Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Spacerówka parasolka czy większy gabaryt?

Data utworzenia : 2013-06-14 16:17 | Ostatni komentarz 2021-05-18 22:39

Marta1984

14234 Odsłony
190 Komentarze

Mamy po siostrzeńcach najprostszą spacerówkę typu "parasolka". Z jednej strony jest fajna bo lekka, łatwa do złożenia i upchnięcia w kąt ale z drugiej strony.... Podobają mi się te większe spacerówki, myślę, że są stabilniejsze, nie podskakują tak na każdej nierówności. Mają budy, które osłaniają przed wiatrem i słońcem. Czy rzeczywiście są wygodniejsze w użyciu. Chodzi o komfort malucha

2013-08-25 18:25

Ja posiadam wózek marki jedo. Szukałam wózka stabilnego, z czterema, pompowanymi kołami, nie typu spacerówka, a także przystępnego cenowo. No i znalazłam, na stronie zobaczyłam modele i spodobał mi się jeden z nich w kolorze brązowym. Ma stelaż, do którego można przyczepić nosidełko, gondolę i spacerówkę. Od jakiegoś czasu zmieniłam już gondolę na wkład spacerówki. Wózek ma miejsce na nóżki, który z wiekiem można wymontować, podobnie jest z rączką, która jest bardzo stabilna. Budka, którą swobodnie można odczepiać ma okienko z moskitierą. Dodatkowo posiadam osłonkę przeciwdeszczową i moskitierę na owady. W koszyku pod wózkiem można przyczepić taką jakby torbę materiałową na suwak. Wybrałam taki kolor wszystkich elementów, ponieważ wózek dość szybko się brudzi, a jeszcze szybciej, jeśli maluszek je, np. chrupki. Dokupiłam do tego parasolkę w takim samym kolorze. Jak dla mnie jest rewelacyjny, ma świetne amortyzatory, które z pewnością długo posłużą. Kosztował około 1600zł. Jak na wózek z tyloma rzeczami bardzo tanio. (na zdjęciu jeszcze wpięta gondola)

2013-08-23 17:44

postanowiłam, że się wypowiem na temat wózka jaki zakupiłam, używany wprawdzie, ale jak dla mnie ważna była cena (tani) oraz możliwość kupna w mieście (brak samochodu oraz sklepów z wózkami więc musiałam kupić od kogoś). No więc tak: Wózek KAREX DYNAMIC - przekładana rączka z możliwością regulacji, - 4-stopniowa regulacja oparcia, - automatyczna blokada regulacji podnóżka, - 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, - hamulce z przodu i tyłu, - zawieszenie przednie i tylne regulowane, - duże koła pneumatyczne (pompowane), - budka z daszkiem i moskitierą, - tylna część budki odpinana z dodatkową moskitierą, - z tyłu budki kieszeń na drobiazgi, - torba na przybory zapinana na rączkę wózka, - koszyk na zakupy, - usztywnione nosidełko z odpinanym daszkiem. jak dla mnie IDEALNY :) nie wygląda wprawdzie tak jak bym sobie wymarzyła , ale nie stać mnie na wymarzony wózek więc jak się nie ma co się lubi itd :) wózek prowadzi się lekko, bardzo przyjemnie, torba na zakupy przeogromna. spokojnie mieszcze w niej wszystko a nawet więcej :D moskitierka super sprawa w parku przed komarami :) na prawdę spełnia moje oczekiwania i nie sądziłam, że będzie aż tak dobry :) szczególnie, że udało mi się go zakupić za grosze :)

2013-08-19 13:08

wszystko po prostu zalezy od tego co kto potrzebuje i jakie ma mozliwosci. ja nie mam w miescie sklepow z wózkami. musialabym jechac jakies 50 km dalej a nie mam samochodu wiec dla mnie to bez sensu jechac pociagiem po wozek i w razie czego wieź go na gwarancje pociagiem . i nie mam zadnej pewnosci ze w ogole jakis znajde a bede musiala to biedne dziecko wozic po miescie i tarabanic pociagami i autobusami w poszukiwaniu wózka :) wszystko zalezy od tego jakie kto ma mozliwosci :)

