Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

"Zdrowa Higiena Niemowlaka"

Data utworzenia : 2017-03-15 11:52 | Ostatni komentarz 2017-04-06 20:59

Laurcia31

3460 Odsłony
89 Komentarze

Słyszałyście o nowym trendzie ? Chodzi o to że rodzice tych niemowląt nie korzystają z pieluch jednorazowych, tylko "sadzają" dziecko na nocnik! Rodzice twierdzą że dziecko noszące pieluszkę, leży we własnych odchodach i to jest nie higieniczne. Wychodząc z domu, tacy rodzice zamiast pieluch zabierają ze sobą pojemniki po lodach i do nich dzieci się załatwiają. Tylko ciekawi mnie to skad Ci rodzice wiedzą, że akurat zaraz dzidziuś zrobi siusiu czy kupkę ? Co wy na to ?

2017-03-15 12:14

O tak, słyszałam o tej "Naturalnej Higienie Niemowląt". Metoda ta polega na nawiązywaniu z dzieckiem "nici porozumienia" poprzez obserwację jego języka ciała. W odpowiednich ostępach czasu proponują mu "skorzystanie z nocniczka" i poprostu trzymają go nad nim. Każde niemowle już od pierwszych dni życia komunikuje chęć wypróżnienia się np. poprzez określony grymas, dźwięk, ruch ciała ... rodzice to obserwują i wtedy domyślają się, kiedy przyjdzie siusiu albo kupa :) Co do spacerów ... to kompletnie sobie tego nie wyobrażam! Jak można wysadzić maluszka np. zimą? Jakoś tego nie rozumiem ... Zwolennicy tej metody argumentują ją tym, że niehumanitarne jest, gdy dziecko leży we własnych odchodach. Moim zdaniem, jeśli odpowiednio często zmieniamy maluszkowi pieluchę to jako tako długo on w tych siuśkach nie leży. Za każdym razem przecież przemywamy mu pupę. No nie wiem... ja osobiście nie podjęłabym się takiej metody ... Sądzę, że poprzez zmianę pieluszek i dbanie o czystość pupy również dbam o higienę moich dzieci. :)