Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Pierwszy spacer

Data utworzenia : 2016-09-14 19:21 | Ostatni komentarz 2016-09-20 09:02

leo.myworld

1974 Odsłony
24 Komentarze

Jak ubieracie swoje noworodki na pierwszy spacer? 2 dni temu wyszliśmy ze szpitala, w sobote chcemy wybrac sie na spcer i mam problem z tym w co ubrac synka, słyszałam opinie, ze nalezy dziecko ubrac o jedna warstwę wiecej niz bede ubrana ja.

2016-09-15 23:21

Leo ja urodziłam co prawda w czerwcu ale na pierwszy spacer ubrałam synkowi body na krótki rękaw na to bluzę i spodnie. Synka przykryłam kocykiem. Tak wyszłam i nie wentylowałam synka tylko od razu poszłam na spacer. Położna mi mówiła, że mam iść od razu na godzinę i nie stosować się do przedłużania spacerów tylko pierwszego dnia na godzinę a drugiego jak się uda to mogłam spacerować nawet 3 godziny. Tak też zrobiłam ale na drugi dzień wyszło mi około 1,5 godziny i Synek już się zaczął robić głodny. Zawsze miej przy sobie tak jak poradziła Moona dodatkowy kocyk, którym w razie czego będziesz mogła przykryć Synka. A sprawdzaj czy Synkowi jest zimno na karku. Jeśli kark będzie chłodny przykryj kocykiem Malucha jeśli normalnie ciepły zostaw tak jak jest. Ważne jest też żeby nie był spocony bo wtedy jeśli kark robi się ciepły trzeba ściągać ubranie ale Ty możesz ewentualnie delikatnie rozkryć kocyk lub przykryć jakimś jeszcze bardziej cienkim. Pamiętaj też że stopki i rączki dziecka zawsze są chłodne i to nie oznacza wcale że dziecku jest zimno.

2016-09-15 21:39

Leo .myworld trzymamy kciuki , zobaczysz wszystko będzie dobrze , A teraz do soboty możesz werandować maluszka .

2016-09-15 15:41

Z tym Oknem spróbuje :-) dzieki dziewczyny :-) w sobote pierwszy spacer (pozno, bo chce wyjsc z mężem, boje sie ze sama sobie nie poradzę, dopiero w sb bedzie taka mozliwosc) trzymajcie kciuki :-)

2016-09-15 09:12

Leo.myworld . Nie nie bałam się , Tak jak Aleks1983 napisała przed pierwszym spacerem jak się boisz od razu wychodzić otwórz okno lub balkon ubierz maluszka jak na spacer wsadź do wózka i niech sobie chwilkę poleży w wózeczku przy oknie czy balkonie . A później wyjdź na spacerek . Ja tam poszłam od razu , nie trzymałam małej przy otwartym oknie , bo jak wróciliśmy z małą do domu to była ładna pogoda i miałam uchylone okno w jej pokoju więc była przyzwyczajona do świeżego powietrza . A po za tym jak się wychodzi ze szpitala do auta to maluszek i tak ma swój pierwszy maleńki spacerek :)))) A teraz jest jeszcze piękna pogoda więc korzystaj ze spacerków :) Na początku idź na spacerek na parę minut , a potem z każdym dniem wydłużaj czas spacerowania . Tylko nie ubieraj małego za ciepło , bo możesz go przegrzać , zawsze możesz w trakcie spaceru sprawdzić czy maluszkowi nie jest zimno , tylko nie na rączkach , bo maleńkie dzieci przeważnie mają zimnie rączki sprawdź na karku . Ja miałam w wózku dodatkowy kocyk jak małej było zimno to ją przykrywałam . Także nie bój się , bo nie ma czego i śmiało wychodź na spacerek :))

2016-09-15 08:55

A tu masz wątki dotyczące pierwszego spaceru: http://lovi.pl/pl/forum/6/7249/1 http://lovi.pl/pl/forum/6/39/1 http://lovi.pl/pl/forum/6/6809/1 Poczytaj sobie:)

2016-09-15 08:53

Spróbuj na początku wyjśc na kilka mint na balkon, lub postój z małym przy oknie, oczywiście ubranym tak jak na spacer. Wtedy przyzwyczai Ci się troszkę do innego powietrza. Nie przegrzewaj maluszka. Tak jak pisała Moona wystarczy jedna warstwa więcej niż my nosimy. Przegrzanie maluszka jest niebezpieczne, spoci Ci się i szybko potem o jakąś infekcje:(

2016-09-15 04:00

@moona24 tez się bałaś pierwszego spaceru? :-)

2016-09-14 22:32

Leo.myworld wszystko zależy od pogody , dobrze słyszałaś tak o jedną warstwę więcej od Ciebie:) Ja jak wychodziłam na spacer ze swoją córcią też z września to ubierałam jej body na długi rękaw i dres i oczywiście czapeczkę i przykryłam ją cieniutkim kocykiem .