Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Zaparcie u 2 miesiecznego dziecka

Data utworzenia : 2016-05-14 10:28 | Ostatni komentarz 2016-09-03 17:19

Bealia

3647 Odsłony
28 Komentarze

Czy to mozliwe zeby 2 miesieczne dziecko karmione piersia mialo zaparcie? Moj synek od 3 dni nie zrobil kupki i zaczynam sie martwic czy to nie zaparcie...Jak czesto taki malec powinnien sie wyprozniac. Do tej pory bylo ok robil kupke codziennie wczesniej kilka razy dziennie teraz od jakis 2 tygodni robil co 2 dzien a dzis leci juz 4 doba bez wyproznienia. Pozatym wiekszych zmian w zachowaniu nie ma. Chetnie je...najchetniej caly czas byl by na piersi..Czy ktoras z mam miala podobnie?

2016-09-03 17:19

U dzieci karmionych piersią wypróżnienia mogą być bardzo nieregularne i generalnie podobno do 5 dni bez kupki i do 5-6 kupek dziennie jest to całkowicie normalne :)

2016-07-09 09:14

Pytalam pediatry do 10 dni jest ok. I moj synio raz na tydzien robi kupme albo inaczej jeden dzien w tygodniu lecz kilka. Dzieki za wszystkie odp. Dziewczyny z czopkami mydlem i termometrem ostroznie.Przy takim malcu moze to narobic wiecej szkody niz porzytku

2016-07-09 01:01

Dziecko karmione tylko i wyłącznie piersią faktycznie może robić kupkę raz na 10 dni. Moja kuzynka miała taką samą sytuację. Mały ani się nie prężył ani nie miał twardego brzuszka i pediatra upewnił kuzynkę w przekonaniu, że tak może być ponieważ mleko jest w pełni trawione. Nie ma wtedy powodu do niepokoju. Ja nie polecam tak jak Agnieszka stosowania termometru, mydełek czy też czopków. Możesz wtedy zrobić więcej krzywdy dziecku niż pożytku. A do tego jeśli będziemy robić to często jelita dziecka całkowicie się rozleniwią i w ogóle będzie problem z kupkami. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości polecam udać się do pediatry i się dowiedzieć co ewentualnie robić.

2016-07-08 19:27

U nas na początku, gdy rozszerzaliśmy dietę też był problem z kupką, ale wtedy dawałam po prostu śliweczkę, jabłuszko lub po prostu rumianek i pomagało :) Gdy dziecko już rozszerza dietę to moim zdaniem znacznie łatwiej walczyć z zaparciami.

2016-07-08 19:24

Karmiłam piersią ale i nas takie sytuacje nie miały miejsca córeczka wyproznialam się codziennie. Za to kiedy zaczęliśmy rozszerzać dietę problem był ogromny wtedy dostaliśmy syrop lactulosum który bardzo pomógł i po jakimś czasie wszystko się uspokoiło. Musieliśmy przestrzegać diety itd.

2016-07-08 19:23

Dziecko karmione piersią może przez kilka dni nie robić kupy. Jeżeli jest spokojne, nie męczy się, to lepiej nie "eksperymentować" tylko cierpliwie czekać. Nie polecam stosowania czopków, mydeł ani termometru. Można dziecku zrobić krzywdę poprzez zbytnie podrażnienie ujścia odbytu. Mój pediatra zawsze mówił, że dziecko musi "nauczyć się" robić samo kupę. Jeżeli dziecku dokucza dodatkowo brak apetytu, rozdrażnienie, brzuszek jest bardzo wzdęty, pojawią się wymioty to wtedy najlepiej udać się do pediatry, który może polecić stosowanie środków farmakologicznych dostosowanych do wieku dziecka. Takie środki można stosować tylko doraźnie, w wyjątkowych sytuacjach.

2016-07-08 16:02

Odnośnie zaparć to lepszy od termometru jest czopek. Najlepiej odciąć sam czubeczek i włożyć Dzidziusiowi, w całości wydali go z kupką ;) Termetr może narobić troszke szkód jeśli włożysz go np za głęboko. Z domowych sposobów polecam też lekko zaostrzyć końcówkę mydła w kostce i delikanie włożyć w pupke, zadziała jak czopek ;)

2016-07-08 15:58

Witam ;) jeśli karmisz tylko i wyłącznie piersią to spokojnie tydzień może nie być kupki, ponieważ Twoje mleko jest w pełni trawione ;) nie ma powodu do niepokoju. Co innego kiedy dziecko się pręży, płacze, ma twardy brzuszek, wtedy mogłyby to być zaparcia. Inaczej wygląda to przy karmieniu MM. Nie masz powodów do niepokoju .