Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Apteczka niemowlaka na wakacjach :)

Data utworzenia : 2013-05-13 21:44 | Ostatni komentarz 2016-02-26 22:42

karla.red

3921 Odsłony
16 Komentarze

Chciałabym abyśmy stworzyły listę niezbędnych rzeczy jakie powinny znaleźć się w apteczce podróżnej. Zbliża się czas wakacji, ja sama planuję podróż kamperem z maluszkiem. Możemy się spodziewać kłopotów ze zdrowiem maluszka np. ból brzuszka, ukąszenie komara, katarek. Co takiego zapakować do apteczki aby móc zareagować jak najszybciej? Myślę, że taka lista bardzo by nam się przydała.

2016-02-26 22:42

Ja zawsze zabieram - ibum, ibufen albo coś od gorączki i bólu; - plastry na rany - woda utleniona - coś na poparzenia sloneczne - krem z filtrem dla dzieci - talk

2016-02-25 22:27

powinno być napisane na ulotce :)

2016-02-22 20:13

czy fenistilem można smarować maluchy do roku czasu?

2016-02-22 16:32

Dla mnie niezbny jest rowniez zel na ukaszenia fenistil w zelu.

2016-02-22 11:41

Ja na wakacje bym zabrała lek przeciwgorączkowy np ibuprom, ibum, różne są teraz dostępne w aptekach, plasterki na skaleczenie, lek przeciwbiegunkowy, probiotyk acidolac. Jałowa gaza się przyda, woda do przemywania buźki. Latem na pewno przyda się krem z filtrem:)

2014-04-22 21:40

Zgodzę się z mraczek dla mnie witamina D to jedna z istotniejszych pozycji na liście aptecznej, wiem że ile lekarzy tyle opinii ale przecież kremy z filtrem zatrzymują przyswajanie wit. D ze słońca przez skórę.

2014-04-20 21:55

A ja z vitaminą d się nie zgodzę dziecko nawet jak jest karmione mlekiem modyfikowanym również powinno otrzymywać ją w postaci kropelek bo ta jest najlepiej przyswajalna. Dla mnie niezbędne są kremy ochronne z filtrem oraz od jakiegoś czasu środki odczulające i wapno tak aby można je było podać dziecku w przypadku ukąszenia . I oczywiście wszystkie rzeczy które używamy na bieżąco do opieki nad niemowlaczkiem

2014-03-05 14:49

ja myślę, że latem wit d jest zbędna, bo przecież słoneczko świeci nawet pediatrzy zalecają odstawiac witaminkę na okres lata, no chyba że dziecko pije tylko mleko mamy. Nie zapominajmy także o jałowych kompresach przydają sie w niejednej sytuacji, środki na chorobę lokomocyjną, morską;