Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

"Odchudzanie" niemowlaka.

Data utworzenia : 2013-05-08 11:04 | Ostatni komentarz 2015-12-26 14:57

Angel1090

9691 Odsłony
62 Komentarze

Ostatnio będąc u pediatry, po zważeniu dziecka lekarz zalecił "odchudzanie", ponieważ waży trochę za dużo. Stwierdził, żebym nie dawała mleka w nocy i przetrzymywała go w dzień. Ale jak to zrobić, gdy maluch dopomina się jedzenia? Spotkałyście się z czymś takim? Jak dla mnie to misja nie do wykonania...

2015-12-26 14:57

zgadzam sie nie wolno kombinować z mlekiem,ma być tak jak na opakowaniu. Jak rozwodnimy z większą ilością wody to mleko automatycznie traci swoje właściwości i ma mniej składników odżywczych. A do tego jest mniej kaloryczne wtedy. Już lepiej oszukać dziecko wodą. A zresztą dzieci różnie ważą a żeby zapobiec nadwadze to trzeba po prostu znac umiar w słodyczach albo po prostu jak najdłużej ich nie podawać :)

2015-12-26 13:44

roksana nie powinno się robić rzadszego mleka! proporcje muszą być zachowane... mój mały otatnio bardzo szybko urósł i przybrał na wadze ale zaczęłam mu dawać więcej mleka na śniadanie, ale nie wiem dokładnie ile przybiera bo nie ważyłam go. nie mam zamaru zmniejszać mu porcji, pójdzie na nogi to zrzuci :)

2015-12-25 17:54

Matko ... u mojego synka byłoby to naprawdę trudne ... :) Osobiście nie spotkałam się z czymś takim ale wyobrażam sobie ze niektóre dzieci naprawdę ciężko jest w dzień przetrzymać z jedzeniem. Co do nocnego karmienia można faktycznie próbować zrobić rzadsze mleczko jeśli nie da się malca oszukać wodą.

2015-12-25 15:10

hmm ja się potkałam lecz nie osobiście :p syn koleżanki miał zalecone odchudzanie :) myślę że to geny w tym przypadku górują ... lecz oczywiście posiłki również oraz każde dziecko jest inne :) moim zdaniem powinnaś '' odchudzić'' mu jedzenie w nocy tzn robić mu rzadsze jedzenie na przykład na 90ml wody dawać jedną miarkę mleka mniej tj 2 ;)

2015-02-27 14:06

ja rowniez mialam zalecenia "odchudzenia" synka, jednak powiem szczerze, ze bylo to awykonalne nie dac mu w nocy mleczka..inaczej nie chcial mi zasnac....ale problem zniknal sam kiedy synek zaczal raczkowac majac 7miesiecy, teraz lata jak perszing po calym pokoju i traci zdecydowanie wiecej energii niz wtedy kiedy lezal nieruchomo:) sylwetka tez stala sie smuklejsza;)

2015-02-25 18:40

Nie wyobrazam sobie jak mozna odchudzac niemowlaka... jesli dziecko chce jesc to po prostu trzeba mu dac... powiedzialabym temu lekarzowi zeby sobie przyszedl i sam odchudzil moje dziecko jak jest taki madry... dziecko samo z biegiem czasu schudnie, hmmm nawet nie bedzie mialo czasu jesc jak sie bedzie bawic czy raczkowac.

2015-01-31 09:26

Dokładnie, dzieci czasem rodzą się z większą masą urodzeniową i większym wzrostem, córcia np. miała 60 cm jak się urodziła. Wówczas też proporcjonalnie przybierają na wadze i jest to rzecz normalna. Co innego gdy chodzi o większe dzieci którym nie potrzebnie podaje się nie odpowiednie jedzenie typu słodycze lub o zgrozo, fast foody, nieodpowiednie napoje.

2015-01-31 04:04

moja córcia też troszkę dużo waży jak na swój wiek, porównując ją ze swoją siostrą jest duża różnica między nimi. Jak byłam u pediatry nie usłyszałam że mam ją odchudzać, nie wygląda na grubaska, tylko ogólnie jest dużym dzieckiem jak na swój wiek, ale to może temu że się duża urodziła, bo ważyła 4300g