2013-08-19 13:00

Szukam wózka który ma duże oparcie i wysoką budkę z tego co przeglądam zdały by sie wózki Coneco, ale chyba przejadę się jednak do sklepu i zobaczę z mała jak będzie. Patrząc na ceny używanych i nowych(raz widziałam używany droższy niż nowy na allegro) czasami jest różnica 100zł zależy z której strony patrzeć czy duża czy też mała, czasami warto dołożyć te 100zł i mieć pewność, ze wózek jest nowy na gwarancji i w razie co żadna śróbka nie odpadnie wiec nie martwie się idąc chodnikiem że się złoży. Co do wyboru w sklepie to masz Rację nie wszędzie jest duży wybór, ale nie musze od razu kupować jedynie porównać modele ;)

2013-08-19 08:41

po prostu przez to, ze ja z dzieckiem jestem okolo 3-4 godzin dziennie na dworze, czasem nawet ponad 8 w porywach do 10 to wózek jest dla mnie częścią dziecka. nie może być "coś nie tak". kiedy idę wózkiem i składa się sam daszek, od ruchów wózka, bo śrubki są już wyrobione i nie da się dokręcić to jest to DLA MNIE minus nie do przeskoczenia bo nie mając zmiennej rączki i daszka jestem skazana na prowadzenie wózka przez pare godizn tyłem do słońca, albo chodzenie takimi ulicami gdzie tego słońca nie ma co graniczy z cudem w środku dnia. tak samo inne rzeczy. dla mnie wózek jest teraz jak buty. musi byc wygodny i nie moze miec zadnej wady bo wtedy pod koniec dnia jestem umęczona jakby mnie ktoś pobił. Za krótką rączka, za duży hamulec który uniemożłiwia prowadzenie wózka inaczej jak tylko na prostych rękach opuszkami palców, zamykający się daszek, brak zmiennej rączki, złe pasy, złe koła, jakieś problemy w wygodnym prowadzeniu i potem to wszystko wieczorem czuć na kościach i miesniach :)

2013-08-18 23:06

Co do tablicy to ja zawsze place przy odbiorze, mój mąż tez sie nie spotkal z inna forma platnosci. Zwykle kilka razy wszystko sprawdzam, zeby nie bylo "jaj". Dziekuje za ostrzeżenie, przyznam, ze ostatnio zamawialam jeszcze w ciazy, ale w zwiazku z tym, ze moje hormony byly na takiej wysokości (wiadomo) to wszystko sprawdzal maz :p jak tak czytam kaja o tych twoich wózkach to w glowie mi sie kreci, nigdy aż tak nad nimi nie myslalam... Z kupnem wózków nie mialam problemow bo parasolkę dostal sebus od moich rodzicow a wielofunkcyjny jeszcze w ciazy wybieralam i placil za niego mój teściu a cena nie grala roli, wiec moglam wybrać lekki i dobry...

