Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Pierwsze buty...

Data utworzenia : 2017-07-15 14:18 | Ostatni komentarz 2023-09-28 23:21

olka00

8474 Odsłony
140 Komentarze

Witam, Chcialabym zasiegnac informacji od was, doswiadczonych mam na temat pierwszych butow z tym ze chcialabym konkretne propozycje /linki/zdjecia poniewaz podstawowe informacje czytalam na necie ale moze ktoras z was ma jakies swoje sprawdzone typy. Jestesmy na etapie wstawania na nogi ale jeszcze dupcia sie kolysze, gdy patrze na swoja 9,5miesieczna core jak wciaz i wciaz wstaje zaczelam zastanawiac sie nad pierwszymi butami . W domu niech chodzi boso bo to ponoc najzdrowsze ale juz niedlugo bedie chciala chodzic na zewnatrz. Wiec pytanie jakie powinny byc pierwsze buty ? Zwazywszy na to ze mamy lipiec. Sportowe ? Typu trampki ? Ze skory ? Doradzcie :)

2017-07-26 18:18

Spokojnie dziewczyny my mamy lozeczko turystyczne wiec zaden guz nie wchodzi w gre, a cora nie bawi sie w nim godzinami , po prostu czasempotrzebuje cos zrobic odkurzyc czy wstawic obiad wiec wsadzam ja do lozeczka zeby mi nie uciekla

2017-07-26 10:06

Lepiej nie dawać wstawać w łóżeczku, dziecko może się przewrócić i guz gotowy.

2017-07-25 22:57

Najlepiej żeby dziecko chodziło po twardym podłożu. Wtedy nóżka się prawidłowo rozwija. Jednak jeśli nie są to długie chwilę w łóżeczku to bym czasami na to pozwalała. A jeśli łóżeczko jest motywatorem zawsze możesz posadzić na dywanie/podłodze przed łóżeczkiem i niech próbuje wstać chodzić wzdłuż, podtrzymując się szczebelek z tej strony. Z zewnątrz a nie od środka. A tak jak napisała Agn my jak staniemy na materacu też się on ugina i jest to całkiem normalne ale lepiej tak jak mówiłam jednak próbować swoich sił na twardym podłożu.

2017-07-24 21:46

W łóżeczku niech tylko śpi:) Zabawy i próby wstawiania, siadania, chodzenia lepiej i wygodniej dla dziecka podejmować na twardym podłożu. Jeśli to wstawanie jest tylko np po drzemce to niech sobie chwilę pokombinuje,ale najlepszym podłożem do rozwoju dla dziecka jest jednak twardsze,choćby piankowe puzzle,dywan,trawa a nawet podłoga. Na materacyku stopka nie ułoży się prosto,będzie się zagłębiala pod ciężarem ciała w materac,ale to normalne u dorosłych mechanizm jest ten sam. To nic złego,tylko na dłuższe harce lepiej wyjmować z łóżka po prostu :) A dla dziecka jest to wygodne, nie że względu na miękkie podłożem tylko możliwość przytrzymywania są dużą ilość szczebli,co daje mu duże możliwości manewru i poczucie bezpieczeństwa.

2017-07-24 20:57

Hej mam jeszcze takie pytanie , moja ciagle sie wszystkiegi chwyta i podnosi ale kolysze sie nadal ,podnoszenie wychodzi jej coraz sprawniej, po domu caly dzien chodzi w golych stopach ale najbardziej lubi sie podnosic w lozeczku co za tym idzie wiadomo ze materac nie jest jakis super ekstra twardy wiec jak na nim stoi stopa nie dokonca jest prosta wiadomo o co chodzi stopa sie czasami w roznych miejscach zapada . No i moje pytanie brzmi czy powinnam pozwalac jej sie bawic w lozeczku jezeli stopa nie iest zbyt prosta podczas stania ? Czy tez powinnam patrzec od tej strony ze stopa w kazdych warunkach powinna dawac sobie rade?

2017-07-18 00:35

Gabi cena super a najważniejsze, że udał Ci się trafić z rozmiarem. :) super jest mieć siostrę w takim sklepie. :) Olka a Ty masz czas. :) wiesz na co zwracać uwagę więc będzie Wam łatwiej. Ja zanim poszłam po roczki to przeczytałam cały internet, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę. :) mój mąż to mówił że on to jest pewien że te buty są ok bo chyba po takim czytaniu wiem już wszystko. :)

2017-07-17 14:14

Dziekuje wam bardzo za cenne uwagi i porady, macie racje poczekam jeszcze bo potem albo kupie zly rozmiar albo wydam nie potrzebnie pieniadze aczkolwiek porozgladam sie juz troche :) napewno skorzystam z waszych uwag a na razie niech cora korzysta z golych nozek :)

2017-07-17 13:18

Moja szwagierka pracuje w deichmann i jak są takie przeceny to ona mi od razu odkłada bo schodzą wówczas te buty jak świeże bułeczki ;)