Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Nocny problem

Data utworzenia : 2013-05-15 10:50 | Ostatni komentarz 2014-12-29 10:44

Monisiaaa_92

4729 Odsłony
19 Komentarze

Witam. Mój synek niedługo skończy pięć miesięcy od jakiś dwóch tygodni strasznie płacze w nocy mniej więcej co godzinę. Nie pomaga smoczek, głaskanie po główce, mówienie do niego. Na początku myślałam, że jest głodny ale gdy tylko przystawiałam go do piersi to przez sekundę possał i się uspokajał. Na noc dostaję kaszkę ryżowo-kukurydzianą, w dzień jest karmiony piersią i powoli wprowadzam przetarte warzywa i owoce. Teraz gdy tylko wezmę go na ręce to się uspokaja, odkładam go do łóżeczka i czasem nawet za pól godziny znowu jest to samo. Jestem już wykończona czasem kładę go do swojego łóżka prześpi dłużej tylko przytulony do mnie. Gdy się od niego odsuwam to po jakim czasie znowu płacze. Już nie wiem co mam robić, układam go w różnych pozycjach ale to nic nie daje. Chciałabym żeby przespał chociaż 3 godziny. Co mam zrobić ?

2014-12-29 10:44

Może problemem jest też dolegliwość żołądkowa po kaszce, którą je na noc. Z tego co wiem to kaszki nie powinno się dawać na noc, gdyż jest gęsta i ciężej się trawi niż mleko- stąd mogą być w nocy problemy żołądkowe. Gdy dziecko dostaje kaszkę na śniadanie to w ciągu dnia jest w stanie ją strawić i nie zauważyć problemów żołądkowych, ponieważ ciągle jest w ruchu. Może to być też spowodowane wychodzącymi zębami lub złym snem.

2014-04-23 13:03

Nasza Zosia tez tak ma właśnie jak są skoki rozwojowe - jest troszkę marudna i płaczliwa nawet przez sen. Taki urok tych skoków, które musimy przeczekać. Dla maluszka to dużo, bo uaktywniają się bodźce, które przedtem były nieznane. A ząbkowanie podobno zaczyna się już od 4/5 miesiąca więc to też może być powodem. Cierpliwości życzę :)

2014-04-22 21:48

Po przeczytaniu Twojego opisu pomyślałam od razu o ząbkowaniu i sposobach jego złagodzenia (np.Camilii)

2014-04-22 20:27

u mojej kuzynki maly plakal bo byl za cieplo ubrany i bylo mu za goraco... moze to ??? albo moze mu za chlodno?? moze to jest przyczyna??

2014-04-20 09:29

U nas nocne płacze i krzyki zawsze miej więcej pojawiają się na przełomie skoków rozwojowych , trwają kilka dni i mijają .Przynajmniej tak było do teraz ale nam jeszcze doszło ząbkowanie co może być dodatkową przyczyną nocnego marudzenia/

2014-01-15 13:14

mój synek też tak miał. budził się nie wiadomo czemu co godzinkę. ale po jakimś czasie doszłam do tego , ze mu za zimno więc zaczęłam go cieplej ubierać, było mu znów za gorąco więc metodą prób i błędów udało mi się znaleźć odpowiednie ubranka dla niego do snu i spał spokojniej, ale budził się znów na jedzenie. czasami tez budził się bo przewrócił się na brzuszek i to go wystraszyło. może coś go uciska, może ma delikatny sen. wiem, że to małe pocieszenie ale ja spałam po max 2 godziny do 11 miesiąca. dopiero potem zaczął spać 5 godzin i budził się na jedzenie. teraz 4 noce spał od 21:30 do 6 rano ale dziś w nocy dla odmiany obudził się o 3 i do 5 nie chciał spać. także nie ma reguły niestety. możesz wyeliminować jeden problem to pojawi się szereg kolejnych :( zrób badania to pomoże Ci być pewną , że ze zdrowiem wszystko ok i wtedy poszukasz przyczyny

2013-11-25 13:18

Może maluch płaczem sygnalizuje potrzebę bycia z Tobą. Wydaje mi się tak bo wszelkie dolegliwości dzieciątka ustępują kiedy je przytulisz. Malec dobrze wie, że kiedy zapłacze to z pewnością weźmiesz je do siebie, do łóżka.

2013-11-23 14:37

Hmm... A ja nie wiem czy taka kaszka ryzowo - kukurydziana nie jest za ciezka dla takiego bobasa, moze tez zle reagować na nowe produkty wprowadzane w ciągu dnia... Mój czasem tez sie budzi szybciej w nocy, lub na takie chwilowe przebudzenia, czasem pobujam w kolysce i nawet nie wyciągam i zaraz usypia a czasem musze wyjsc dać piers, ponosić i dopiero usypia a po dwóch godzinach znow :)) tak juz chyba jest w tym czasie, po pierwsze skok rozwojowy a po drugie idą zeby...