Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Pierwsze buty...

Data utworzenia : 2017-07-15 14:18 | Ostatni komentarz 2023-09-28 23:21

olka00

8468 Odsłony
140 Komentarze

Witam, Chcialabym zasiegnac informacji od was, doswiadczonych mam na temat pierwszych butow z tym ze chcialabym konkretne propozycje /linki/zdjecia poniewaz podstawowe informacje czytalam na necie ale moze ktoras z was ma jakies swoje sprawdzone typy. Jestesmy na etapie wstawania na nogi ale jeszcze dupcia sie kolysze, gdy patrze na swoja 9,5miesieczna core jak wciaz i wciaz wstaje zaczelam zastanawiac sie nad pierwszymi butami . W domu niech chodzi boso bo to ponoc najzdrowsze ale juz niedlugo bedie chciala chodzic na zewnatrz. Wiec pytanie jakie powinny byc pierwsze buty ? Zwazywszy na to ze mamy lipiec. Sportowe ? Typu trampki ? Ze skory ? Doradzcie :)

2018-08-14 15:00

Hm szczerze pierwszy raz się z tym spotykam aby dziecko przyzwyczajać do buta który i tak nie będzie docelowym, trochę jak naciągactwo. Każdy but układa się inaczej i inaczej pracuje więc myślę że trochę to mija się z celem tak na chłopski rozum ;) Tym bardziej że jeśli dziecko już butów potrzebuje to właśnie najlepiej zakładać je tylko wtedy gdy jest to niezbędne. Jak najwięcej najlepiej boso lub w skarpetkach, my kupowalismy buty i szliśmy na krótki spacer aby zobaczyć czy nic się nie dzieje i żeby się ułożyły. Myślę że to w zupełności wystarczy. Jak moje dzieci były w wieku noworodkowym to butów im w ogóle nie zakladalam, mała stopka musi mieć swobodę żeby pracować i ćwiczyć wszystkie miesnie, dodatkowo dziecko przez dotyk poznaje siebie, wklada stopki do buzi albo po prostu za nie chwyta w późniejszym czasie. Dlatego dla mnie niechodki zakładane regularnie tylko dla wyglądu to kiepska sprawa.

Konto usunięte

2018-08-14 10:12

Zauwazyłam,ze wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli dziecko szybko rośnie to nie ma sensu kupować mu porządnego obuwia. I kupują tanie buty od nieznanych producentów.. Nie jest to dobre.Buty dla malucha również powinny być wygodne i dopasowane. Szczególnie, że stopa dziecka rozwija sie i niewygodne obuwie może ten rozwój zaburzyć.... Poza tym buty powinny być komfortowe przy nauce chodzenia. Jeśli chcecie kupić buciki dla malucha taniej, proponowałabym zajrzec sobie do sklepu cozyshoes.pl: https://www.cozyshoes.pl/ Aktualnie w sklepie mają promocje na wiele porzadnych modeli bucików dla dzieci od dobrych producentów.

2018-08-13 12:24

Buty dziecięce od rozmiaru 35 o ile pamiętam dostaniesz w Deichmannie, tu masz linka https://www.deichmann.com/PL/pl/shop/dzieciece/buty-dzieciece.cat do ich sklepu internetowego można zamówić z darmową wysyłką. Ja w sumie od samego początku tam kupuje buty dla swojej rodzinki.

2018-08-03 21:16

Noworodek nie potrzebuję butów, najlepiej żeby miał swobodną stopę. Pierwsze buty kupowałam jak zabierałam chodzące dziecko na plac zabaw. Polecam nim kupicie docelowe buty, a koszt dobrych jest niemały kupić kapcie befado żeby przyzwyczaić nóżkę do buta tak zakładać na godzinkę przez dwa tygodnie. Tak nam poleciła ekspedientka w sklepie bo nie pasował żaden but. Synek podkurczał palce, machał nogą nie chciał przymierzać, a to bez sensu kupić nie dobrane.

2018-08-03 11:22

Czyli jak najlepiej dobrać butki dla noworodka, czym wy się kierowałyście? Zlazłam artykuł o tym na co zwrócić uwagę przy wyborze butów https://babychic.pl/jak-wybrac-pierwsze-buciki-dla-dziecka-co-jest-wazne/ co jeszcze powinnam wiedzieć? Chciałabym, żeby stópka dziecka rozwijała się jak najlepiej.

2017-08-06 08:12

Póki co nie masz się czym denerwować. Moja jak zaczynała chodzić to na palcach, nie opierała ciężaru wogole na pięcie. I pytała o to przy bioderkach a potem pediatre i oboje mówili by poczekać do roku, jak dziecko zacznie samo stać . Dopiero wówczas można stwierdzić jakąkolwiek wadę postawy

2017-08-04 20:12

Wg mnie buty nie są wygodne dla dzieci ktore nie chodzą ale to tylko moje zdanie.

2017-08-02 09:16

Oki dzieki za pomoc :)