Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Masaż Shantala

Data utworzenia : 2015-02-05 09:15 | Ostatni komentarz 2015-05-21 21:42

klio69

4343 Odsłony
25 Komentarze

Swego czasu czytałam, że masaż Shantala jest pewnego rodzaju dodatkiem przy dzieciach rehabilitowanych. Zastanawiam się czy rehabilitacja jest koniecznością, czy może on być stosowany na każdym dziecku, czy któraś z mam miała z nim styczność? Poza tym zastanawiam się czy skonsultować to z moją rehabilitant, czy jest taka konieczność? Czy powinien wykonywać go kwalifikowany fizjoterapeuta, czy skorzystać z wskazówek umieszczonych na kanale YT, co radzicie w tym temacie ? :)

2015-05-21 21:42

Witam, Jeśli rodzic chce wykonywać masaż Shantala dobrze jest zacząć to robić gdy dziecko jest jeszcze małe. Gdy zaczynają być mobilne to trudno go wykonywać. Natomiast jeśli zacznie się wykonywać go wcześniej dzieciaczki przyzwyczajają się do tak spędzanego czasu i później chętniej do tego wracają. Masaż Shantala może być wykonywany na każdym dziecku. Ale zawsze jeśli jest jakaś wątpliwość ze strony rodzica warto zapytać lekarza rehabilitanta. Z pewnością nie może zastąpić zaleconych ćwiczeń czy prowadzonej rehabilitacji. Jest pewnym dodatkiem. Masaż jest pomocny przy problemach z kolkami, wyciszaniu dziecka gdy ma trudności ze snem czy jest niespokojne. Każdy dotyk dziecka i rodzica wpływa na wzmacnianie więzi. Masaż dodatkowo daje możliwość zatrzymania się i poświęcenia chwili czasu na tej relacji. Masaż może wykonywać rodzic po przeszkoleniu. A jest sporo miejsc w których kursy są organizowane. Niekiedy organizowane są w żłobkach. Są organizowane w szkołach rodzenia, w prywatnych placówkach dla dzieci lub przez różne organizacje pozarządowe. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2015-05-19 15:49

a.wilk bardzo ciekawie opisujesz tematykę masażu! miło czytać.

2015-05-19 13:39

Owszem, planowanymi efektami masażu są: * stworzenie unikalnej więzi pomiędzy niemowlęciem a rodzicem bądź opiekunem, * uczenie się słuchania języka ciała dziecka przez rodzica masującego, * nauka właściwego podejścia do dziecka - z pełnym spokojem, * rozwijanie zmysłu dotyku, zarówno niemowlęcia jak i rodzica/opiekuna, * zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kolek, * budowanie więzi u dziecka adopcyjnego, * nauka obchodzenia się z dzieckiem nadmiernie płaczliwym.

2015-05-19 13:31

Z pewnością planowane rezultaty tego masażu są przeogromne?

2015-05-19 10:06

WARIANTY PROWADZENIA MASAŻU: * klasyczny: mama siedzi z wyprostowanymi nogami na podłodze, dziecko leży na udach mamy lub między nogami (jeśli jest starsze), * dziecko leży na łóżku, mama siedzi obok, * dziecko leży na przewijaku, mama stoi, * dziecko leży na baraniej skórze. ZALECANYMI OLEJKAMI DO MASAŻU SĄ: * hipoalergiczny olejek do masażu, * oliwa jadalna, *olejek migdałowy, * olejek cedrowy. KOLEJNOŚĆ WYKONYWANIA RUCHÓW: * klatka piersiowa, * kończyny górne, *brzuch, *kończyny dolne, * plecy, * twarz, * spokojne ćwiczenia, * zakończenie masażu.

2015-05-19 09:56

Muszę kupić tą książkę. Ciekawa tematyka.

2015-05-18 16:23

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederque Leboyer i opisaną w 1976 w ksiażce " Shantala. Un art traditionnel: le massage des enfants", Seuil. - TRADYCYJNA SZTUKA. MASAŻ DZIECI. Wielką popularnością cieszy się w USA i Kanadzie. W Europie jedyne centrum szkoleniowe dla trenerów tego masażu mieści się w Holandii. Skantala to uboga, indyjska matka, która ma sparalizowane obie ogi, którą Leboyer spotkał w Kalkucie. Zachwycił się prostotą, spokojem i miłością, z jakimi masowała ona swoje dzieci, siedząc bezpośredio na ziemi, w bardzo ubokim otoczeniu.

2015-02-24 21:04

Rozmawiałam w tym temacie z moją panią od rehabilitacji, w zasadzie nie moją lecz mojej córki i powiedziała, że jak najbardziej mogę go stosować, a wiedzę w tym temacie mogę pozyskać z kanału YT. Także powiem wam, że praktykowałam ten masaż z córką któregoś pięknego wieczora..z tatą odpowiednio się do niego przygotowaliśmy, lecz jak się okazało w praktyce w przypadku 6miesięcznego zniecierpliwionego dziecka nie jest to takie łatwe jakby wydawać się mogło. Poza tym córka dość szybko marzła..dlatego myślę, że taki masaż dobrze jest wykonywać np. w porze popołudniowej, anie wieczorowej gdy dziecko jest raczej marudne, a nie pobudzone.