Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Niskie żelazo u 4miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2017-03-21 18:50 | Ostatni komentarz 2017-03-24 23:11

Ana-1984

1927 Odsłony
15 Komentarze

Hej mamy mam pytanie bo zrobiłam synkowi poziom żelaza i wyszedł niski, doktor kazał podać małemu żelazo, czy któraś z Was stosowała? Miałyście jakieś objawy po stosowaniu?

2017-03-24 23:11

Natka warto już teraz się wybrać i skontrolować, bo przez ten czas co twój Mikołaj brał może wystarczyło. Zezowata czyli w normie a rzeczywiście jak wcześniak to dobry wynik:)

2017-03-24 20:17

Wiem że normy są podane, ale norma nie zawsze jest taka sama, a robiłam ostatnio badania małemu i miał przekroczoną norme hemoglobiny. Miał 14,3g% a norma do 13,5 ma 7 tygodni więc z tego co pisze Silver to wcale nie jest tak źle bo to wcześniak więc jest tak pomiędzy

2017-03-24 09:07

Natka ja po miesiącu mam iść. Ty już podajesz dłużej więc na Twoim miejscu poszłabym po skierowanie i zrobiła wyniki bo może się okazać że już wcale nie musisz podawać Mikołajkowi żelaza.

2017-03-23 15:46

Ja wlasnie musze sie wybrac po skierowanie na wyniki badan bo niestety nam nic nie powiedziano kiedy mamy to skontrolowac...powiedziano ze mamy brac i brac i juz. ale zadnych skutków ubocznych zelaza zdecydowanie nie ma. A jak lekarz zalecil to trzeba i juz :)

2017-03-22 23:18

Ja nie miałam żadnych oporów w podawaniu żelaza. Lekarz nam zalecił dawać i stwierdziłam że wie co robi i ja będę je podawać dla dobra mojego dziecka. Żelazo mamy podawać przez miesiąc po miesiącu pójść na kontrolę po skierowanie na kolejną morfologię i wtedy zobaczymy czy wyniki się poprawiły. Żelazo podawaj z witamina C żeby lepiej się wchłaniało. Podawaj je pomiędzy posiłkami też w celu lepszego wchłaniania. Pamiętaj że podając żelazo zmienia się kupka dziecka jest bardziej zwarta no i może być a nawet zazwyczaj zmienia kolor na czarny. Jeśli u Twojego dziecka będzie w czasie przyjmowania żelaza towarzyszył ból brzuszka, którego się obawiasz zawsze możesz iść do pediatry i poprosić o zmianę żelaza na inne. Mój Mały pije już drugi tydzień i żadne skutki uboczne się nie pojawiły. Więc nie u każdego dziecka się pojawia a Ty się nie dowiesz niestety dopóki nie spróbujesz. Ty też jeśli karmisz piersią jedz teraz dużo nauki pietruszki, rzeżuchę, brokuła, mięsa, wątróbka, musli, szpinak, żółtka jajka też mają dużo żelaza, nasiona dyni. Suplementuj też żelazo. Bierzesz witaminy dla mam karmiących? Tam też jest żelazo w składzie. Zapytać innego lekarza można zawsze będziesz pewniejsza co robić. Nie wiem ale wydaje mi się że infekcja nie ma wpływu na poziom żelaza. Infekcja wpływa na poziom CRP oraz limfocytów. Zezowata normy masz podane na każdych wynikach i tam są one określone ponieważ różnią się one nieznacznie ale jednak w zależności od metod pomiarowych i laboratorium.

2017-03-22 21:56

Zezowata wklejam informację odnośnie normy hemoglobiny u dzieci z https://parenting.pl/hemoglobina-u-dzieci "20 g% u noworodków; 10 g% u trzymiesięcznych niemowląt; 11,5-11,8 g% między czwartym a dwunastym miesiącem życia; 13 g% po dwunastym miesiącu życia. Normy te mogą się różnić w zależności od laboratorium i wykorzystywanych w nim metod pomiarowych. Prawidłowa ilość hemoglobiny jest najniższa około drugiego-trzeciego miesiąca życia. Wtedy w organizmie dziecka kończy się „zapas” pochodzący z okresu płodowego, a szpik nie produkuje jeszcze odpowiedniej ilości." Ana to moze jednak warto wybrać się do innego lekarza, zawsze będziesz spokojniejsza.

2017-03-22 21:09

a jakie są prawidłowe normy u tak małych dzieci? Chodzi mi o hemoglobine i te sprawy.

2017-03-22 14:02

ANA ja mam teraz ten "ptoblem" poniewaz wlasnie wyszla niedokrwistosc/ anemia jak zwal tak zwal...podajemy od 1,5 miesiaca codziennie zelazo. Oczywscie do tego zawsze trzeba podawac wit c zeby zelazo bylo lepiej przyswajalne. Na poczatku maly robil zielone kupku po zelazie, ale po jakims czasie wszystko wrocilo do normy. Nie masz sie co denerwowac:)