Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

nagle charczenie/chrapanie w nosie u 6,5miesiecznego dziecka

Data utworzenia : 2017-01-03 15:50 | Ostatni komentarz 2017-01-04 14:26

KarolinaD.

5547 Odsłony
3 Komentarze

Witam. Mój syn zaczal dziwnie charczec w nosie taka jakby mocniejsza sapka.Po ok.4dniach poszlam do pediatry gdyż zblizaly się Święta.Dr stwierdziła zapalenie oskrzeli wypisala antybiotyk i nebulizacje sterydem.Jednak po pol godzinie skonsultowalam to jeszcze z dwoma innymi lekarzami gdyż dziecku nie wygladalo na chore,zero objawów zadnego kaszlu kataru goraczki,samo to charczenie. Ci lekarze nic nie uslyszeli w oskrzelach.Dziecku przeszlo . Za okolo 1.5tyg charczenie powrocilo do tego jeszcze temperatura ok.38,4.Dr po zbadaniu osluchowo mówi ze czysto ale gardlo brzydkie.Bierze antybiotyk bo temp nie spadala byl rozdrażniony.Jest juz nieco lepiej ale charczenie się utrzymuje. Źle mu jest ssać piers jeść obiadki.Nie wiem co to może być. Nawilzam pokój,nos psikam woda morską, inhaluje go sola odciagam frida i praktycznie nic nie wychodzi.To charczenie nie jest ciągle ale b.często. Wiotkosc krtani chyba to nie jest bo w tym wieku powinna zanikać a nie pojawić się.Co myslicie?Jeśli to nie przejdzie po antybiotyku chyba wybiore się do laryngologa.

2017-01-04 14:26

Mój mały tez ma takie okresy, że charczy, a chory nie jest. Robie tak jak Ty woda morska, nawilżanie pokoju, inhalacje. Wcześniej inhalowalam go dwa razy dziennie, ale jakiś czas temu byliśmy u pediatry właśnie z powodu charczenia, bo bałam się czy mu nic nie zalega, osluchowo był czysty, ale lekarka powiedziała nam, że możemy inhalowac trzy razy dziennie i tak zrobiłam, po kilka dniach faktycznie przeszło, może też spróbuj częściej inhalowac. A jeszcze innym razem (tylko u innego lekarza, bo nie mieliśmy możliwość iść do naszego) tak samo charczal mocno i do tego kaszlal, powiedziałam, że ta sytuacja się powtarza co jakiś czas i lekarz twierdził, że to może być początek alergii, może u Was też to jest alergiczne.

2017-01-03 20:30

To zalexy od maluszka moj synus prxy zabkowaniu raz tez mial wysoka goraczke bo 38.8. Ja wybrakabym sie do laryngologa moze on cos doradzi :-) dodam ze moj synek tez mial chrapke ale to w pierwszych tygodniach zycia i pefiatra u nas powiedziala ze to normalne u niemowlat wiec tylko obserwowalam przeszlo to samo nawet niewiem kiedy :-)

2017-01-03 16:01

Do dam jeszcze ze nie mamy żadnego zabka i widać tez ze bola go dziaselka.Podejrzewa tez wlasnie ząbkowanie ze może być przyczyna tego chrapania.Tylko teraz ta gorączka dość wysoka-raz mial 39 potem w okolicach 38,4.Podobno na ząbki tak wysoka nie jest.Ze starszym synem nie bylo problemów przy zabkowaniu ale wiadomo-kazde dziecko inne.