Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zaparcie u 2 miesiecznego dziecka

Data utworzenia : 2016-05-14 10:28 | Ostatni komentarz 2016-09-03 17:19

Bealia

3648 Odsłony
28 Komentarze

Czy to mozliwe zeby 2 miesieczne dziecko karmione piersia mialo zaparcie? Moj synek od 3 dni nie zrobil kupki i zaczynam sie martwic czy to nie zaparcie...Jak czesto taki malec powinnien sie wyprozniac. Do tej pory bylo ok robil kupke codziennie wczesniej kilka razy dziennie teraz od jakis 2 tygodni robil co 2 dzien a dzis leci juz 4 doba bez wyproznienia. Pozatym wiekszych zmian w zachowaniu nie ma. Chetnie je...najchetniej caly czas byl by na piersi..Czy ktoras z mam miala podobnie?

2016-05-14 12:46

Bealia, a mi w takiej sytuacji pediatra poradził, abym jadła buraki gotowane . U mnie sprawdziło się to doskonale. Jak córka nie robiła kupki dłużej niż dwa, trzy dni to gotowałam np. barszcz lub buraki do drugiego dania i po dwóch karmieniach kupka się, pojawiała.

2016-05-14 11:52

Dzieki za odp. Czyli nie ma sie co martwic sprobuje mu wode podac chodz on nie bardzo z butli potrafi pic bo jak mial zoltaczke i nam sie przedluzala to podawalam wlasnie wode i ladnie zoltaczka zeszla. A czy moja dieta ma wplyw na to czy synek tak dlugo kupik nie robi?

2016-05-14 11:47

Moja kuzynka miała taki sam problem. Synek urodził się w lutym i od jakiegoś czasu miał problem z kupkami. Mały jest karmiony piersią i kupka jakiś czas temu pojawiała się co 10 dni. Zaniepokojona kuzynka również zapytała lekarza dlaczego tak się dzieje i lekarz odpowiedział właśnie że tak już bywa, że czasami dzieci nie robią kupki tak długo. Właśnie z powodu takiego, że pokarm mamy jest całkowicie trawiony przez Malucha. Teraz Jacuś robi kupki częściej ale również są długie odstępy pomiędzy nimi. Tak jak napisała Bławatkowa jeśli dziecko nie ma żadnych innych objawów, nie podkurcza nóżek, je normalnie i nie jest płaczliwe nic złego się nie dzieje.

2016-05-14 10:57

Bealia, miałam bardzo podobnie z młodszym synkiem. W pewnym momencie kupki zaczęły pojawiać się bardzo nieregularnie. Najpierw wypróżnienia były co drugi dzień, a później przerwa wydłużyła się do tygodnia. Trochę mnie to zaniepokoiło, więc przy okazji szczepienia, zapytałam o to mojego pediatrę. Lekarz powiedział mi, że pokarm matki jest bezresztkowy, więc często bywa tak, że wchłania się niemal całkowicie. Jeżeli dziecko nie płacze, nie podkurcza nóżek i ma apetyt, to nie ma się czym przejmować. A jeżeli po tygodniu kupka się nie pojawi, możesz podać synkowi przed każdym karmieniem trochę wody przegotowanej. Ja czasem tak robiłam i pomagało :)