Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Trzymanie główki

Data utworzenia : 2016-03-31 11:38 | Ostatni komentarz 2016-09-11 21:59

M.Pawlik

4460 Odsłony
26 Komentarze

Drogie Mamy Mam 2,5 msc synka to moje pierwsze dziecko i nie wiem jak długo ma trzymać głowę leżąc na brzuszku ?? Jak wysoko?? Mój Wik unosi głowę na ok. 5 cm porozgląda się ok. 3 sek. i opuści głowę, zdarza mu się " przybić gwoździa" ale coraz rzadziej. A u Waszych pociech jak to wyglądało. Podpowiedzcie cuś :)

2016-03-31 17:44

mój syn był od początku bardzo silny, jeszcze w szpitalu położony w inkubatorze na brzuszku sam sobie przekręcał główkę np. z lewej na prawą stronę. wklejam zdjęcie (w białym ubranku) gdzie ma 3,5 Tyg, drugie gdzie jest nago ma 2,5 miesiaca :) ale np koleżanki syn tak jak mój 3 tygodniowy kacper podnosił główkę w wieku 3 miesięcy a np szybciej niż mój kacper zaczął jej raczkować. dzieci są inne. ważne żeby kłaść jak najwięcej na brzuch bo się mięśnie cwiczą, ja kładłam nawet jak dziecko płakało. poczekałam chwilkę i odwracałam na plecy i potem znów brzuch :) aż w końcu pokochał ta pozycję.

2016-03-31 12:43

Spokojnie, nasza malutka też na początku tylko na chwilkę unosiła główkę. Teraz ma już prawie 5 miesięcy i ładnie trzyma główkę sama, choć czasami trzeba ją asekurować, jak jest w pionie. Gdy miała 3 miesiące to na brzuszku chciała tylko chwilkę leżeć, bo zaraz się denerwowała :)