten ale ja sprytnie robię bo kupiłam mu sandały w zeszłym roku jak były przecenione do około 40 zł ;) a teraz kosztują oj prawie 200 zł ;) w każdym bądz razie sandałki są z zasłoniętymi paluszkami ;)

2017-07-17 11:59

Właśnie firma elefant jest teraz mocno na czasie, może jej modele. Bardziej polecana niż Bartek, który podobno stracił na jakość. Kupując adidaski bierz takie, które nie są całe zabudowane. Muszą oddychać. Mojemu synkowi nóżka mocno się pociła.

2017-07-16 23:59

Ja jak poszłam kupić Synkowi pierwsze buty to pierwsze pytanie Pani w sklepie było czy mały już stawia pierwsze kroczki. Wg Pani w sklepie nie warto kupować i odradza kupowaźć buty dzieciom które jeszcze same nie stawiają kroczków. Bo to nie potrzebny wydatek a i tak lepiej dla dziecka jak chodzi na bosaka chociażby w domu, czy po trawie bo wtedy dziecko stawia nóżkę swobodnie i jest mniejsze ryzyko, że dziecko będzie miało wadę taką jak płaskostopie. Stawiał a nawet już robił kilka kroków po mieszkaniu bo zaczynał już bardziej chodzić więc przeszłyśmy do mierzenia bucików. Najpierw wsadziliśmy nóżkę w takie miarki pani sama dobrała nam rozmiar i my tylko wybraliśmy model. Kupiłam roczki Emela. Nasz młody chodzi w tych butach już 2 miesiące i jeszcze z nich nie wyrósł. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak dla mnie były idealne pod względem takim jaki powinien być pierwszy but dziecka. Są ze skóry naturalnej, przed wszystkim buty muszą być nowe nie po kimś bo po kimś razem z butami możemy odziedziczyć wadę taką jak np płaskostopie, buty układają się do osoby w nich chodzących dlatego muszą być nowe jak dla mnie, muszą posiadać certyfikat, muszą mieć miękką podeszwę ale bez przesady :), zginać się w 1/3 buta od strony palców, profilowana wkładka, muszą mieć szeroki czubek i wysoki żeby dziecko swobodnie kręciło paluszkami, buty muszą być dobrze dobrane żeby dziecku dobrze się w nich układała stópka i żeby się dziecku wygodnie chodziło no i zapiętek musi stabilizować nóżkę w buciki ale musi też być elastyczny. No i pierwsze buty powinny być większe od stopy dziecka o cm. Nam jak Pani Mierzyła to mówiła że musi wsadzić palca swobodnie pomiędzy palce a buta. Twoja córeczka jeszcze nie chodzi więc spokojnie ja bym jeszcze nie kupowała butów tylko się jeszcze chwilę wstrzymała. Na buty masz jeszcze czas. Polecam Ci przyjrzeć się bucikom firmy Emel, Bartek, Befado. Buty dla dziecka są drogie, ale jeśli mają być dobre i dbać o to, żeby nie wystąpiły żadne wady to jestem w stanie za nie zapłacić bo są warte swojej ceny. Wspomniane przez Agn buty firmy N...np jak dla mnie to tylko niechodki. Takie raz na jakiś czas do zdjęcia czy do wózka na spacer. Ale nie do codziennego chodzenia. Nóżka dziecka kształtuje się do 4 roku życia i do tego czasu warto inwestować w na prawdę dobre buty.

