Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wystające żebra a niedobór witaminy D

Data utworzenia : 2016-11-03 19:41 | Ostatni komentarz 2016-11-17 15:30

magros

8606 Odsłony
12 Komentarze

Dziewczyny, dzisiaj przy kąpieli moja mama zwróciła uwagę, że córcia ma bardzo wystające żebra. Przyznam, że do tej pory nie zauważyłam tego, ale też nie za bardzo miałam o tym pojęcie. Jak zwróciła uwagę to faktycznie dość mocno jej wystają. Witaminę D dostaje codziennie. Czy zauważyłyście u swoich maluszków coś podobnego? Z tego co zdążyłam poczytać to na mówienie o krzywicy zdecydowanie za wcześnie, jednak zaczęłam się trochę martwić. faktem jest też, że córcia lada dzień kończy roczek a w sumie to raczej szczuplutka jest, bo waży 8500 g, czy to może powodować, że tak te żebra są widoczne?

2016-11-03 20:07

Co do obaw niedoboru Wit D to proponuje pójść do lekarza po skierowanie na badania. Nasz mały ma zwiększoną dawkę Wit D że względu na to ze często miał mokre stopki, dłonie i główkę. Dostajemy witaminę na receptę. A z tego co mi wiadomo są też jakieś szokowe dawki Wit D , ale to raczej dostają dzieci z podejrzeniem dużego niedoboru. Niemniej jednak warto porozmawiać z lekarzem i rozwiać wątpliwości.

2016-11-03 20:07

Kolanek do środka nie ma skierowanych, generalnie z nóżkami nie ma żadnych problemów, chociaż nie chodzi jeszcze. Czytałam własnie, że krzywica to rzadkość i staram się nie panikować. Co do potliwości też nie ma z tym problemu, choć jest ewidentnie chłodnolubna, jeśli chodzi o miejsce do spania. Do lekarza oczywiście też pójdę, ale wiecie, mama martwi się zawsze...

2016-11-03 19:55

Krzywica w dzisiejszych czasach występuje już stosunkowo rzadko nie mniej jednak może się przytrafić. A czy zauważyłaś u dziecka potliwość podczas snu lub karmienia? Dwie wypukłości na czole? Czy nóżki dziecka zaczynającego chodzić mają kształt litery O lub X (choć nie zawsze świadczy to o krzywicy)? To wszystko oprócz wystających żeber są syndromami krzywicy. Może faktycznie szczupła sylwetka twojego dziecka świadczy o tym że żebra są bardziej widoczne. Ja mimo wszystko odwiedziła bym lekarza rodzinnego. Pokaż mu co Cię martwi oraz zabierz ze sobą witaminę D3 którą dziecku podajesz, może podajesz za małą dawkę.

2016-11-03 19:55

Margos sprawdź jeszcze kolanka swojej małej , jeżeli ma skierowane do środka wtedy jest mało witaminy D , tak mi mówiła neurolog ,że Hani kolanka kierują się do środka i ma za mało witaminy D , i kazała zwiększyć jej dawkę .O wystających żebrach nic nie mówiła , zresztą moja nie ma . Rzeczywiście szczuplutka jest Twoja córeczka , moja jak kończyła roczek ważyła 10 kg. Ale najważniejsze żeby mieściła się w siatkach centylowych. Jeżeli się martwisz czy Twoja córeczka ma niedobór witaminy D , zawsze możesz jej sprawdzić idąc na badanie z krwi .