Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Szerokie pieluszkowanie

Data utworzenia : 2016-10-21 02:47 | Ostatni komentarz 2017-01-05 16:21

konto usunięte

4461 Odsłony
37 Komentarze

Dziewczyny, mam pytanie . Od kiedy zacząć szerokie pieluszkowanie ? Jak to poprawnie robić? Wizytę na usg bioder mam dopiero na 23 listopada. Mam czekac z tym do wizyty i poradzić sie lekarza , czy moze juz zacząć ? Od którego tygodnia to robiliście i czy w ogóle to robiliście

2016-10-21 10:39

Ja jednej ani drugiej córki nie pieluszkowałam . Przy starszej nawet nie robiłam USG bioder , tylko pediatra sprawdzała czy ma równe fałdki , i było ok . Mała miała pierwsze USG w szpitalu , później pojechaliśmy na drugie USG , nie wyszły jakieś nieprawidłowości , u małej z biodrami też wszystko dobrze. A takie pieluszkowanie to chyba powinien zalecić lekarz - ortopeda , jeżeli wykryje jakieś nieprawidłowości z bioderkami .

2016-10-21 08:58

My już jesteśmy po trzech wizytach u ortopedy.Lekarz nie zalecił nam pieluszkowania.Wydaje mi się ,że to dzięki odpowiedniemu noszeniu córki z szeroko rozstawionymi nóżkami. Uważam,że na razie nie musisz szeroko pieluszkować dziecka.Ze spokojem możesz poczekać do wizyty. Póki co układaj dziecko na brzuszku z szeroko rozszerzonymi nóżkami. A jak ortopeda zaleci szeroko pieluszkować to robi się to w ten sposób,że na pampersa zakłada się pieluchę tetrową a na to body.

2016-10-21 08:57

Ja też nie robiłam bo usg bioderek wyszło w szpitalu ok, potem znowu i lekarka nie zalecała. Myślę, że należy je tylko robić jeśli lekarz zaleci, ale jeśli jest ok to niepotrzebnie o można zrobić nieświadomie krzywdę

2016-10-21 07:55

Szerokie pieluszkowanie to raczej za zaleceniem lekarza, zanim mieliśmy kontrole bioderek to byliśmy na wizycie u pediatry i nic nie mówił na temat pieluszkowania. Usg bioderek nie wykazało nieprawidłowości więc nic nie robiliśmy. Poza kladzeniem na brzuszku i szerokim noszeniem.

2016-10-21 06:15

Ja nie robiłam, Córcia urodziła się 13.09 w szpitalu oceniali bioderka było ok, pediatra na patronazowej 11.10 tez powiedziała ze bez zastrzezen a 19.10 było usg, które również wyszło w porządku.