Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Dieta bezmleczna

Data utworzenia : 2016-06-03 21:34 | Ostatni komentarz 2016-06-04 17:02

P.Ossowska

991 Odsłony
2 Komentarze

Witam drogie mamy ! Mój synek ma juz prawie 7 miesięcy i ma alergię pokarmowa na bialko .Pytanie moje brzmi w jaki sposob rozszerzalyscie dietę swoich maluchów z podobnym problemem ? Nasz mały zajada marchewkę, jabłko i kaszki bezmleczne ,ale chce wprowadzić wiecej tylko nie wiem co :( Prawie wszedzie znajduje przykladowe posilki ale dla kilkulatkow, a dla kilku miesiecznych maluchow , ze tak powiem biednie :/ jak bylo u was ?

2016-06-04 17:02

Tutaj taka wzmianka o rozszerzaniu diety, że dzieci ze skazą białkową często są uczulone także na inne pokarmy, ale prześledź forum może ktoś miał podobny dylemat: http://lovi.pl/pl/dieta/565

2016-06-04 06:40

Hej :) a kiedy synek miał stwierdzoną alergię? Mój synek ma 7,5 miesiąca i jak miał około 4 też stwierdzono alergię, głównie dletego, że w pampersie zauważyłam małe kropki krwi. Na szczęście w większości przypadków dzieci z tego wyrastają, bo układ trawienny jest coraz bardziej dojrzały. Po mału trzeba dziecku wprowadzać produkty mleczne, żeby wiedzieć co go uczula. Ja wczoraj synkowi podałam trochę jogurtu naturalnego i czekam na reakcję. Póki co zamiast jednego karmienia piersią jemy obiadek, np. ziemniak,burak (lub marchewka) i kawałek mięska (indyk,kurczak, rybka) oczywiście wszystko zblendowane, chociaż maluch z ziemniakiem rozdrobnionym widelcem też sobie radzi. Z owoców jabłko, banan (niech Cię nie zaskoczą później czarne pasemka i kropki w kupce) :), gruszka, śliwka. Śliwka to u mnie fenomen, bo kiedy mały nie mógł się załatwić zblendowałam mu śliwkę ze słoika (mam własnej roboty) to efekt był natuchmiastowy. No i przekąski - chrupki kukurydziane, od czasu do czasu biszkopt, piętka od chleba. Masaż dziąseł to tak przy okazji :) Myślę, że ze składnków, które Ci podałam można wycudować różne potrawy. Nasz syn np. kilka dni temu zjadł całą dorosłą miskę barszczu ukraińskiego - aż byłam w szoku :) pozdrawiam