Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Pozycja spania "na brzuszku"

Data utworzenia : 2013-05-13 14:02 | Ostatni komentarz 2021-02-02 16:17

Magda-1982

15585 Odsłony
41 Komentarze

Witam Czy Wasze maleństwa też śpią tylko i wyłącznie na brzuszku? Mieliśmy problem z zasypianiem naszego kilkudniowego synka, płakał wiercił się nie mógł zasnąć. Pewnego razu mąż nie wytrzymał i zmienił pozycję, położył go na brzuszku, w sekundę dziecko zasnęło. Do dzisiaj a ma już dwa lata śpi przeważnie na brzuszku, czasem w trakcie snu przewróci się na plecy.

Konto usunięte

2021-02-02 16:17

Mój młodszy synek miał złamany obojczyk przy porodzie dlatego nie mogliśmy go kilka pierwszych tygodni układać na brzuszku, ale bardzo lubi tak spać i jak był mniejszy wszystkie drzemki w ciągu dnia tak go odkładałam, bo się tak łatwo nie wybudzał i dzięki temu spał spokojniej

2021-02-01 02:42

Tak mój synek bardzo lubi spać na brzuszku i w nocy sam się przekreca 

2014-03-07 17:36

podajesz fajny sposób przekonania dziecka do leżenia na brzuszku:) nie wszystkie dzieci lubią tą pozycje,na początku trzeba się na dźwigać główkę.

2014-03-07 15:50

Układam od pierwszych dni:) jednak byl czas, ze ta pozycja nie odpowiadala malej, wiec ja przechytrzylam. Kladlam ja na swoich kolanach, jedno bylo ciut wyzej, dla jej wygody i w niedlugom czasie polubila lezenie na brzuchu. Teraz ma 8,5mca i potrafi sama stac nie trzymajac sie niczego.

2014-03-07 15:35

Zawsze bałam się układać niemowlę na brzuszku.Kiedy przebywałam z 4miesięcznym synkiem w szpitalu pani pielęgniarka uświadomiła mnie jak ważna jest to pozycja.Niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego maluszka. Szczególnie ważna w pierwszych miesiącach życia.To prawda, noworodka leżącego na brzuszku powinno się mieć zawsze na oku.Kiedy starsze niemowlę ułożone w ten sam sposób jest bezpieczne.Nigdy nie kładziemy na brzuszku dziecka na miękkim materacu, kocyku, podusi-istnieje ryzyko uduszenia się.Zalety układania maluszka na brzuszku: -maluch ćwiczy mięśnie szyi,karku,grzbietu -pozycja ta dobrze wpływa na rozwój stawów biodrowych -pomaga na bóle brzuszka,kolki, nadmierne gromadzenie się gazów -zapewnia ładny kształt główki (potylica nie spłaszcza się) -przygotowuje dziecko do nauki pełzania a potem chodzenia Związek między pozycją na brzuchu a ryzykiem wystąpienia śmierci łóżeczkowej spowodował, że wielu rodziców rezygnuje całkowicie z układania swoich niemowląt na brzuszku.Ja polecam pozycję na brzuszku i zachowanie ostrożności.Jest ona niezbędna dla prawidłowego rozwoju.Mojemu maleństwu pomaga to na bóle brzuszka.Układam go w tedy na brzuszek i lekko klepie po pupie.Synek to lubi i jest spokojny.

2014-01-28 19:49

Mojemu też kiedyś ukojenie przyniósł brzuszek i tak spał ok 2tyg po czym zaczął się bardzo wkurzać gdy spał na brzuszku, albo też zaczynał się często budzić w nocy i wystarczyło go obrócić na plecki i było lepiej. Na boczku spać nie potrafi bo zaraz obraca się na plecy choćbym nie wiem jakie kliny mu podkładała.

2014-01-16 21:20

Gosia a Rozala w ogóle głowy w bok nie chce, a ręce ma po obu stronach głowy.

2014-01-16 19:58

Silje: Lena też kładła główkę na materacyk, ale zawsze podkładała sobie rękę, by mieć jak oddychać. Zaczęłam układać jej głowę na bok i sama tak zaczęła robić.