Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

"Zdrowa Higiena Niemowlaka"

Data utworzenia : 2017-03-15 11:52 | Ostatni komentarz 2017-04-06 20:59

Laurcia31

3459 Odsłony
89 Komentarze

Słyszałyście o nowym trendzie ? Chodzi o to że rodzice tych niemowląt nie korzystają z pieluch jednorazowych, tylko "sadzają" dziecko na nocnik! Rodzice twierdzą że dziecko noszące pieluszkę, leży we własnych odchodach i to jest nie higieniczne. Wychodząc z domu, tacy rodzice zamiast pieluch zabierają ze sobą pojemniki po lodach i do nich dzieci się załatwiają. Tylko ciekawi mnie to skad Ci rodzice wiedzą, że akurat zaraz dzidziuś zrobi siusiu czy kupkę ? Co wy na to ?

2017-04-06 20:59

Jak juz wyzej pisalam, to nie jest tak ze ta mala wola w jakis szczegolny sposob. Kwestia wprawy i wyczucia mamy - najedzona, wytulona i sama jeszcze nie wiem co; krotko po drzemce czy jedzeniu - "moze to siusiu?" - no i leca probowac. Przynajmniej tak to rozumiem z tego co czytam na grupie gdzie mamy pisza o NHN ;) A wlasnie, dla dzieci z wrazliwa skorka mogloby to byc super rozwiazanie. Ale tu juz mamusie decyduja czy im sie chce ;)

2017-04-03 11:16

Właśnie oglądnęłam ten filmik. Takie malusie dziecko i już reaguje na to kiedy może siusiać. Mimo wszystko oglądając nie zauważyłam po czym ta kobieta poznaje, ze dziewczynce chce się siusiu.. Niesamowite to jest, że można tak "wysadzać" malusie dziecko i nie dopuścić do obsiusiania wszystkiego wkoło.. Mimo wszystko taka metoda zdecydowanie nie dla mnie. Może to być super rozwiązanie dla rodziców, których dziecko ma problemy skórne i np często się odparza od pampersików.

2017-04-03 10:46

Szczerze mowiac nie wydaje mi sie, by to byl dobry sposob... bo zobacz - on sobie skojarzy ze moze TYLKO DO PAMPKA sikac...? Nie chce tu wrozyc w czarnych barwach ale chyba bym mu wlasnie mowila i zachecala do robienia siku wtedy kiedy pampers zdjety...

2017-04-02 22:54

ech mnie czeka latem odpieluchowywanie, póki co jak zdejmuję mu spodenki od piżamy i pampka w łazience rano to pytam czy zrobi na nocnik albo kibelek mówi, że nie, a ja wtedy mówię, że nie może teraz sikać bo nie ma pampka. Może takie przygotowanie coś da nie wiem, na razie nie chcę go zrazić do nocnika zmuszaniem i branie siłowe ....

2017-04-02 15:07

Ewelina, dokładnie. No i pewnie, że roczne dziecko odpieluchowane to żaden cud, ja też jako dziecko już siadałam na nocnik w tym wieku - takie były czasy, naszym mamom się też bardziej chciało pilnować, miały tę wytrwałość... no i my nosiłyśmy tetry, a to nie jest takie milutkie i suchutkie jak pampers. Dlatego myślę, że jasne - wszystko jest dla ludzi, jednorazówki mają mnóstwo plusów - sama ich używam - ale nie ma co się potem dziwić, że nasze dzieci w wieku 3 lat nadal siusiają do pieluchy. (Zresztą, Justyna dała nam przykład "jak zwyciężać mamy" ;) )

2017-04-01 22:06

Ja tez korzystam z wszelkich udogodnień dzisiejszych czasów, po to sa one tworzone;) Jednak patrzac na te metodę zazdroszczę tym mamom ze tak naprawde nie beda mialy problemu z odpieluchowaniem dzieci. To podobnie jak u mojej corki ze smoczkiem, od poczatku nie bardzo chciala, dawalam troche na sile, po czym od lata zeszłego roku nie uzywa go w ogole...nie mam dzieki temu problemu z oduczaniem smoczka. Tak samo z tymi pieluchami...nie zakładają, więc nie maja problemu z nauczeniem na nocnik. A to ze te dzieciaczki w wieku roku czasu sa odpieluchowane to nie jest jakiś mega wyczyn.... Kiedyś kazde dzieci byly w tym wieku bez pieluch. Moj maz podobno nie mial roku jak korzystal z nocnika! Moja mama mojego brata odpieluchowala jak mial lekko ponad rok, mnie i moja siostre do poltora roku. Moja mama jak teraz widzi 2latka z pielucha to za glowe się lapie bo kiedys to bylo niewyobrażalne;)

2017-04-01 11:28

Zalezy kiedy chce do tej pracy wrocic. Jak po macierzynskim - czyli dziecko bedzie mialo rok - wiekszosc dzieciakow NHN juz jest wtedy podobno "odpieluchowana" i daje sygnaly :) Ale to tez nie jest tak, ze mamy NHN w ogole nie uzywaja pieluszek. Kazdy dobiera metode pod siebie, wiele mam NHN zaklada maluchom pieluche na noc, czy na spacer :)

2017-04-01 11:12

Ja nie krytykuje tych mam co decyduja się na ta metode, ich wybor i szanuje to. Ale uważam, że sama nie dałabym rady z tą metodą i ciesze się że wymyslono pieluchy jednorazowe to duza wygoda. Ja korzystam z udogodnień nie tylko jeśli chodzi o dziecko ale też w zyciu codziennym. Moja mama robiąc mi sok, tarła jabłka na tarce a poźniej wyciskała sok przez gaze. Ja wrzucam owoce do robota i gotowe. Po to wymyslają też rzeczy żeby było łatwiej ludzią. Czesto mamy w tych czasach chcą po porodzie wrócić do pracy, mama stosujaca metode NHN raczej nie moze sobie na to pozwolić.