Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

trudność z dziennym snem u 2,5 miesiecznego maluszka

Data utworzenia : 2016-09-02 19:16 | Ostatni komentarz 2016-09-20 06:55

Grimper_m23

1888 Odsłony
19 Komentarze

Mamusie jestem tu nowa, próbowałam znaleźć taki temat, ale mi się nie udało, jeśłi ktoś go poruszął proszę o linki. Czy jest jakiś sposób, aby moja 2,5 miesieczna córeczka lepiej spała w dzień? cieżko ją uśpić (najlepiej w bujaczku, przytulona ,do pieluszki, ma smoczek, który co chwilę wypluwa a jednocześnie go chce i płacze jak jej wypadnie), łatwo się wybudza i oczywiście jest przy tym płacz, przy ponownym zasypianiu również. Nocą śpi raczej dobrze, bez smoczka, jak jest głodna zaczyna się wiercić i stękać, zjada przez sen. A w dzień ma ogromną trudność, nawet jeśli jest w domu kompletna cisza, lub te same dźwięki co nocą. Przez to jest marudna, rozdrażniona, szybko traci chęć do zabawy, Proszę o link do tematu lub porady

2016-09-02 21:33

U nas było to samo i jest do tej pory tak a córka ma 11 miesięcy ,. W nocy śpi a w dzień jak zaśnie coś tylko stuknie puknie i zaraz się budzi . Jak miała 2,3 ,4 miesiące zasypiała tylko noszona na rękach odłożenie jej do wózka czy łóżeczka aby nie obudziła graniczyło z cudem . Teraz po kilku miesiącach jest lepiej zasypia tylko w wózku. U nas pomagało jak ją otuliłam w kocyk i wtedy mogłam ja spokojnie odłożyć , i tak przesypiała ale w zupełnej ciszy . Później zaczęła zasypiać w wózku , co dla mnie było wielką ulgą jak tylko się przebudzała , zaczęłam ją wozić i spałą dalej .

2016-09-02 20:29

Chyba czas na chustę, bo coraz trudniej ogarnąć dom, a mając drugie dziecko nie ma taryfy ulgowej

2016-09-02 19:49

Doskonale opisałaś sytuację mojej córki... Nie pocieszę Cię, moja córka do tej pory (8msc) śpi w dzień tylko w chuście... co prawda był taki moment że potrafiła zasnąć przy piersi, ale tak nagle jak się pojawił tak znikł. Także polecam noszenie w chuście, dla nas to wybawienie - ręce wolne, dziecko śpi... czasem nawet można zrobić coś w domu :D