Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Drgawki gorączkowe u niemowląt

Data utworzenia : 2013-04-22 14:38 | Ostatni komentarz 2015-02-10 19:55

Iwona

8489 Odsłony
12 Komentarze

Jak postępować podczas wystąpienia drgawek gorączkowych u niemowląt?

2015-02-10 19:55

Mój synek dostał takich drgawek podczas wysokiej gorączki.Miał 40 stopni gorączki,cała noc się męczył i prawie nie spał,był strasznie zimny,siniałe miał paluszki i dostał drgawki tak bardzo się wystraszyłam nie wiedziałam co mam robić szybko akurat wtedy nie miał gorączki tylko osłabienie bo miał 34,5 stopni takiego go jeszcze nigdy nie widziałam.Wzięłam go na ręce,przykryłam kocykiem i tak mi zasnął.Po kilku minutach mu przeszło i zasnął.Tak bardzo mi było go żal,jeszcze tak strasznie wtedy płakał.Gorączkę miał 3 dni,a jak gorączka minęła to patrzę a tutaj pierwszy ząbek i to był powód tego wszystkiego!Na gorączkę podawałam mu czopki paracetamol albo syrop ibum forte.

2014-02-14 10:43

Mój brat jak miał rok dostał drgawek,zrobił się cały siny i leciał przez ręce-tracił przytomność. U naszym przypadku córka miała dreszcze,a myślałam że to drgawki bo ją całą trzęsło i była cała sina.

2014-02-14 04:27

dariolka195 moja pediatra powiedziała nam że są 2 szkoły - jedna żeby podać lek zanim temperatura zacznie gwałtownie rosnąć, druga że poniżej 38 to nie gorączka. Ona jest zwolennikiem tej pierwszej właśnie ze względu na możliwość wystąpienia drgawek. Mój brat jako dziecko dostał ataku - cała rodzina wspomina to jako koszmar. Zbić temperaturę pomogły dopiero chłodne okłady. mraczek80 - faktycznie artykuł wart przeczytania

2014-02-10 14:59

Natrafiłam na komentarze przez przypadek ale z ciekawością poczytałam i znalazłam jeszcze dość ciekawy artykuł . Polecam http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79405,7453265,Drgawki_goraczkowe___jak_pomoc_dziecku_podczas_ataku_.html

2013-10-23 12:36

Drgawki zwykle występują u dzieci między 6 miesiącem a 5 rokiem życia, gdyż ich organizm nie jest w stanie poradzić sobie z wysoką gorączką. U większości maluchów drgawki nie pozostawiają śladów, mimo to zawsze po wystąpieniu takiego ataku dziecko powinno być zbadane przez specjalistę. Zanim przyjedzie lekarz co należy zrobić gdy wystąpią drgawki: 1. Ułóż dziecko w pozycji na boku na miękkim podłożu i rozepnij mu ubranie pod szyją. 2. Usuń z otoczenia malucha wszystkie przedmioty, aby podczas ataku nie uderzyło w nie rekami i nogami. Nie próbuj jednak powstrzymać ruchów dziecka, trzymając go za ręce i nogi. 3. Jeśli malec ma coś w buzi (np. smoczek lub resztki jedzenia), usuń to. 4. Pozostań przy dziecku, dopóki atak drgawek nie minie. 5. Po ustąpieniu drgawek możesz obmyć ciało brzdąca gąbka zmoczoną w letniej wodzie, by obniżyć temperaturę. 6. Nie kąp smyka w wannie, nie dawaj mu też nic do jedzenia i picia.

2013-05-26 11:41

każde dziecko a nie tylko dziecko, bo i dorośli inaczej reagują na gorączki, osobiscie choruje raz na kilka lat, ale jak mnie łamie, to wówczas nawet 38 stopni powala mnie z nóg wówczas jestem nie do życia. Małej podaje leki dużo wcześniej zanim dojdzie do tych przysłowiowych 38 stopni, ja będąc dzieckiem dostałam drgawek przy 38stopniach , mała jakiś czas temu dostała temperatury pamiętam ze gdy dzwoniłam do przychodni przy temperaturze 37,7 pani z recepcji powiedziała ze panikuje i zeby czekac do 38 stopni mimo to zapisałam się do lekarza przy 37,8 podałam ibufen po godzinie mała miała już 38,5 temperatura zamiast spadać rosła mimo zimnych okładów na czółko. Nasza pani doktor zaleciła aby wcześniej podawać lek przeciwgorączkowy a w razie wysokich temperatur małą owijać w mokre prześcieradło. Co do obniżania temperatury, można jeszcze spróbować obniżyć temperaturę kąpielą, czyli o 2 stopnie niższa powinna być woda od temp. ciała

2013-05-24 14:51

Stwierdzono że drgawki najczęściej pojawiają się u dzieci do 5 lat.I najlepiej nie dopuszczać do wysokiej gorączki.Bo mówią że zbijać gorączkę to dopiero od 38 stopni (czy trochę ponad).Ja osobiście wolę podać coś od razu a nie czekać,aż dojdzie do takiej sytuacji że dziecko dostanie drgawek przez gorączkę. Człowiek uczy się na błędach.A ja już miałam taką sytuację.

2013-04-22 20:49

Dziewczyny na pewno było to straszne przeżycie.Mam nadzieję że nie będę musiała korzystać z tych porad ale bardzo dobrze Iwona,że założyłaś taki wątek.