Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wprowadzanie glutenu

Data utworzenia : 2013-05-25 23:26 | Ostatni komentarz 2020-05-08 22:09

karla.red

28442 Odsłony
113 Komentarze

Witam, Mój malutki niedługo skończy 5 miesięcy. Od kiedy skończył 4 Pani doktor informowała nas o tym iż należy wprowadzić gluten do diety malca aby wyeliminować oraz zapobiegać celiakii. Najlepiej jest karmić piersią i nie wprowadzać w tym samym czasie innych pokarmów (głównie by obserwować reakcje maluszka i być pewnym po czym ta reakcja). Wprowadzanie glutenu powinno trwać 3 miesiące. A wy kiedy wprowadziłyście/zamierzacie wprowadzić gluten do diety maluszka? Jeżeli jesteście już po to jak to zrobiłyście i jakie były reakcje maluchów?

2013-06-10 23:16

Ja od czasu do czasu dodaję kaszkę manną do warzyw czy owoców. Tak aby wzbogacić smakowo oraz jakościowo posiłek. Mały baardzo lubi kaszkę więc wcina wszystko ze smakiem. Poza tym w późniejszym czasie można kaszkę zastąpić rozkruszonym biszkoptem dla maluszków lub słoiczkiem na dobranoc zawierającym gluten.

2013-06-09 06:59

Moja nie przepada za sztucznymi woli naturalne. Kupuje manne kaszę wystarczy na długo i jest sporo tańsza super się sprawdza ze świeżymi owocami czy jogurtami

2013-06-08 22:25

tak w sumie nie wiem, czy to co zrobiłam było poprawne, ale po prostu kupiłam kaszkę bezmleczną z glutenem (bobovita chyba) i po troszku dodawałam do przecierów owocowych

2013-06-04 21:34

u nas zaczeliśmy z kaszką jak mała miała około pół roku, zareagowała rozwolnieniem, wówczas odstawiłam kaszkę i po ok. 2 tygodniach znowu robiliśmy próbę glutenową.Była to zwykła kaszka manna błyskawiczna gotowana na wodzie potem na tej wodzie przygotowywałam mleko, pamiętaj aby początkowo zaczynać od minimalnych ilości, nie nasyp od razu łyżeczki bo będzie za dużo. Kaszkę mozesz podawać na noc na mleku lub w ciągu dnia do musów lub zupek, ja również i teraz czasami małej podaje do jogurtów kasze manną jak mi zostaje z rana czy wieczora;) mała bardzo lubi takie zestawienie

2013-06-04 14:46

ja zaczełam wprowadzać gluten jak małą miała 3,5 miesiaca - na kasze manna zareagowala wysypka jak skonczyla 4,5 miesiaca znow sprobowalam i bylo ok ale nei kasze manna a zbozowa z lipa teraz ma 5,5 miesiaca i jada normalna porcje kaszki

2013-06-03 22:07

To ja się trochę podepnę pod temat :) Przede mną też już niedługo wprowadzanie glutenu i w tym temacie mam pytanie. Czy te kaszki podawałyście same? Bo czytałam o podawaniu ich z przecierami warzywnymi i owocowymi: gotowane marchewka, jabłko itp. Też tak robiłyście czy wprowadzałyście te rzeczy osobno? Acha a te kaszki to takie na początek "bezsmakowe" tak?

2013-05-28 16:36

Ja ekspozycję na gluten prowadziłam u synka również za pomocą kaszki mannej nestle, nawet zadałam im pytanie ile takiej kaszki mam dawać i powiedziano mi że jedną łyżkę stołową. Ja osobiście dodawałam do deserku synka bo już wtedy zaczął takowe jeść. Mojej koleżance której córka nie chciała nic innego jeść oprócz piersi położna poradziła dawać dziecku kromkę chleba do "pomemłania". Tak naprawdę to aż 3 miesiące nie prowadziłam ekspozycji na gluten ale co pediatra to różne zalecenia.

2013-05-26 12:19

Ja podaję od dwóch tygodni wieczorem 3 małe łyżeczki (łyżeczki dzidziuśkowe) kaszy manny nestle. Wyczytałam że właśnie w takiej ilości będzie odpowiednia ilość glutenu. Łatwo się ją przygotowuje i synek ją uwielbia! Wygląda jakby chciał zjeść całą miskę, ale nie dlatego że jest głodny. Jest tak zainteresowany nowym smakiem i fakturą jedzenia :) Nie było żadnych niepożądanych reakcji.