2013-08-17 21:05

dlatego właśnie szukam wielofunkcyjnego, żeby mieć spacerówkę plus głęboki bez potrzeby trzymania gondoli i spacerówki wykładanej. bo wiem ile miejsca zajmuje taki wózek przpinany z osobną gondolą, fotelikiem i spacerówką (własnie taki jak na zdjęciu wcześniej, bo dokładnie taki mam). poza tym mój synek już się dźwiga do siadania i siedzi sam, nieco się buja ale potrafi usiedzieć więć spacerówka pół leżąca jest lepsza niż gondola całkiem płaska. a w razie czego wielofunkcyjny ma mozliwosc regulacji wiec jak zasnie na spacerze to 3 sekundy i z pozycji siedzącej leży i śpi wygodnie. co do używanych wózków - tylko jeden kupiłam sama, sama wybierałam. zobaczyłam na tablicy, że jest taki jaki mi się podoba za cene jaka mi się podoba i podjechałam bo to jedno miasto. prowadził się dobrze i byłam z niego zadowolona jakościowo więc kupiłam. bardzo się z niego cieszę. drugi dostałam od znajomego. był używany przez niego. nie wiedziałam nawet jak wygląda bo dostałam w ciemno za darmo. jest okropny. tak samo jak i trzeci który dostałam.teraz kupiłam kolejny, sama go upatrzyłam, przejrzałam i jestem zadowolona. można kupuć super wózek za 100 zł używany. tylko trzeba pierw przejrzeć osobiście czy jest dobry a nie liczyć na to , że ktoś za nas dobierze bo każdy ma inne wymagania. dlatego te co ja wybierałam są super i jestem zadowolona a te co inni są dla mnie złe. za niskie, nie mają torby na zakupy, źle się prowadzi itp. samemu trzeba dobrać pod siebie wózek. w sklepie nie sprawdzi sie jak jeździ. ja wolałam kupic za grosze 3 wózki i potem odstprzedać czy oddać do mopsu niż kupić nowy jeden za 300-400 zł minimum i potem jak się okaże , że coś nie tak to już nie sprzeda się za tyle, mimo że nowiutki. w sklepie nie widać jak się prowadzi po chodniku, kostce, trawie, jak zakręca , jak się daszek układa i czy chroni przed słońcem. ja zapłaciłam 100 zł za wózek z fotelikiem i torbe ciuchów. było ich tak dużo, że gdyby każy był po 1 zł to wózek bym miała za free do tych ciuchów... dlatego uważam, że jak na wózek który posłużył mi 7 miesiecy to super sprawa. do tego fotelik i ciuszki - jak za darmo. ten który kupilam wczoraj kosztowal 150 zł. i posluzy mi zapewne przez nastepny rok - dwa. potem jak maluszek zacznie chodzic byc moze skusze sie na parasolkę ale muszę sie pierw do niej przekonac. co do marnowania czasu na szukanie wózka od kogoś i jerzdzenie po ludziach - ja jade tylko jak jakis wygladem i opisem mnie zainteresuje, i ma cene dogodną. a w sklepu z wozkami w moim miescie nie ma. musialabym jechac specjalnie po innych miastach szukac a wiem ze w sklepie są po 3-4 i wybóru tez nie ma nie wiadomo jakiego. zalezy kto gdzie mieszka. ja tam wole tansze uzywane. za wozki jakie mam a mam ich pare zaplacilam mniej niz za 1 nowy spacerowy (o glebokim za tą cene nie ma mowy) a urzywalam ich bardzo dlugo (moze szalu nie ma ale 7 miesiecy to sporo jak na gondole za pare groszy). nowa wyniosla by mnie z 500 zł albo i nawet 1000. nie wiem po ile są nowe. ale jak tylko spacerowy wózek jest w smyku za 400 zł to gondola raczej droższa. ale to kwestia indywidualne :) no i ja nie zamierzam trzymac wózka na kolejne dziecko. chce go oddać jak skoncze uzytkowanie. dlatego tez szkoda mi takie pieniadze wydac :)

2013-08-17 20:37

Kaja jeśli chodzi o spacerówki nie jestem za tym aby wozić w nich niemowlaki, bynajmniej do czasu kiedy nie zaczną same siadać, ale to już wybór mamy. Co do ogłoszeń ja nie mam zbytnio czasu na jeżdżenie i wybieranie używanych wózków, bo nie chcę po prostu męczyć małej, dlatego wolę spytać na forum;D uważam ze po to właśnie służy;) po drugie patrząc po wypowiedziach Kajii wole nowy a jeden niz używanych kilka, wiec chyba wybiore sie do sklepu na jazdy próbne z małą zobaczymy co z tego wyjdzie ;) jakis czas temu fajny widziałam w auchan, ale nie pamietam co to za firma była ;/