Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

"Odchudzanie" niemowlaka.

Data utworzenia : 2013-05-08 11:04 | Ostatni komentarz 2015-12-26 14:57

Angel1090

9690 Odsłony
62 Komentarze

Ostatnio będąc u pediatry, po zważeniu dziecka lekarz zalecił "odchudzanie", ponieważ waży trochę za dużo. Stwierdził, żebym nie dawała mleka w nocy i przetrzymywała go w dzień. Ale jak to zrobić, gdy maluch dopomina się jedzenia? Spotkałyście się z czymś takim? Jak dla mnie to misja nie do wykonania...

2013-05-08 17:11

Mam pytanie ile waży synek teraz, a ile ważył przy porodzie? Jest to dość istotne ponieważ w zależności od wagi przy porodzie dzieci mają różne zapotrzebowanie kaloryczne. Zagęszczanie mleka kleikiem ryżowym to dobry pomysł, wtedy dziecko powinno zjeść mniej mleka, a będzie pojedzone. W nocy synek może się budzić ponieważ chce mu się pić, jest gorąco spróbuj mu dać wody lub herbatki bez cukru, żeby się napoił. Spróbuje może jeszcze dawać mu 150 ml mleka, a resztę wody lub herbatki, żeby go oszukać.Ciężko jest powiedzieć, że 4 miesięczne niemowlę ma nadwagę. Mój syn z racji dużej wagi urodzeniowej też przybywa na wadze więcej niż przeciętne dziecko. Natomiast mój pediatra uważa, że jak Michał zacznie chodzić to wyrówna wagę. Ja jako położna też tak uważam. Widziałam dzieci, które w pierwszym roku życia były ogromne. Jak tylko zaczęły chodzić, miały więcej aktywności wyciągało ich. Napisz jak z tą wagą to zastanowimy się co dalej.

2013-05-08 16:34

Mój synek ma 4 miesiące. Jest na butelce, ale nie chce ssać smoczka, co jest dla mnie dziwne. Bardzo często daję mu pić wodę czy herbatkę, ale on może wypić nawet i 100ml napoju, a i tak będzie głodny i dopominał się mleka... Od 3,5 miesiąca rozszerzam mu dietę, bo kiedy byłam na poprzedniej wizycie to zalecił mi pediatra. Więc podaję mu obecnie 1 x kaszkę, 1 x warzywa lub owoce, i ok. 4 x mleko (na noc z dodatkiem kaszki ryżowej). Przy czym na swój wiek mój synek wypija 200ml na raz. Czasem tylko zdarza mu się zostawić 30-50ml.

2013-05-08 12:46

Ja ostatnio sama oduczyłam synka jedzenia nocnego , to bardzo prosty sposób wystarczy do codziennej porcji mleka na noc dawać coraz mniej miarek mleka sztucznego, tak aby dziecko czuło smak mleka aż z czasem będzie to prawie sama woda uwierz mi że dziecko zrozumie że na takie jedzonko nie warto się budzić. Myślę że można ograniczyć ilość spożywanych kaszek one raczej działają tucząco na dziecko. No i jak wiadomo dziecko musi się wieczorem najeść żeby przespać całą noc.

2013-05-08 12:32

Witam, Na wstępie pytanie w jakim wieku synek. Jeżeli mówimy o niemowlęciu to, z tego co kiedyś czytałem, powinno się je przystawiać rzadziej, ale starać się karmić "do syta" (przebudzać w razie zasypiania przy cycusiu). Ponadto zapewniać aktywność. Jeżeli chodzi o noc to możliwe, że budzi go coś innego (u nas np powodem przebudzeń są często gazy). Swoją drogą ciekawe czy synuś rzeczywiście dopomina się jedzenia czy chce tylko zaspokoić odruch ssania? Chyba najprostszą metodą, aczkolwiek nie do końca za nią jestem, byłby smoczek... Mogłabyś bardziej opisać jak wygląda obecnie zaspokajanie potrzeby synka? Czy po przystawieniu do piersi (jeżeli oczywiście mówimy o karmieniu piersią) maluch rzeczywiście je czy tylko "bawi się" ?

2013-05-08 11:38

Moim zdaniem przy starszym dziecku ograniczenie lub wręcz nie podawanie słodyczy to jest zasada numer jeden ale wydaje mi się, że ten problem Ciebie nie dotyczy. Co do ograniczania mleka to sam nie wiem, możesz próbować podawać wodę w ramach oszustwa. Jednak słyszałem, że i na mleku mamy dzieci czasem przekraczają siatkę centylową.

2013-05-08 11:22

Sąsiadki synek ma dużą nadwagę jak na swój wiek.Ma 2,5 roku a waży 21 kg. Lekarz zalecił żeby przede wszystkim nie dawać mu słodyczy,bo tych to on jadł dużo. I powiedziała żeby w miarę regularnie dawać mu posiłki i między posiłkami nie napychać za dużo przekąskami. Tak im zalecił.