2017-07-16 22:44

W upalne lato sandałki nie muszą być całkowicie zabudowane z przodu, wystarczy aby były dobrze dobrane rozmiarem i zapięte na rzepki, tak by stopka nie "latała". My jadąc na wakacje wybraliśmy właśnie takie z odkrytymi paluszkami, dokładnie ten model https://www.sklep.darbut.pl/obuwie-dzieciece/emel-popiel-2086-13-zobacz , bo wiedzieliśmy że będą duże upały, trzymają się stopki idealnie. Zimowe kupiliśmy Elefanteny, z letnich jak pomacałam, żadne nie były wg mnie idealne w Deichmannie, wszystko zbyt sztywne. Myślałam, że przy okazji weekendowych zakupów kupimy kolejne i zaszliśmy do salonu Bartka, ale porównałam je z obecnymi i jednak ich podeszwa była ciutke bardziej twarda i gruba, dlatego zostajemy przy Emelach jednak :) W dwóch sklepach z dziecięcymi bucikami Panie wcale nie zdziwiły się, że synek po 1,5miesiąca użytkowania wyrasta z butów, bo podobno 1,5 do2 to taka średnia gdy dziecko w tym wieku (17msc) wyrasta z bucików, tak więc 3 miesiące to już i tak super długo :) Twoja córcia jesli dopiero staje na nożki, to tak na prawdę nie wiadomo kiedy ruszy z chodzeniem, może być do tego jeszcze dłuższa droga (ale nie musi), najzdrowsze dla stópki jest chodzenie boso, po naturalnych podłożach, czyli trawa, piasek, aż tak dobrych warunków do "bosakowania" nie ma na podłogach domowych ale i tak lepiej niż w najlepszych butkach :) Wg mnie dobre buty to takie, które: są wykonane ze skór naturalnych (one pracują najlepiej, bez porównania z tworzywami sztucznymi), najlepiej całość poza podeszwą, wiadomo :) zapiętek powinien stabilizować stópkę podeszwa powinna być na tyle miękka i elastyczna, by zginała się gdy chcemy ją ugiąć w rękach, ale nie na tyle miękka, by zginała się w każdym miejscu miejsce zgięcia podeszwy to nie jej środek (butów których podeszwa zgina się na samym środku ni kupujemy!), tylko 1/3 jej długości, w części bliższej paluszkom najlepsze są buty robione i szyte ręcznie, tam napręzenia nici w szwach dostosowuje się do miejsca obszycia, maszyna tego nie zrobi, co więcej może źle napinać nici i krzywić np wkładkę w bucie złymi przeszyciami wkładka wyprofilowana dla małej stópki but powinien być przymierzony, musimy wybrać dobry rozmiar i model (niektóre mogą być zbyt szerokie, albo wąskie, źle się układać na stópce, obcierać lub ugniatać (rozmiarówki są różne, mój synek wyrasta z Emeli rozm21, a w Bartkowych sandałkach 21 ma ogromny zapas..) posiadają certyfikat Dlaczego warto inwestować w na prawdę dobre i zdrowe buty a te super firmowe na A czy na N z super znaczkiem, mówiącym że są drogie już na 1 rzut oka pozostawić na krótkie, okazjonalne wyjścia? Dlatego, że(Aż!) do około 4 roku zycia kształtuje się wysklepienie podeszwy stópki u naszych Maluszków i należy o nie zadbać, dając im najlepsze możliwie warunki do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Dzięki dobrym bucikom zminimalizujemy ryzyko wystąpienia wad takich jak np płaskostopie, za którym często idą inne wady postawy w wyższych odcinkach tułowia (warto pomyśleć o tym wcześniej:)) Z rozmiarówkami i modelami polecam iść do sklepów stacjonarnych, przymierzyć, wybrać model rozmiar i rozejrzeć się w sklepach internetowych czy na allegro. My tak własnie zrobiliśmy i robimy po raz kolejny z Emelami, obecnie czekamy na model bardziej zabudowany, żyję nadzieją że synek ponosi je do września i na chłodniejsze dni ewentualnie założę pod nie skarpetkę, bo nie widać jej tak jak w odkrytych a nienawidzę skarpet do sandałków, no ale szkoda mi pieniążków by wydawać na kolejne w tym samym rozmiarze ;) Jeszcze następne zapewne będą półbucikami. Tak konkretnie z polecanych najczesciej firm : Emel, Bartek, Lasocki, Elefanten, geox, Befado (i pewnie coś pominęłam) ale każdą firmę radziłabym sprawdzić i pomacać na żywo, jednak model modelowi nierówny i tak jak my bardzo zadowoleni byliśmy z zabudowanych, zimowch Elefantenów, tak letnich modeli bym u nich nie kupiła niestety.

2017-07-16 12:22

To ja jak byłam u lekarza to dowiedziałam się że buty mają mieć podeszwe nie za miękką lecz taką która da się zgiąć w pół, by nóżka mogła swobodnie się poruszać. Sprawdzał buty i córeczki i stwierdził że są odpowiednie a ja kupiłam je za około 60 zł nie pamiętam jakiej firmy a i tak aż takiego znaczenia to nie ma.

2017-07-16 10:01

Wiec widze ze to droga inwestycja hehe znalazlam jeszcze takie tansze z certyfikatem bo przypuszcza ze cora zacznie chodzic blizej roczku czyli ppd koniec wrzesnia http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/227208/s/renbut-polbuty-dziewczece/# Ps dzieki za info z tym befado rzeczywiscie taniej .

2017-07-16 09:56

Różnie z tym rośnieciem jest ale można kupić odrobinę większe buty ale też nie dużo bo dziecku będzie niewygodnie. Ale 3miesiące to u nas była ta górna granicą. Pierwsze trampki były za małe po około 2miesiącg ale befado ma dość tanie buty mimo certyfikatów potem kolejne też ponosił ze 2miesiące wymiennid z sandałami bo akurat było lato. Sandałki nosił dłużej bo ponad 3miesiące ale były kupione 0.5cm większe. Niestety buciki z certyfitami dla dzieci są bardzo drogie. Ale warto bo teraz kształtuje się stopa