Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Niespokojny maluch codziennie o tej samej porze, kolka?

Data utworzenia : 2016-09-14 19:25 | Ostatni komentarz 2016-10-07 09:03

leo.myworld

6599 Odsłony
37 Komentarze

Moj 7 dniowy synek od 3 dni jest bardzo niespokojny miedzy godz 21 a 23. Nie pomaga pierś, przebranie, kołysanie, ostatnio zrobił kupkę zolciutką, rzadką, czyli zdrową. Czy przyczyną moze byc kolka? Jak sobie z nią radzić? Jak masować brzuszek? Dodam, ze pozniej cała noc jest pięknie przespana.

2016-10-07 09:03

Czyli przepuklina jest pod kontrolą:) a Pani znalazła złoty środek dla siebie i córki. Cieszę się. Oby dalej było tylko lepiej.

2016-10-07 08:59

Wygląda to tak. Położna powiedziała ze podkleimy plasterkiem jak będzie się powiększać. A teraz Córcia zasypia tylko na brzuszku, kładę Ja na sobie zasypia i jak pospi dobre 20 min to wtedy Ja odkładam do łóżeczka, inaczej jest płacz ;)

2016-10-06 19:21

Córeczka Ładnie przybywa. Powinna przyrastać ok 150-200 gramów tygodniowo. Czyli wszystko jasne przepuklina może boleć. Niestety przy większym płaczu i napięciu przepuklina może wyjść i to boli. A w którym miejscu ma tą przepuklinę? Dobrze że widziała ją położna. A wygina się w tedy kiedy ją boli. Dobrze by pilnować aby córeczka nie płakała za bardzo bo to wzmacnia dolegliwości bólowe.

2016-10-06 12:23

Przez 21 dni przybrała 545g. Pepuszek się zagoil ale ma lekką przepukline, póki co położna powiedziała ze zostawimy zobaczymy za tydzień. Mała wygina się w literkę C ale tylko jak jest trzymana w pionie. Jak leży nie wygina się na boki w C A o to pytała położna, wiec podobno jest ok.

2016-10-04 21:47

Zaleca się aby używać kosmetyków z jednej serii bo pewne składniki mogą się wykluczać i powodować np. alergię. Córeczka rośnie i potrzebuje więcej pokarmu. A jak z wagą córki przybywa? Ja dokarmiałam mojego syna mm ponieważ pierś mu nie wystarczyła ale nie miał problemów z dostawianiem się, więc jeśli zauważy Pani że córeczka chętnie by dojadła można dać jej jedną porcję mm. To nie powinno zaburzyć karmienia piersią. Tylko proszę nie mieć wyrzutów sumienia bo robi to Pani dla dobra dziecka.

2016-10-04 10:36

Do kąpieli Olilatum potem Oliwka Bambino j&j pielęgniarka odradzila, Mała ma 21 dni na brzuszku leży ok 10 min inaczej jest scena i płacz ale kładę Ja parę razy, jednak od wczoraj był znowu płacz tylko inny chyba głodna była bo w nocy zawsze zmieniałam pampersa dwa trzy razy dziś miała w miarę suchego ale wyciąga z piersi wszystko i chce jeszcze, denerwuje się nawet myślałam o mm ale mam nadzieje ze to tylko skok rozwojowy i sie unormuje.

2016-10-03 13:43

Cieszę się że jest lepiej. A jakich kosmetyków używa Pani do kąpieli i pielęgnacji? Woda twarda wysusza skórę i powoduje swędzenie może stąd ten dyskomfort. Pępek pielęgnuje Pani prawidłowo, dobrze bybylo aby pampers był podwinięty wtedy jest dostęp powietrza. Niestety część dzieci łapczywie je więc łykają powietrze. Proszę odbijać ją po każdym karmieniu. Narazie proszę ją karmić piersią i pilnować aby prawidłowo córeczka przystawiała się do piersi. Układanie na brzuszku i masowanie po plecach i pupie powoduje że dzieciątko uciska sobie jelita i łatwiej się odgazowuje. Zaleca się by na brzuchu układać dzieci koło 30 minut do 1 godziny po posiłku by nie ulały.

2016-10-02 18:12

Wczoraj była pierwszy raz od tygodnia spokojna kąpiel, cycus i spać, a robiłam dokładnie to samo co zawsze, kikut który trzymał się na włosku odpadł pepuszek raczej ok. Zobaczymy dziś jak będzie, jeszcze wpadłam na pomysł ze skóra ja swędzi od wody, ja mam tak często mimo że smaruje się balsamem mało pomaga, ale wysypki żadnej nie ma, i kapalam Ja w przegotowanej wodzie wczoraj.