Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Chrzciny zima i mróz

Data utworzenia : 2017-01-10 11:36 | Ostatni komentarz 2017-03-29 22:06

rewers342

10845 Odsłony
263 Komentarze

dziewczyny potrzebuje rady bo tak mi mysl nachodzi do głowy jak to zrobic bo 28 na godz 18 mamy chrzest . teraz moje pytanie czy ksiadz mocno leje woda ? i czy po ochrzczeniu moge szybko załozyc czapeczke ? i czy musze zostac z nim w tych zimnych murach czy moge zabrac go do domu ??

2017-03-29 22:06

też musieliśmy być wcześniej, żeby podpisać dokumenty, jak się okazało, kancelarzysta pomylił terminy i ksiądz był zdziwiony, że jesteśmy, ale na szczęście nie robił problemu. Co nie zmienia faktu, że co się na stresowałam to moje. Nie ma się czym stresować generalnie, bo ksiądz wszystko mówi co trzeba robić. W kwietniu będą to moje czwarte chrzciny w których uczestniczę. Jedne mojej córki i już drugie jako chrzestna. Na pierwszych pamiętam bardzo stresowałam się, czy będę wiedziała co i kiedy zrobić z szatką :)

2017-03-24 16:31

U nas wszystko zależało od księdza jak chrzciłam dzieci to ksiądz wychodził do nas do przedsionka z mikrofonem i nas pytał co chcemy dla dziecka, jakie imię wybraliśmy i byśmy zrobili znak krzyża na czole dziecka każdy z nad czyli rodzice i rodzice chrzestni po czym wprowadzał nas do kościoła i później był dalszy ciąg chrztu natomiast teraz mamy innego księdza i on już tak nie robi.

2017-03-22 20:25

U mnie znak krzyża robi się zaraz na początku mszy jak ksiądz pyta o co się prosi dla dziecka itd

2017-03-17 23:56

olciatg88 my jako rodzice i rodzice chrzestni również robimy znak krzyża na czole dziecka, w ten sposób błogosławimy je. U mnie jest to zazwyczaj pod koniec mszy, co do ilości wody święconej to było tego dosłownie troszeczkę:)

2017-03-17 11:41

Zezowata no moze cos w tym jest :)

2017-03-16 21:26

My mieliśmy chrzciny na początku lutego. U nas też ksiądz kazał być 15min. wcześniej, ale to nie oznacza chrztu :) Przed były zbierane w kaplicy dokumenty, rozdawane pamiątki chrztu (zaświadczenie) oraz wspólne odpowiadanie "tak, wyrzekamy się/przyjmujemy" (czy coś takiego :P), potem ksiądz robił znak krzyża na czole dziecka (nie pamiętam, czy rodzice też..). A potem szliśmy do ławek i zaczynała się msza. Po kazaniu podchodziliśmy do ołtarza i zaczynał się chrzest. Co do ilości wody święconej - delikatnie, a ministrant miał taką a'la ściereczkę i wycierał, po czym zaraz zakładałam czapeczkę.

2017-03-16 20:51

A moze warto poszukac w dewocjonaliach? Tam tez sa ubranka do chrztu.

2017-03-16 20:49

Zezowata a u ciebie w większym mieście nie ma takich sklepów specjalnych z ubraniami do chrztu? Sama kupowałam przez internet i nie zawiodłam się. W Smyku fakt dla maluszków ciężko znaleźć mniejszy rozmiar, za to zajdz do H&M widziałam mają tam fajne ubranka.