Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Szerokie pieluszkowanie

Data utworzenia : 2016-10-21 02:47 | Ostatni komentarz 2017-01-05 16:21

konto usunięte

4466 Odsłony
37 Komentarze

Dziewczyny, mam pytanie . Od kiedy zacząć szerokie pieluszkowanie ? Jak to poprawnie robić? Wizytę na usg bioder mam dopiero na 23 listopada. Mam czekac z tym do wizyty i poradzić sie lekarza , czy moze juz zacząć ? Od którego tygodnia to robiliście i czy w ogóle to robiliście

2017-01-05 16:21

Nie powinno się samemu szeroko pieluchować, najlepiej poczekać na wizytę u ortopedy. Ale... My byliśmy z córką ok 8 tygodnia w poradni preluksacyjnej i niby na usg wszystko było dobrze ale dr mimo to zaleciła mam dodatkowe pieluchowanie i kolejne wizyty kontrolne co 5 tygodni. Niestety nie odpowiedziała nam na pytanie dlaczego mamy pieluchować skoro wszystko jest dobrze (czytałam w różnych miejscach i wiem od naszej pediatry, że odeszło się już od profilaktycznego szerokiego pieluchowania). Ortopeda stwierdziła, że tak zaleca i koniec. Postanowiliśmy to skonsultować jeszcze u innego lekarza. Potwierdził, że bioderka są w porządku i jeśli jest wszystko ok, to nie zaleca się szerokiego pieluchowania ot tak profilaktycznie. Dodatkowo powiedział, że jeśli na usg po 6 tyg. życia bioderka są dobre, dziecko je i rozwija się prawidłowo i dostaje zalecaną dawkę wit. D, to nie ma potrzeby ich dalszej kontroli, bo dobre bioderka się "nie popsują". Także warto rozglądnąć się za jakimś zaufanym lekarzem, polecanym przez kogoś znajomego, bo co lekarz to opinia :)

2017-01-03 19:03

Nie robilam nic takoego dziecko bylo na usg jak miala 6tyg wszystko bylo sporzadku teraz czeka nas drugie . Klade na brzuszku i szeroko nosze:)

2016-12-22 17:38

Ja swojego dziecka szeroko nie pieluszkowełam. Na badaniu usg lekarz powiedział, że jest wszystko w porządku i widać już śladowe ilości Skostnienia. Przy noszeniu na rękach trzymałam rękę między nogami, tak aby dziecko miało nogi szeroko rozstawione. Jezeli chodzi o ułożenie nóżek podczas snu, sam trzymał je bardzo szeroko.

2016-12-22 00:32

trzeba miec duze zaufanie do rehabilitanta, ja jednak bym zasłyszec chciała opinii kilku osób, łatwo skrzywdzic dziecko nieswiadomie

2016-12-21 23:01

Mojej kuzynki córka też się wyginała w literkę C i też miała zalecenie kłaść pod nóżki kocyk, żeby utrudnić wyginanie.

2016-12-18 23:43

Moja wyginala się w literkę C, ale nie miała żadnych napięć mięśniowych, po prostu tak miala (podobno odreagowywala tak emocje) i właśnie po to rehabilitantka kazała podkladać kocyk pod nozki, żeby jej to utrudnić. W moim przypadku...

2016-12-18 20:54

MAM mi rehabilitantka kazała małej tak po nóżki wkładać kocyk albo wałek jak leży na pleckach , nie pamiętam dokładnie dlaczego miałam tak robić . Ale z bioderkami to chyba nie miało nic wspólnego , sklerozę mam nie pamiętam . Ale małej podkładałam pod nóżki wałek .

2016-12-18 18:33

A spotkałyście się z zaleceniami, żeby dziecku podkładać zwinięty kocyk pod nóżki jak leży na pleckach? Koleżanka ma takie zalecenia przy zdrowych bioderkach, ale nie zapytała dlaczego tak ma robić