Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1089 Wątki)

Spokojny sen

Data utworzenia : 2016-08-12 12:40 | Ostatni komentarz 2016-08-26 08:00

Patrycja20.03

1887 Odsłony
27 Komentarze

Hej dziewczyny ;) Jak zapewniacie spokojny sen swoim maluszka? chodzicie na palcach aby go nie zbudzic czy moze odkurzacie , sprzatacie ( jednym slowem glosniej sie zachowujecie ) a dziecku to nie przeszkadza ... Jak to jest u was?

2016-08-13 22:36

Mój Maluszek ma skończone 10 tygodni od samego początku nie uczyłam go spania w ciszy. W czasie jego drzemki robię wszystko myje podłogi mopem obrotowym tuż obok pokoju wyciskając go, odkurzam, myje naczynia i wszystko co mam do zrobienia nawet zdarzyło mi się ubijać w kuchni kotlety. Mam tez nadzieję, że mu się nie odwidzi tak jak Waszym Maluchom dziewczyny. :)

2016-08-12 18:52

U mnie bywało różnie...na początku małemu zupełnie nic nie przeszkadzało, mogłam odkurzać, chodzić głośno, zmywać w kuchni, gotować a on potrafił sobie smacznie spać i nie zwracać na nic uwagi. Jednak około 5 miesiąca wszystko się zmieniło kiedy zaczynałam cokolwiek robić tak jak było wcześniej od razu wybudzał się lub krzyczał po chwili uspokajania zasypiał i niestety trwa to do teraz a mały ma 7 miesięcy. Myślę, ze zmieniło się to po takim czasie bo zaczęło go wszystko interesować i zobaczył że świat wokół niego jest fajny i ciekawy lub po prostu potrzebuje spokoju aby spać. Wieczorami mamy rytuały które siłą rzeczy wyciszają maluszka i spokojnie zasypia podczas karmienia wieczornego więc z tym nie mamy problemu, aczkolwiek cisza jak najbardziej musi być. Myślę, że pomimo tego, ze wcześniej nie musiało być cicho maluszek w każdej chwili może się wszystko odmienić wiec uważam to za normalne zachowanie. W przypadku córki było od początku cicho w domku wiec ją budził każdy szmer w ciągu dnia,,,nie mogłam zrobić dosłownie nic jak spała . Każde dzieciątko jest inne i potrzebuje czegoś innego ;-)

2016-08-12 13:24

U nas do 6miesiąca życia maluszkowi nic nie przeszkadzało. Dosłownie spał w bujaczku a ja wokół odkurzajam. Używałam miksera jak spał rozmawiałam przez tel i tak dalej nic go nie budziło. Potem niestety mu się zmieniło i zaczął się budzić a tym samym my zaczęliśmy zachowywać się ciszej podczas jego snu zwłaszcza że był coraz starszy i coraz mniej spał a nam na tej drzemce zależało. Teraz ma 16miesięcy i nadal trzeba bardzo uważać. W dzień jak na drzemke muszę zachowywać się bardzo cicho mimo od śpi w drugim pokoju przy przymknietych drzwiach. Bardzo często się obudzi niestety w trakcie drzemki i trzeba znów ululac :-) wieczorem teraz jak już zaśnie jest lepiej rzadziej się budzi ale był taki okres że balismy się wstać do toalety w nocy bo budził go każdy szmer:-D