Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Żółtaczka, fototerapia a temperatura

Data utworzenia : 2016-09-14 19:12 | Ostatni komentarz 2016-10-21 19:17

leo.myworld

5646 Odsłony
16 Komentarze

Hej w 2 dobie życia u mojego synka stwierdzono żółtaczkę. Zalecono fototerapię (naświetlanie). Spędził 2 doby pod lampą. Fototerapia pomogła jednak, poziom bilirubiny spadł, jednak młody jest troche rozregulowany temp. Albo tak mi się wydaje. Lepiej spi i je kiedy ma bodziak i kaftanik, ae z drugiej strony boje sie przegrzać jego organizm. W takie upały w 2 warstwach. Czy któraś z Was zauważyła taki objaw po fototerapii?

2016-09-17 18:41

Dziś moja lepiej chłodniejszy pokój akceptowała, więc z dnia na dzień zmienia się. Zawsze na karku sprawdzałam, i tak ręce ma często chłodne. Taki typ, może po mnie ;)

2016-09-17 17:38

Moona poruszyła jeszcze właśnie jedna ważna rzecz, czyli miejsce sprawdzania czy dziecku jest za ciepło bądź zimno. Zawsze powinien być to kark Maluszka.

2016-09-17 10:55

Leo Twój synek jest jeszcze maleńki może potrzebuje ciepła . Ubierz go po prostu cieplej , czy mu jest za ciepło , za gorąco sprawdzisz dotykając jego karku , a nie na rączkach bo rączki maleństwa za zwyczaj mają zimne , więc na raczkach się nie sprawdza czy dziecku jest zimno, tylko właśnie na karku .

2016-09-17 10:48

Leo to może Twój Synek lubi cieplejsze temperatury. Stopniowo będzie się przyzwyczajał do chłodniejszych i będziesz na spokojnie ubierała go lżej.

2016-09-16 21:00

Nie jest wcześniakiem, urodzony po terminie. U mnie jakby lepiej, moze temperatura w domu tez sie zmieniła, albo zaczął sie przyzwyczajać do tej a nie do temperatury spod lampy :-)

2016-09-16 18:03

U mojej też podobne zachowanie i ciepłolubność widzę po fototerapii. Na fototerapii nawiew powietrza miała ustalony na 32,5-33, niżej było jej zimno. Tak mi położne mówiły, bo widziałam, że zmiany w ustalonej temperaturze są. Może taki typ, ale na razie muszę ubierać cieplej, bo szybko robi się chłodna. Musi mieć bodziak i na to pajacyk i cieplejszy kocyk. A w mieszkaniu jest ciepło, nawet moim zdaniem. Na spacer podobnie, tylko kocyk lżejszy, bo tam cieplej troszkę niż w mieszkaniu, ale bez kocyka wychładzała się i czkawka się zaczyna momentalnie.

2016-09-16 13:12

Czy Twój Synek jest urodziny w terminie? Czy jest wcześniakiem? Bo jeśli jest wcześniakiem to po prostu brakuje mu ciepła jakie miał w brzuszku. Taka słyszałam teorie w każdym bądź razie. Dzieci urodzone przed terminem nie są do końca przygotowane na warunki poza brzuszkiem. Szybciej się wychładza jego ciałko.

2016-09-16 11:24

Może po prostu lubi ciepelko. Mój synek też miał naświetlania ale nie lubi mieć za gorąco. Zresztą ja też wolę go ciepłym kocykiem przykryć niż tak grubo ubierać.