Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Wystające żebra a niedobór witaminy D

Data utworzenia : 2016-11-03 19:41 | Ostatni komentarz 2016-11-17 15:30

magros

8605 Odsłony
12 Komentarze

Dziewczyny, dzisiaj przy kąpieli moja mama zwróciła uwagę, że córcia ma bardzo wystające żebra. Przyznam, że do tej pory nie zauważyłam tego, ale też nie za bardzo miałam o tym pojęcie. Jak zwróciła uwagę to faktycznie dość mocno jej wystają. Witaminę D dostaje codziennie. Czy zauważyłyście u swoich maluszków coś podobnego? Z tego co zdążyłam poczytać to na mówienie o krzywicy zdecydowanie za wcześnie, jednak zaczęłam się trochę martwić. faktem jest też, że córcia lada dzień kończy roczek a w sumie to raczej szczuplutka jest, bo waży 8500 g, czy to może powodować, że tak te żebra są widoczne?

2016-11-17 15:30

Moja koleżanka właśnie dzisiaj mi pisała, że jej córce wychodzą ząbki i też ma katar, kaszel, temperaturę. Infekcja w czasie ząbkowania zdarza się dość często ponieważ organizm w czasie ząbkowania jest osłabiony a tym samym łatwiej o infekcje.

2016-11-17 12:33

Nam też przy ząbkowaniu trafiła się infekcja. Organizm osłabiony a nasze maluszki wpychają do buźki wszystko co się da, co też może prowadzić do infekcji:( ale najlepiej udaj się do lekarza jak gorączka nie spadnie, bo teraz wirusy szaleją:(

2016-11-17 12:26

Magros przy ząbkowaniu może być infekcja , bo organizm dziecka jest osłabiony , u nas tak było jak zaczęły wychodzić górne ząbki . Wszystko się na raz złożyło , katar ,kaszel ząbki , byliśmy u lekarza , dostaliśmy antybiotyk . Nie martw się :))

2016-11-16 20:54

Magros ja wlasnie nie wiem czy to może mieć jakikolwiek związek, przypomniało mi sie co starsze pokolenie mi mówiło

2016-11-16 17:49

Dziewczyny, pediatra uznał, że narazie nie ma co się martwić, poziom wit. D jest ok. Pani doktor powiedziała, że może taka jej uroda, ale będziemy to obserwować. Moja siostra najmłodsza ma np. dość mocno wystające żebra. A.Tekien, co do sadzania to wątpię, córcia siedzieć zaczęła samodzielnie nawet dość późno, a i ja sama nie byłam zwolennikiem podpierania jej poduszkami itp. Dziewczyny, dzięki za wsparcie. A dzisiaj od rana gorączka męczy małą, martwię się, bo to chyba bardziej infekcja niż ząbki. Jak nie jedno to drugie i tak ciągle tylko zmartwienia...

2016-11-09 09:21

A właśnie przypomniało mi się, że kiedyś mama mówiła że jak dziecko za szybko się sadza, zanim ono jest gotowe to może mieć wystające żebra. Ale nie wiem jakie to ma przełożenie na medyczny punkt widzenia. Czy są to jakieś stare przesądy

2016-11-06 22:15

Magros ja proponuję udać się do pediatry i sprawdzić to przede wszystkim jaki Marysia ma poziom witaminy D. Nie stresuj się i myśl pozytywnie, nie ma co się nakręcać niepotrzebnie. Daj znać jak będziesz coś wiedziała.

2016-11-03 23:18

ja bym zbadała najpierw poziom witaminy D, kosztuje to ok. 35-50 zl, zalezy gdzie i z wynikiem dopiero do lekarza, po co dziecko narazac na podwójne chodzenie do przychodni i kontakt z wirusami, skoro on na pewno będzie kazała to badanie zrobic i z wynikiem wrócić