Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Pierwszy spacer

Data utworzenia : 2016-09-14 19:21 | Ostatni komentarz 2016-09-20 09:02

leo.myworld

1973 Odsłony
24 Komentarze

Jak ubieracie swoje noworodki na pierwszy spacer? 2 dni temu wyszliśmy ze szpitala, w sobote chcemy wybrac sie na spcer i mam problem z tym w co ubrac synka, słyszałam opinie, ze nalezy dziecko ubrac o jedna warstwę wiecej niz bede ubrana ja.

2016-09-20 09:02

W upały to lepiej nie spacerować z dzieckiem , jak coś to tylko w godzinach rannych albo popołudniowych .

2016-09-20 08:57

Agnes ale pamiętać też trzeba że w czasie upałów nie ubiera się dzieci jedna warstwę więcej niż nas. Ale już teraz upałów nie ma ale tak na przyszłość. :)

2016-09-19 21:58

dokładnie tak-jedna warstwa więcej niż Ty masz. najlepiej mieć ze sobą grubszy kocyk i cieńszy-tak na wszelki wypadek. Ja praktykuję ubieranie dziecka w skarpety i spodenki- jak robi się ciepło zdejmuje spodnie i przykrywam kocem.

2016-09-19 14:15

Ja w zimie syna też nie werandowałam. I tak wyjście ze szpitala było dla niego na pewno szokowe, więc na spacer też bez werandowania wybraliśmy się. I było dobrze. Z córą wyszliśmy na spacer w niedzielę, a w środę wyszłam, więc szybciej niż z synkiem. Z nim czekaliśmy 2 tygodnie ponad. Może i więcej, bo pamięć zawodzi :p

2016-09-18 22:29

Super, że spacerek się udał. :) Pani Mamusia ja też nie werandowałam Synka tylko od razu poszliśmy na pierwszy spacer. I masz racje jeśli nie ma dużych różnicy temperatur werandowanie nie jest konieczne.

2016-09-17 22:19

Moja się urodziła w piątek, a w czwartek wyszliśmy na pierwszy spacer, także miała niecały tydzień jak wyszliśmy na spacer. Był upał, na dworzu 29 stopni w cieniu. Mała miała na sobie bodziak z krótkim rękawkiem, skarpetki i była przykryta pieluchą flanelową. Trzeba pamiętać, że dodatkowo buda osłania przed wiatrem, więc maluchowi jest ciepło. Zresztą takie zalecenie co do ubioru nawet mieliśmy od położnej. Co do werandowania to tak się robi, gdy jest duża różnica temperatur w mieszkaniu i na zewnątrz. My akurat mieliśmy 27 st. w domu (uroki mieszkania wsch-zach), a na zewnątrz 29, więc można od razu wychodzić na spacer.

2016-09-17 22:00

Świetnie ,że spacerek się udał :) Widać ,że Twojemu maluszkowi służy świeże powietrze ,że tak długo spał . Teraz możecie już codziennie coraz to dłużej sobie spacerować :)

2016-09-17 21:46

To super że spacer się udał:) Chyba nie ma dziecka któremu nie służy świeże powietrze:)Skoro synek taki spokojny był na spacerku to korzystajcie jak najwięcej, i jemu i Wam dobrze to zrobi:)