Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kiwanie głową na tak tak

Data utworzenia : 2017-03-28 20:47 | Ostatni komentarz 2017-03-30 20:28

Monika.P

15789 Odsłony
8 Komentarze

Jak w treści moje dziecko kiwa głową jakby robiło tak tak i unosi przy tym także klatkę piersiowa. Czy powinnam się martwić? Czy któraś z was też tego doświadczyła?

2017-03-30 20:28

Monika twoje dziecko ma pół roku? Myślę, że jest to normalny objaw, dziecko cały czas rozwija się i ćwiczy mięśnie. W razie wątpliwości wybierz się z dzieckiem do pediatry a on zdecyduje czy nie potrzebna wizyta u specjalisty.

2017-03-30 20:26

Dziecko ma 6 miesięcy. Chodzimy do neurologa i na rehabilitację ale zapomniałam ostatnio się o to zapytać a następna wizyta w maju. Już ze trzy tygodnie tak kiwa głową na tak. Na początku się śmiałam ale później pomyślałam że może coś się dzieje ze tak robi bo to zaraz po jedzeniu było i bardzo się przestraszyłam. Sama nie wiem co z tym zrobić.

2017-03-29 21:48

Gdy moja córcia zaczynała kręcić głową na nie.. na początku martwiłam się, że ma jakiś dziwny tik nerwowy, bo na początku bardziej tak to właśnie wyglądało. Lekarz patrzył na mnie nieco jak na wariatkę. A z czasem jak się okazało właśnie chodzi jej o "nie". A czasami to tak dla zabawy kiwa głową na boki, jak kiedyś raz ją naśladowałam i zauważyła, że to fajna zabawa. na tak na przekór nie chce kiwać :) Zazwyczaj jest na nie, o co nie spytam to najpierw nie, a za chwile zmieni zdanie :) Wczoraj śmiesznie tata wraca z pracy i pyta Marysiu a mama dała jeść? A ta kiwa głową, że nie, choć dopiero co wsunęła kaszkę. Jakby ktoś to z boku zobaczył to nieźle by było...

2017-03-29 11:45

Rzeczywiście podalas malo szczegolow, nie pamietam ile ma Twój dzidziuś miesiecy. Musisz obserwowac, moze to byc normalny etap rozwoju. Jezeli bardzo Cie to niepokoi, mozesz przy okazji zapytać pediatre co o tym sądzi.

2017-03-29 10:40

Moim zdaniem nie masz się na razie co martwić. Dziecko się rozwija ... uczy się nowych rzeczy :) Może być tak, że przyswoila umiejętność pokazywania głową "tak" i teraz to ćwiczy póki nie dojdzie do perfekcji :) Mój synek tez robił podobny gest - choć najpierw nauczył się "nie nie" :)

2017-03-29 09:51

Ja bym obserwowała malucha ale ważne ile dziecko ma? Tak jak pisze Sylwia,dziecko rozwija się i może to minac.

2017-03-29 09:15

Moja roczna córka robiła tak samo. Z czasem zaczęła kręcić głową na "nie" . Wyglądało to jakby miała tiki. Trwało około 2 tygodni. Skonsultowałam telefonicznie z koleżanką która jest neurologiem. Powiedziała że takie zachowania są normalne u dzieci ale jeśli trwają ze 2 miesiące lub nas bardzo niepokoją to można iść do pediatry po skierowanie do neurologa

2017-03-28 21:21

A ile ma Twoje maleństwo? Bo maleńkie noworodki dopiero uczą się utrzymywać głowę w szczególności gdy sa ukladane na brzuszku. Nie podałaś szczegółów dlatego ciężko mi cos doradzić napisz coś więcej w jakiej sytuacji dzieciatko kiwa głową